Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyan nők, akinek...

Vannak itt olyan nők, akinek nincs munkájuk viszont a férjüknek van?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 21:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted? A feleség jelen pillanatban munkanélküli, vagy háztartásbeli?
2012. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tanuló, vagy kisgyermeket nevelő?
2012. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Munkanélküli vagy GYES-en van, vagy pályakezdő vagy évek óta nem dolgozik csak otthon van.
2012. jan. 30. 21:10
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl nincs munkám.
2012. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nekem se. Kezdek belebolondulni, meg abba is, hogy itthon vagyok egyedül és anti szociális lettem, elszoktam az emberektől, nehezen tudok velük egy légtérbe lenni.
2012. jan. 30. 21:22
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Még nem a férjem, de mi is így vagyunk. Én most fejezem be az egyetemet, de órákra már nem nagyon kell járnom.

Persze zavaró az, hogy az én bevételem minimális, és tulajdonképpen el is mehetnék dolgozni, DE!

Így most elvégzek minden házimunkát, neki csak a boltba kell eljönnie velem (nincs kocsink, egyedül meg nem bírnám a cipekedést) hetente egyszer. Mindig van normális kaja, amin rengeteget spórolunk, egy tisztességes ebédet harmadáron kihozok, mint amennyibe a munkahelyén kerül.

Emellett marad időm magamra és a barátaimra. Ha munka mellett csinálnám, akkor egy hajsza lenne az életem. Nem érné meg az a plusz 80 ezer. Főleg hogy a nagyja el is menne. Amikor dolgoztam, csak a kajánk 40 ezerrel többe került. Mert még a kínai is iszonyat drága, és hát nem lehet mindig kínaiban enni. Plusz folyton hajszolt voltam, és gyakran beteg. Az is nagy költség.

Végeredményben ha elmennék dolgozni, kb. 20-30 ezerrel többől élnénk, a többit elvinnék a pluszkiadások.


Én most pont azt tervezem, hogy nem is megyek el dolgozni, hanem magán zongoraórákat fogok adni. Ha csak egy ezrest kérek óránként, akkor is 4-5 diáktól megvan ez a plusz 20 ezer, és mellette marad szabadidőm. Nyolc óra munka és háztartás mellett még gyakorolni se maradna.


Szerintem addig is, amíg nem találsz munkát, keress valami olyan elfoglaltságot, ahol közösségbe mehetsz, ha telik rá, akkor a legokosabb elmenni egy nyelvtanfolyamra. Így még a munkaerőpiaci értéked is növeled, és nem gubózol be teljesen.

2012. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Fő az optimizmus, hogy egyetemet végeztél és 80e-re tervezet a mindenkori fizetésedet.


Csak nehogy pofára ess, mikor pár év múlva a férjed lelép te meg 30 éves pályakezdő leszel 0 munkatapasztalattal aztán éhenhalsz egyedül vagy visszaköltözhetsz anyuhoz...

2012. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Az nem talál munkát aki nem akar vagy marhára nagyok az elvárásai. Lassan már 3 havonta más munkám van, keresem a nekem valót.... a lényeg hogy mindig találok 1 hónapon belül. Aki nem talál, az lusta és nem is tesz semmit. Ezt egy normális kapcsolat sem éli túl hogy a férj dolgozik, a feleség meg les otthon.
2012. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ma 21:40-es olyan mintha a fejemben olvasnád a gondolatokat. Nekem is az a véleményem, hogy azért a néhány 10 ezresért nem éri meg az a napi 8 óra hajsza. Mindenhol azt látom, hogy agyon vannak dolgoztatva a magyar emberek a fizetés összege meg aránytalanul kevés az elvégzett munkához képest.
2012. jan. 30. 22:43
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyen "néhány tízezerért nem éri meg dolgozni" típusú emberek szoktak sírni, hogy nem bírják fizetni a svájci frank hitelt, mert ez kevés az kevés...
2012. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!