Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyan nők, akinek...

Vannak itt olyan nők, akinek nincs munkájuk viszont a férjüknek van?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 21:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
22:16 a jelenlegi szakommal gyakorlatilag csak közalkalmazottként tudok elhelyezkedni. Ami 80 ezret jelent és kész. Ez nem pesszimizmus, hanem realizmus.
2012. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
45%

# 11


Öööö és erről ki is tehet?

2012. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ööö nem értem a kérdést.

Gondolom, arra célzol, hogy rossz szakot választottam.

Miért kell rosszindulatúnak lenni?

Ha panaszkodtam volna a várható fizetés miatt, akkor érthető lenne. De én csak leírtam egy adatot. Ki tehet egy adatról?


Egyébként: megpróbálkoztam az informatikával, eszem van hozzá, és az jól fizet. Halálosan unalmasnak találtam. Ennyit nem ér meg. Rájöttem, hogy engem valóban nem motivál a pénz.

A jelenlegi szakom ugyan nem fizetik meg, ha elmegyek dolgozni, de legalább érdekes. Jónéhány olyan területe van, ami még feltérképezetlen, és amivel érdemes lehet foglalkozni. Ezért éri meg csinálni. És megkockáztatom, ha sikerül valamilyen területen eredményre jutnom, már nem is fognak pályakezdőnek tekinteni - tehát lesz munkám.

2012. jan. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én is még egyetemista vagyok, de keresek munkát, csak nem találok. Érettségivel nem találok semmit. Aki havonta talál mást, az adna nekem ötletet, hogy hogyan csinálja?
2012. jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%

Ismerősök, ismerősök, ismerősök! A legrosszabb megoldás, ha bújod a netet. Ott minimális eséllyel lesz munkád. Szólj a rokonoknak, barátoknak, jó és kevésbé jó ismerősöknek, meg a boltosnak meg még a szomszéd néni kutyájának is, írd ki facebookra, egyetemi levlistára, stb.

Én ugyan nem dolgozom havonta máshol, de átlag 2-3 havonta kapok valamilyen állásajánlatot (úgy, hogy már rég nem keresek állást). Így dolgoztam már az exem vállalkozásában, de hívott anyós maga mellé asszisztensnek, szólt a barátnőm, amikor megüresedett a munkahelyén egy hely, stb. Jobb esélyekkel is indul az ember, ha van ajánlása.

Persze ez a módszer elég lassan működik, mert először mindenkinek el kell híresztelni, aztán majd szólnak, ha megtudnak valamit, de utána már le sem lehet állítani a "gépezetet" :)

2012. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Rokonaim 200 km-re laknak, itt nincs barátom. A párom ismerősei pedig vendéglátósok, oda nem kellek.


Amúgy bármit elvállalok, csak ne szex legyen. :)

2012. jan. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

Ne kifogást keress! Tessék szólni a rokonoknak akkor is, ha 200 km-re laknak. Soha nem tudhatod, hogy melyik unokatestvérednek van ismerőse, aki netán holnap említi neki, hogy épp munkatársat keres abba a városba, ahol te is laksz. Ha egy embernek szólsz, az icipici esélyt ad, de minél többen tudnak a dologról, annál valószínűbb, hogy hamar szól neked valaki. Az meg milyen dolog, hogy nincsenek barátaid?? Tessék barátkozni! :D

Évfolyamtársaid egyébként vannak. Tanáraid is vannak. Ez kapásból egy csomó ember. És nem is ők a lényeg, hanem z a még több ember, akit te nem is ismersz, és akiket rajtuk keresztül elérsz. Értékesítésben ez a hálózatépítés, elég jól tud működni.

2012. jan. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, tényleg nincsenek ismerőseim, barátaim. Tanárok közül tán egy van, aki szóba is áll velem. Rokonok nem tudnak munkát.

Hol barátkozzak? Ugorjak egy ember mellé az utcán?

Nagyon rossz érzés kitartott ribizlinek lenni.

2012. jan. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
45%

Hát nem tudom. Én a barátaimmal mindig olyan helyeken ismerkedtem meg, ahol nem is számítottam rá: egy koncerten, a könyvtárban, vagy amikor kiderült, hogy mindketten ugyanazt a minort vettük fel (kis szakként erre az esély kb egy a millióhoz), gyakorlaton, vagy amikor egy vadidegen lánynak segítettem albérletet találni.

De ez mind úgy indult, hogy kiléptem a lakásból.


Gondolom, begubózó típus vagy, nem jó! Tessék nyitni az emberek felé. Nem harapnak!

2012. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon vannak óráim, ha vannak, az ismerősök már végeztek onnan. Pénzem koncertre, vagy könyvtárra nincs. Egyébként szerintem jó hallgatóság vagyok, én nagyon kedvelem, h lerohannak az emberek a kis mondókájukkal. :)
2012. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!