Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaphatnék így munkát?

Kaphatnék így munkát?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy hogy találhatnék munkát külföldön. 18 éves lány vagyok, angolul és franciául beszélek a középfoknál mind a kettőt egy kicsivel jobban. Nyelvi előkészítős voltam, és egy év csúszás miatt, csak a következő tanévben fogok érettségizni. Az lenne a kérdésem, hogy Londonban vagy Párizsban milyen gyorsan találnék magamnak munkát? (azért ez a két város, mert talán itt van a legtöbb lehetőség, és ezeken a helyeken lenne szállásom is)

Pl. bevinném az összes utamba kerülő kis pub-b, boltba vagy kávézóba az önéletrajzomat, és megkérdezném, hogy nincs e szükségük egy emberre, hátha összejön az egyik? (Nyárról lenne szó)

Véleményem szerint Párizsban könnyebb lenne, mert Londonban szinte már nincs munka, azt lehet hallani..


2011. szept. 21. 06:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyári munkát külföldiként nehéz találni mind Párizsba, mind pedig Londonban, mert akkor dolgoznak az egyetemisták is, ők pedig jobbak az adott nyelvből.


Az hogy Londonban nincsen munka azért az erős túlzás! Én 2 hónapja jöttem, és a kiérkezésemet követő 2. héten már dolgoztam is. Középfokú angollal jöttem ki egyébként. A munkakeresésben pedig senki nem segített, jártam a várost állás után kutatva és minden agencyhez beregisztráltam+internetes önéletrajz küldés.


Az tény, hogy a válság óta nehezebb állást találni, de aki akar és tud dolgozni és nem válogat, hanem minden tisztességes munkát elvállal, az talál munkát. Van egy ismerősöm aki közép angollal visszautasított 4 ajánlatot, csak mert ő nem akart konyhai kisegítő lenni meg pultos. Most már otthon van és mindenkinek mondogatja, hogy nincsen munka. Ha valaki így áll hozzá, akkor nincs is.

2011. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Jól mondta az első válaszoló, a nyár munkakeresés szempontjából mindkét városban holt-szezon, mert rengeteg a diák. Én csak Londonról tudok nyilatkozni, mert itt élek, igaz, még csak 4,5 hónapja, de nekem ez a tapasztalatom hogy: A munkakeresés nehézsége pedig attól függ, hogy milyen szinten beszéled a nyelvet, illetve hajlandó vagy-e bármilyen(legális) munkát elvállalni! Én a mai napig azt tapasztalom, hogy ha legalább középfokú angol tudással érkezel és valóban minden lehetőséget megragadsz akkor fogsz tudni dolgozni 1 hónapon belül. (Egy informatikus ismerősöm utcaseprőként dolgozott 1,5 hónapig, mert betartotta az otthon megtett ígéretét, hogy az első adandó munkát elvállalja!)Sajnos ismerek olyat, aki kijön nagy mellénnyel és azt mondja hogy nincsen munka, közben meg visszautasít vagy 4-5 olyat, ami bőven elfogadható lenne. Volt olyan akinek kezdőbért 8,25 font/óra kínáltak, de mivel diplomás volt, azt mondta, hogy ennyiért ő nem dolgozik. Azóta hazament és egy gyárban dolgozik 70.000 Huf-ért.

2011. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! És ha valamikor májusban mennék? Gondolom, akkor még több lehetőség van, még nincsenek betöltve talán a helyek annyira. De hogy kell ezt elkezdeni, ha pl. kávézóban,gyors étteremben szeretnék dolgozni akkor bemegyek, hogy az üzletvezetőt keresem odaadom az önéletrajzomat? Ezt eljátszom mondjuk 80 helyen és akkor egy csak bejön? Vagy csak ügynökségen keresztül lehetséges?
2011. okt. 6. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"De hogy kell ezt elkezdeni, ha pl. kávézóban,gyors étteremben szeretnék dolgozni akkor bemegyek, hogy az üzletvezetőt keresem odaadom az önéletrajzomat? Ezt eljátszom mondjuk 80 helyen és akkor egy csak bejön? Vagy csak ügynökségen keresztül lehetséges?"


Igen, a várost járva is érdemes munkát keresni, rengeteg helyen ki van írva, hogy "Staff Wanted" bemész, leadod az önéletrajzod. Emellett érdemes sok ügynökséghez beregisztrálni, ők is elég sok munkát kínálnak. Aztán ott van még az internet is, a gumtree.com, ott is érdemes keresni és küldeni a cv-ket. Én azt mondo, hogyha megérted amit mondanak és nagyjából megérteted magad, akkor kapsz állást.

2011. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!