Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideje vagy munkanélküli...

Mennyi ideje vagy munkanélküli, álláskereső? Pályakezdő vagy, vagy sem?

Figyelt kérdés

Milyen végzettséged van? Elég annyi, hogy OKJ, diploma, érettségi stb.

Kort és nemet is kérnék! Nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra.



Én 22/L vagyok, egy OKJ-m van és július óta keresek munkát, de nem találok, nem is volt még rendes munkám, csak diákmunkám és sulis gyakorlatom volt..

Már reménytelennek látom az egészet!



2012. márc. 13. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
22/L okj 1 hónapja keresek állást, kérdező te hol próbálkozol?
2012. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Létező összes helyen: interneten (expressz, cvonline meg az összes álláskereső oldalon + különböző cégek weboldalán és ha nincs is meghirdetve állás, akkor is írok nekik..bár már nincs ötletem hova tudnám beadni még az önéletrajzomat..), személyesen (üzletekbe eladói állásokra; minden szimpatikus helyre benézek és megkérdezem van-e felvétel, munkaközvetítő irodákat kerestem már fel), telefonon, barátok,ismerősök által ajánlott helyeket felkerestem. Munkaügyi központ (azt mondták ott, hogy ne is reménykedjek, hogy tudnak munkát ajánlani nekem. Jó, mi? :D - tanfolyamban bízok még..)

De már kezd tényleg nagyon elmenni a kedvem az egésztől.

2012. márc. 13. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok! mi a szakmád?
2012. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kereskedelmi ügyintéző. De nem igazán ebben keresek munkát, mert hiba volt elvégeznem, nem nekem való, nem is érdekel.. előbb megyek árut feltölteni vagy eladónak.. szóval szinte bármi érdekel a szakmámon kívül :D (de amúgy ker. ügyintézős melóra se vesznek fel, szóval..)

És neked mi a szakmád?

2012. márc. 14. 00:25
 5/9 anonim ***** válasza:

telemarketinges vackokra bárkit felvesznek. ha mindenképp dolgozni szeretnél, akkor érdemes megpróbálni. szakmai tapasztalat, és a kereskedelmi papírod is jól mutat majd ott, valamint később is.


én anno így kezdtem gimi után, mikor felvettek egyetemre és kellett némi pénz a bulikra :)

utána ingatlanos cégnél melóztam, és ha minden jól megy, akkor hamarosan egy bankban fogok dolgozni.

valahol el kell kezdeni, ha lesz munkatapasztalatod, akkor szívesebben látnak majd az interjúkon.


ne add fel, meglesz az eredménye.

2012. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37/L, többdiploma, több nyelv...2 hónapja...
2012. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
29/F 2 diploma -jog és töri- 4 szakma -targoncavezető, daruvezető, kőműves és burkoló- 2 nyelv középfokú ismerete-angol és német- és 6 hónapig semmi úgy, hogy utcaseprőtől vezérigazgatóig mindenhova pályáztam sikertelenül. Kb 50 állásajánlatot kaptam ügynökmunkából, mire egyet elfogadtam, de lehetetlenség volt vele pénzt keresni, de bukni azt lehet. 30-an csináltuk, de senkinek nem sikerült, tehát nem rajtam múlott. Kijöttem Németországba és 2 hét alatt 3 konkrét állásajánlat közül választhattam. MAGYARORSZÁG ÉN ÍGY SZERETLEK!
2012. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ha megkérdezhetem, mennyi pénzzel mentél ki külföldre? Én is kimennék más országba, mert itt semmi esélye nincs az embernek :/ Csak kezdő pénzem sincs.. annyi pénzem sincs, hogy meglepjem magam egy csokival. Szüleim nyakán lógok, ők adnak néha pénzt, de már annyira unooom, és ciki, önálló szeretnék lenni.

Most úgy néz ki alakul egy call centeres munka, de nem kiabálom el, de akkor legalább tudnék spórolgatni kicsit. Ha nem is külföldre, de városba költözni jó lenne, mert falun, messze Bp-től semmire se megyek :(

2012. márc. 28. 00:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Németországban, ha nem konkrét helyre mész, akkor kb 1000 euró-300 ezer- kell sajnos, mert nem úgy van állás, hogy leszállsz a vonatról és azonnal. 1-2 hónapot rá kell szánni a keresésre. Itt havi bér van, így a munkakezdés után 1,5 hónapra kapsz fizut. Ha otthoni közvetítőn keresztül mész, akkor meg kevesebb munka és pénz + jó eséllyel átvernek a hazai közvetítők. Köztes megoldás lehet, hogy közvetítő és első fizu után otthagyod és keresel állást önállóan. Kb a magyar közvetítők a fizud felét nyelik be. Angliában úgy tudom több kell a kezdőtőkéből, mert drágább az albérlet és a rezsi is + a fizu is alacsonyabb+ 6 millió angol munkanélkülivel kell versenyezned, akik biztosan jobban beszélik a nyelvet, mint TE.

Jó tanácsok:

- legalább erős alapfokú nyelvtudás nélkül el se indulj

- a közvetítőnek soha ne adj pénzt semmire- törvény is tiltja egyébként, de 90%-uk követeli

- legyen pénzed a hazautazásra

2012. ápr. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!