Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért? Ez így nagyon nem igazság!

Miért? Ez így nagyon nem igazság!

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hosszú lesz, de legalább kiírom magamból.


Pár nagyon-nagyon rossz év után kicsit jobb lett anyagilag. Elvesztettünk mindenünket, és el kellett költöznünk a házból, amiért keményen megdolgoztunk. De legyen, legyintettünk, hogy nem számít. A városból is elköltöztünk, nagy-nagy szerencsével felköltöztünk pestre. Jó munkája lett a férjemnek, nagy jól keresett, és amire évek óta nem volt példa, még félre is tudtunk tenni egy kis pénzt. De persze megint bilibe lógott a kezünk, és rájöttünk, hogy ez a hely nem nekünk való, ugyanis mindkét gyerekünk asztmás, és nem tett jót nekik a pesti levegő. Egyre rosszabbul lettek, egyre több gyógyszert kellett szedniük. Tehát, megint költözés elé néztünk. Találtunk egy nagyon jó helyet, ahol jó levegő is van, és a férjemnek megint szerencséje volt, jó munkát talált. Mivel a gyerekek nem könnyen épültek fel, így én itthon maradtam, és amikor kellett ápoltam őket.


A páromnak esélye nyílott egy külföldi munkára is. Kb 1 hónap múlva lenne indulás, ha minden igaz. De a szerencsénknek úgy látszik lejárt a szavatossága, mert hétfőn elbocsájtották a férjemet.És most nem tudom, mi legyen. A kis félretett pénzünket még pestről elvitte a költözés, az itteni fizuja éppen csak megélni volt elég. Igaz, nem szűkölködtünk, viszont nem is dőzsöltünk. Kis zsonglőrködéssel elég volt. De most nincs. Nincs semmi bevétel, és ha nem lesz munka, hamarosan nem lesz semmi sem. Sajna kölcsönkérni nem tudok kitől, hisz a családomnak sincs, akik itt laknak közel. (még mi segítettünk nekik olykor) Emelt családi ,meg a gyes lesz jövő hónapban, meg a normál fizujának kb a fele, amit már kézhez kapott, azt eltettem. Most írtam meg a segélykérő papírokat az önkormányzathoz, holnap beadjuk, és ha megadnak belőle valamit, akkor pont akkor, mire elfogy a pénzünk. Az emelt csp, és gyes, pont arra elég, hogy az albérletet, meg a rezsit kifizessem, másra nem. Tehát, ha nem jön össze semmi, vagy eszünk, vagy lakunk, a kettő nem megy együtt.

Ha a férjemnek sikerül a kinti munka, akkor jövő hónapban megkérem a tulajt, hogy most had csússzunk a fizetéssel. Rugalmas emberke, és bár hónap elején más jelzem neki, hogy jöjjön a pénzért, mindig hónap végén jön, vagy átcsúsztatja a következő hónapba. Talán nem lesz gond.


De nagyon kétségbe vagyok esve. A németországi munka még nincs lepapírozva, mert aki ebben illetékes, csak hónap végén jön Magyarországra. Bár ismerős által megy oda, mégis félek, hogy mégsem lesz szerencsénk. És ha nem lesz szerencsénk, akkor mi lesz?

Hétfő óta munka után járunk, de még semmi. Tudom, hogy nem könnyű munkát találni, de muszáj, nekünk, most nagyon muszáj. Ha ki kell költöznünk az albérletből, nincs hova mennünk.


Lehet, hogy butaság, de magam hibáztatom. A gyerekek katolikus iskolába járnak, mert mint iskola nagyon jó. Tehát nem azért, mert hívő lennék. Ennek ellenére járni kell misére. Ha ez az ára a jobb sulinak, ám legyen gondoltam, és így ott vagyunk majdnem minden vasárnap. Addig-addig, hogy most körbejárt a pap házat szentelni, annak, aki kérte, hát én kértem. Talán kíváncsiságból, talán babonából, ki tudja miért. A lakás fel lett szentelve szombaton, és hétfő reggel kirúgták a férjem. Karácsony, és szilveszter között még mikor dolgoztak még dicsérgette, hogy milyen jó munkaerő, erre most meg kirúgja. Akarva, akaratlan, ez a 2 dolog összekapcsolódott bennem. Talán, hogyha nem jön a pap lakást szentelni, akkor a férjemet nem rúgják ki. Így már végképp nincs kedvem misére járkálni, de muszáj. Viszont az biztos, hogy megkérem a papot, hogy ahogy beszentelte, most úgy szentelje is ki a lakást, mert ilyen isten nem kell nekem.


Kissé hosszú lett, ezért bocsi, de nagyon el vagyok keseredve, és már ki kellett valahogy adnom magamból.


2012. jan. 20. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát ezért nem Istent kell hibáztatni ha nem megy oda a pap ezek a gondolatok akkor is megfordulnak a főnök fejében.

Egyébként Istenben csak akkor hiszünk ha jót ad? Az ember önálló lény maga dönti el az életét legalábbis egy határig.

Olyan ez mint a házasság, van benne jó is rossz is. Én mindig hívő voltam és az életem egyszer fent egyszer lent. Most épp lent. Munka nélkül vagyok.

Az első munkahelyemen 11 évet voltam. A főnökeim mindig dícsértek, mindig ott voltam, nem volt probléma velem mindig kaptam jutalmakat, minden újoncot rám bíztak, ellenőrzéseknél még a szabimról is visszahívtak, hogy én legyek ott ne más mert akkor minden rendben lesz. Egyszer durrant el az agyam és le akartam lépni akkor óránként hívogattak, hogy maradjak, beszéljük meg blablabla eljárták a toborzó táncot.

Maradtam. Hülye voltam. Évekkel később ugyanezek az emberek rúgtak ki engem és a kolléganőimet - alig voltunk 30 évesek- azzal a felkiáltással, hogy fiatal, csinos, csajokat akarnak felvenni nyelvvizsga papírokkal.

Az hogy mi sem voltunk bányarémek, és évek alatt remekül boldogultunk a külföldi ügyfelekkel az senkit nem érdekelt. Na erre varrjál gombot. Hidd el az emberek álszentek, nem kell ide pap, hogy taccsra vágjanak. Ma már senkinek sem betonbiztos a munkahelye csak a sírásónak.

Egyébként meg sok szerencsét, küldjük a pozitív energiát:) Meg lesz az a német munka.

2012. jan. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Istennek (ha már feltételezed a létezését) van a legkevesebb köze ahhoz, hogy a férjedet kirúgták, csak mindenképp hibáztatnod kell valakit.

Nyilván meg van az oka, hogy férjedet elbocsájtották, nem feltétlenül azért, mert rossz munkaerő, sajnos nem a legjobb időket éljük. Kitartással találtok munkát, szerintem te is próbálj munkát találni. Ahova csak lehet válogatás nélkül küldjetek önéletrajzot.

Sok sikert, szerencsét!

2012. jan. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem hibáztatom istent, eddig sem nagyon álltam vele szóba, ezután sem fogok. De most valahogy mégis jelentőséget tulajdonítottam neki, nem tudom miért. Valahogy bennem összekapcsolódott a 2 dolog.

Köszönöm a jókivánságot, remélem én is, hogy meglesz az a német munka, bár nekem jó lenne már a magyar is. Mindegy, csak legyen valami.

2012. jan. 20. 00:46
 4/13 A kérdező kommentje:
A férjemet, és a többi embert azért bocsájtották el, mert a cég, ahol dolgozott, uniós támogatásokkal épitkeztek. Apadnak az uniós források, így nem építkeznek annyit.
2012. jan. 20. 00:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Válogatás nélkül megyünk mindenhova, akár többször is. Sajna, ha nem pont jól fogjuk ki a munkaidőt, akkor csak egyikünk tud majd dolgozni megint, mert a gyerekek közül valamelyik szinte mindig itthon van, mert rosszul van. Ritka az a hét, hogy egyikért sem kell futni a suliba, vagy nem kell vinni őket orvoshoz. Ráadásul a lányunknál most gyógyszerváltás van, mert nem jó már neki a régi gyógyszer, de úgy tűnik az új sem, nagyon csúnya mellékhatásai vannak. Ilyenkor nagyon rossz neki. Ha úgy tudnánk elmenni dolgozni, hogy felváltva lennénk itthon, az lenne álmaink netovábbja.
2012. jan. 20. 00:53
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Hja, az uniós források nem az égiek, hanem Viktor urunk ámokfutása miatt apadnak.. meg a zászlóégetésünk híre sem arra sarkallja a befektetőket, hogy Magyarországra hozzák a százmilliókat...

Emiatt tényleg ne hibáztasd magad, sehogyan nem függ össze a két dolog. Sok szerencsét kívánok a külföldi munkához.

2012. jan. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

te jó ég, hogy te milyen ostoba vagy. nem mintha hívő lennél, de amikor rossz történik már hiszel is.


"Talán, hogyha nem jön a pap lakást szentelni, akkor a férjemet nem rúgják ki." ez most te tényleg komolyan gondolod? :D és gyerekeid vannak... bele se merek gondolni miket tanulhatnak otthon, mert gondolom ezt az értelmes gondolatot se rejtetted véka alá...

2012. jan. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Istennel eddig se nagyon álltál szóba, meg ezután se fogsz, de a katolikus papot kihívod felszentelni a házat, aztán ha ennek nincs "hatása", még te háborogsz. Sötét vagy mint a főd, megérdemled a sorsod.
2012. jan. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 válaszoló. Mikor túl leszünk ezen, visszanézek, ide, és jót nevetek rajtatok. Addig sajna nincs hozzá kedvem. Gratulálok nektek, a földön fekvőbe még rúgjatok bele egy jó alaposat.


Többieknek, köszönöm a kedves szavakat, aranyosak vagytok. Ma újra megpróbáljuk, mert a remény hal meg utoljára, hátha.

2012. jan. 20. 09:21
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Az utolsó 2 válaszoló válasza volt számomra hasznos. Én lennék a világon a legboldogabb ember, ha

1. lenne 2 gyerekem

2. katolikus iskolába járhatnak (ha nem hiszel, akkor miért oda járatod őket, nem vagy te egy kicsit álszent?)

3. németországi munka lenne kilátásban

4. segélyt kapnék az önkormányzattól azonnal, ahogy egy kicsit nehezebb

5. eljönne a pap, hogy felszentelje a lakásomat.


Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Az, hogy a férjedet kirúgták, az Ördög műve volt. És nagyon gyorsan kérj bocsánatot Istentől az ilyen gondolataidért, és imádkozzál, hogy összejöjjön a külföldi munka, mert nem fog. Templomba pedig menjél. És többször, mint ahogy kéne. És most kérd Isten segítségét igazán.

2012. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!