Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért? Ez így nagyon nem igazság!

Miért? Ez így nagyon nem igazság!

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hosszú lesz, de legalább kiírom magamból.


Pár nagyon-nagyon rossz év után kicsit jobb lett anyagilag. Elvesztettünk mindenünket, és el kellett költöznünk a házból, amiért keményen megdolgoztunk. De legyen, legyintettünk, hogy nem számít. A városból is elköltöztünk, nagy-nagy szerencsével felköltöztünk pestre. Jó munkája lett a férjemnek, nagy jól keresett, és amire évek óta nem volt példa, még félre is tudtunk tenni egy kis pénzt. De persze megint bilibe lógott a kezünk, és rájöttünk, hogy ez a hely nem nekünk való, ugyanis mindkét gyerekünk asztmás, és nem tett jót nekik a pesti levegő. Egyre rosszabbul lettek, egyre több gyógyszert kellett szedniük. Tehát, megint költözés elé néztünk. Találtunk egy nagyon jó helyet, ahol jó levegő is van, és a férjemnek megint szerencséje volt, jó munkát talált. Mivel a gyerekek nem könnyen épültek fel, így én itthon maradtam, és amikor kellett ápoltam őket.


A páromnak esélye nyílott egy külföldi munkára is. Kb 1 hónap múlva lenne indulás, ha minden igaz. De a szerencsénknek úgy látszik lejárt a szavatossága, mert hétfőn elbocsájtották a férjemet.És most nem tudom, mi legyen. A kis félretett pénzünket még pestről elvitte a költözés, az itteni fizuja éppen csak megélni volt elég. Igaz, nem szűkölködtünk, viszont nem is dőzsöltünk. Kis zsonglőrködéssel elég volt. De most nincs. Nincs semmi bevétel, és ha nem lesz munka, hamarosan nem lesz semmi sem. Sajna kölcsönkérni nem tudok kitől, hisz a családomnak sincs, akik itt laknak közel. (még mi segítettünk nekik olykor) Emelt családi ,meg a gyes lesz jövő hónapban, meg a normál fizujának kb a fele, amit már kézhez kapott, azt eltettem. Most írtam meg a segélykérő papírokat az önkormányzathoz, holnap beadjuk, és ha megadnak belőle valamit, akkor pont akkor, mire elfogy a pénzünk. Az emelt csp, és gyes, pont arra elég, hogy az albérletet, meg a rezsit kifizessem, másra nem. Tehát, ha nem jön össze semmi, vagy eszünk, vagy lakunk, a kettő nem megy együtt.

Ha a férjemnek sikerül a kinti munka, akkor jövő hónapban megkérem a tulajt, hogy most had csússzunk a fizetéssel. Rugalmas emberke, és bár hónap elején más jelzem neki, hogy jöjjön a pénzért, mindig hónap végén jön, vagy átcsúsztatja a következő hónapba. Talán nem lesz gond.


De nagyon kétségbe vagyok esve. A németországi munka még nincs lepapírozva, mert aki ebben illetékes, csak hónap végén jön Magyarországra. Bár ismerős által megy oda, mégis félek, hogy mégsem lesz szerencsénk. És ha nem lesz szerencsénk, akkor mi lesz?

Hétfő óta munka után járunk, de még semmi. Tudom, hogy nem könnyű munkát találni, de muszáj, nekünk, most nagyon muszáj. Ha ki kell költöznünk az albérletből, nincs hova mennünk.


Lehet, hogy butaság, de magam hibáztatom. A gyerekek katolikus iskolába járnak, mert mint iskola nagyon jó. Tehát nem azért, mert hívő lennék. Ennek ellenére járni kell misére. Ha ez az ára a jobb sulinak, ám legyen gondoltam, és így ott vagyunk majdnem minden vasárnap. Addig-addig, hogy most körbejárt a pap házat szentelni, annak, aki kérte, hát én kértem. Talán kíváncsiságból, talán babonából, ki tudja miért. A lakás fel lett szentelve szombaton, és hétfő reggel kirúgták a férjem. Karácsony, és szilveszter között még mikor dolgoztak még dicsérgette, hogy milyen jó munkaerő, erre most meg kirúgja. Akarva, akaratlan, ez a 2 dolog összekapcsolódott bennem. Talán, hogyha nem jön a pap lakást szentelni, akkor a férjemet nem rúgják ki. Így már végképp nincs kedvem misére járkálni, de muszáj. Viszont az biztos, hogy megkérem a papot, hogy ahogy beszentelte, most úgy szentelje is ki a lakást, mert ilyen isten nem kell nekem.


Kissé hosszú lett, ezért bocsi, de nagyon el vagyok keseredve, és már ki kellett valahogy adnom magamból.


2012. jan. 20. 00:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"1. lenne 2 gyerekem

2. katolikus iskolába járhatnak (ha nem hiszel, akkor miért oda járatod őket, nem vagy te egy kicsit álszent?)"



2 gyermekemre nagyon büszke vagyok, és imádom őket. Azért írattam be őket katolikus iskolába, mert itt a környéken messze a legjobb iskola a számukra. Nagyobb a biztosság, jobb az étkeztetés, türelmesebbek, hatékonyabbak a tanárok, alacsonyabb az osztálylétszámok, nem verekednek a gyerekek, a tanároknak van tekintéjük, és nem túlhajszoltak. Semmi köze a döntésemnek a hithez, csupán racionális döntést hoztam, amit jelzem, azóta sem bántam meg. Hogy imádkozni kell, és templomba járni, Na bumm. A gyerekeimnek megigértem, mikor beirattam őket, hogy ha nem tetszik, nézünk másik sulit. Megszerették. Sőt, ők kérték, hogy had maradjanak, mikor rákérdeztem. Ugyan nincsenek megkeresztelve, de a nyáron meglesz az is. Már várják. Nem érzem magam álszentnek, hiszen soha nem hazudtam. Mindent elmondtam az igazgatónőnek, mikor felvették a gyerkőcöket. Elmondtam, hogy nem kaptak katolikus nevelést, és imádkozni sem tudnak. Vállaltam, hogy az alapvető imákat megtanitom nekik, és azt is, hogy templomba is járunk. Mindenki tudja a suliban, hogy kétkedem Isten létében, bár elfogadom, hogy mások hisznek benne. Soha nem hazudtam a templomban sem. A fiam mininstrál is, bár őszintén megmondom, nem tudom miért. Szeretett volna. Így lehetőséget biztosítottunk rá. Én engedtem, és János atya bár -nincs megkeresztelve-, maga mellé vette. Az atya szerint nagyon jó tanítvány a fiam. Én bevallottan úgy vagyok vele, hogy ha szeretné, had csinálja. Ismétlem, nem hazudtam, így nem érzem magam álszentnek. Amiben nem hiszek, egyszerűen nem mondom. Nem mondom, hogy meghalnék Krisztusért, mert eszemben sincs.


"3. németországi munka lenne kilátásban."


A német munka függőben van, és vagy bejön, vagy nem. A nemleges lehetőségre is gondolnom kell, hiszen van 2 beteg gyermekem, akiket etetnem, és gondoznom kell. Lakhatást is meg kell oldanom. És persze nemcsak nekik kell enni, és lakni, hanem természetesen a férjemnek, és nekem is.


"4. segélyt kapnék az önkormányzattól azonnal, ahogy egy kicsit nehezebb. "


Segélyt sem kapok azonnal, csupán a papirokat adtam be, amire 30 nap múlva kapok választ, kb addig tart ki a pénzem is. Vagy kapok segélyt, vagy nem, és persze ezt csak egyszer játszhatom el. Ha nincs mit enni, az nekem nem a kicsit nehezebb kategória. Az a lehetetlen kategória.


"5. eljönne a pap, hogy felszentelje a lakásomat. "


Ebben igazán semmi extra nincs. Kértem, eljött. Ha te is kéred, neked is menni fog.



Isteneben továbbra sem hiszek, viszont most kitisztult a fejem. Túlságosan tele lett azzal, amik a miséken elhangoztak. Nem kérek bocsánatot senkitől, nincs miért. Különben meg, aki hisz a megbocsájtó Jó Istenben, annak időről időre adnia kell neki megbocsájtani valót. Nemde?



A fő hír az én szempontomból pedig az, hogy ma jöttek a várva várt telefonok. Hétfőtől dolgozunk mindketten. Nekem mivel nem volt munkám, csak többet kaphatok, mint eddig. A férjemnek, meg kissé több is lesz az órabére, mint eddig, tehát irtózatos nagy szerencsénk volt. Megint.

Hogy ez a piszok rossz hét Isten, vagy az ördög műve volt nem tudom, bár aki hisz az egyikben, hinnie kell a másikban is.

2012. jan. 20. 19:57
 12/13 A kérdező kommentje:
Ez a kiírás a kétségbeesés szüleménye, mert ez is egy módja volt, hogy kiadjam magamból a feszültségemet. Segített nekem, akárcsak az első néhány bátorítás is. Nekik ismételten köszönöm. Az utolsó 3 válaszolón még fogok nevetni, amint összevakartam magam lelkileg is. Egyenlőre hatalmas kimerültséget érzek.
2012. jan. 20. 20:00
 13/13 anonim ***** válasza:

szerintem ne nagyon nevetgélj, elárulom, hogy imádkoztam is érted, nem kívánom, hogy neked rossz legyen egy percig se, de ne legyen nagy szád Isten ellen mert csak magadnak ártasz.

az hogy nem tudod Isten vagy az ördög műve volt a rossz ami történt? jegyezd meg jól, a legrosszabb dolog amit Isten valaha tenni fog veled, az az, hogy magadra hagy, csináld a dolgod ahogy tudod. ne beszélj ilyen butaságot, hogy Isten ártott neked.

örülök hogy összejött a munka egyébként, szerintem "poénból" megköszönhetnéd valakinek. csak ugy mikor senki nem hallja, egyedul.

2012. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!