Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként fel fognak venni...

Diplomásként fel fognak venni a McDonald'sba vagy a Burger Kingbe? Esetleg egyéb ilyen helyekre? Írjatok néhányat, ahova felvennének

Figyelt kérdés

Légyszi!

Bármi jó lenne (takarítás is)


2012. febr. 22. 01:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

07.24: adminisztratív állást is keresek, de nem könnyű találni :(

Budapesti vagyok


utolsónak: azért, mert most bármilyen munka jó lenne :( sajnos nem vettek még fel máshova

2012. febr. 22. 15:39
 12/24 kapo1588 ***** válasza:
100%
de a mekibe voltál már? vagy oda felvettek? Csak azért mert ismerősöm is akart tavaly menni akkor pl nem volt felvétel.. meg oda is már inkább a diákmunkásokat keresik mert az olcsóbb...
2012. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Interneten láttam a hirdetést, jelentkeztem, de nem tudom, hogy felvesznek-e
2012. febr. 23. 20:19
 14/24 anonim ***** válasza:

Sok sikert,

Miért kellet neked diploma.

Diplomával nem tudsz elhelyezkedni.

Én vasutas vagyok, az állomási takarítónő is diplomás.

2012. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló a kérdésem, ezért nem nyitok újat. Én informatikus vagyok, de vidéken, és inkább elvállalok bármit, mint hogy Budapestre kelljen költöznöm. Főleg eladói állásokról van szó, mert van boltvezetői végzettségem is (igazából legszívesebben műszaki cikk vagy számtech eladó lennék, de nem válogathatok). Mit tegyek, ha nekem ráadásul több, mint 5 évet kell eltitkolnom, mert az első szakomról átjelentkeztem egy másikra(ahova nagyon kevés kreditet számítottak be), és programtervező informatikus szakon végeztem végül, így kétszer annyit töltöttem a felsőoktatásban, mint amennyi maga a szak volt? Tehát gyakorlatilag 6 évet kellene eltitkolnom, közben összesen volt 1,5 év szakmai gyakorlat, meg 1-1 hónap nyári munka.


Tehát azt mondjátok, hogy egyáltalán jobb eltitkolni, ha tudják, hogy diplomám van, akkor nem vesznek fel? Amúgy miért nem? Félnek, hogy esetleg szakmai állást kapok és lelépek(ami amúgy esélytelen, mivel 5-6 cég keres programozót a környéken, mind minimum 2 év gyakorlatot várnak el konkrét technológiákkal)? Vagy azt gondolják diplomásként túl nagy az egóm az egyszerűbb munkához(ami nálam egyáltalán nem igaz, diákmunkát is végeztem, és jól megvoltam)?

2012. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

14:

Én válaszolok, bár nem engem kérdeztél. Szülői elvárás. Lehetett volna mást is, kereshettem volna munkát vagy tanulhattam volna szakmát is 18 évesen, de ebben nem támogattak volna, és támogatásuk nélkül nem tudtam volna megállni a saját lábamon akkor. Így lehet, hogy éveket elcsesztem, viszont segítenek, így lesz lakásom, ha megszorulok kisegítenek, és ilyen körülmények között ha 6 év csúszással is, de talán el tudok helyezkedni szakképzettséget nem igénylő munkában, aztán tanulhatok egy versenyképes szakmát eközben. Ha 18 évesen kiverem a dilit(ami egyébként inkább 19-20 körül lehetett volna, mert addigra tudatosult bennem, hogy a szakmai tárgyaknál sem tanítanak semmi használhatót az egyetemen), és elmegyek dolgozni, elköltözök albérletbe, akkor sokkal nagyobbat szívnék. Diplomás szülőket meg nem lehet meggyőzni arról, hogy wc papír, főleg hogy ők olyan pozícióban vannak, amelyhez tényleg kellett a sokadik diploma(ketten együtt 9 diplomát szereztek).

2012. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ne csináld már, hogy infós diplomával nem találsz munkát! Gyakorlatilag a mérnöki diplomák mellett ez a legkeresettebb végzettség manapság. Nemrég volt a hvg állásbörze, jövő héten pedig a bme-n lesz. A vállalatok kb. 90%-a kizárólag mérnök, infós és közgazdász végzettségűeket keres. Rengeteg pályakezdőnek szánt ajánlatuk is van, nem csak Budapesten, vidéken is. Bár nem írtad hol laksz. De gyakorlatilag bármelyik településen, bármelyik intézményben szükség van manapság pl. rendszergazdára. Ilyennel is kilincselj a környéken! Ha mégsem találsz lakhelyedhez közel, akkor váltani kell, nincs mese. Budapesten képtelenségnek tartom, hogy ne találj semmit. Hihetetlenül jól megfizetett pozíciókat lehet találni, főleg, hogy van már 1,5 év tapasztalatod is. Ha te inkább mosogatsz a mekiben, akkor meg is érdemled. Bátornak kell lenni és költözni, ha muszáj. Külföldről még nem is beszéltünk... Nem kioktatni akartalak, csak furcsa a hozzáállásod. Mit nem adnék egy infós papírért! Sok sikert, légy bátrabb!
2012. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Már egy ideje keresek munkát, és most kezdtem el nem infós munkákra is jelentkezni.

Havi 3-4 fejlesztői állást hirdetnek ebben a 160 ezres városban. Mindenütt tapasztalt kollégákat keresnek, tapasztaltakat egy-egy adott technológiában, így ugyan mindet megpályáztam, alig volt, hogy behívtak. Rendszergazdai ismereteim nem nagyon vannak, habár hétfőn épp ilyen állás miatt megyek interjúra, viszont ez közalkalmazotti, azaz nettó 79.

Budapestre semmiképp nem költözök, akkor inkább a mosogatás.

2012. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz Bp-re költözni?
2012. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én élhető városban szeretek élni, Budapest számomra nem az. De van még valami, ami legalább 4 évig ideköt, Bp persze azután sem jöhet szóba, de más város vagy külföld igen.
2012. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!