Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tulajdonképpen mit csinál egy...

Tulajdonképpen mit csinál egy jogász?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, próbálom keresni a "helyemet", és azt a szakmát, foglalkozást, amit szívesen csinálnék.


Kérdésem a fenti: Mit csinál egy jogász?


Hol vannak olyan iskolák, ahol jogászokat képeznek, jogot lehet tanulni, és mennyibe kerülnek ezek a suli? (nagy vonalakban)


Gondolom sokat kell tanulni, hogy valaki ezt a pályát művelhesse. Milyen tantárgyakból kell jónak, kiemelkedőnek lenni, milyen tantárgyakból kell emelt érettségi (még messze van, tudom :) ) ?


Ha valaki mesél róla nekem pár dolgot, hogy hogyan is működik ez irány felé a továbbtanulás, azt megköszönöm. :)


2011. dec. 31. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A jogászok általában ügyvédek, de lehetnek ügyészek, bírók is.

Az ügyvéd jogilag véd valakit.

Létezik polgárjog (szerződések, stb), büntetőjog (bűncselekmények elkövetőit védi), családjog (gyermekelhelyezés, válás, stb), ingatlanjog (ingatlannal kapcsolatos ügyek), vállalati jogász (a munkát adó cég jogi ügyeit intézi).


Ha nappalira, állami finanszírozással vesznek fel, akkor csak a tankönyvek költsége van. De ez még változhat ezerszer, mire odakerülsz.

A jogászokat jogi egyetemen képzik, nagyobb városokban van jogi kar.


Főleg humán tárgyak (irodalom, történelem) kellenek hozzá.

2011. dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2011. dec. 31. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Szólj, ha van még kérdésed. Bár nem vagyok jogász, sok jogász barátom van és sok ügyvéddel dolgoztam együtt, így elég jó rálátásom van a témára.
2011. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a jogászok külön területekre vannak osztva (ahogy írtad, ingatlan jog, család jog ... ) vagy minden ügyvéd, jogász "csinál mindegyikből egy kicsit"? Remélem érted, mit szeretnék kérdezni. :)
2011. dec. 31. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatásban is szinte bárhova el tudsz menni jogász végzettséggel.
2011. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :))
2011. dec. 31. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
én azt ajánlom ne legyél jogász,mert így is túl sok van belőlük, nehezen tudnál elhelyezkedni
2012. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor valami hasonló/jó munka, ami jól fizet, és könnyen el lehet vele helyezkedni? :)
2012. jan. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!