Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért sajnálja mindenki csak...

Miért sajnálja mindenki csak a munkanélkülieket?

Figyelt kérdés
A férjemmel közalkalmazottak vagyunk. Én a minimálbér 70%-át kapom (gyed-en vagyok) a férjem valamivel többet mint a minimálbér. Senkiben eddig fel sem merült a kérdés hogyan tudunk megélni négyen. Az ismerősöm nemrég maradt munka nélkül (100 és 200ezer között volt a nettó keresete, betanított munkás volt) és mindenki sajnálja. Ha tíz évig nem dolgozna akkor érne bennünket utol. Nekem minden forintot be kell osztanom. Amikor még nem voltam közalkalmazott multi cégnél dolgoztam mint árufeltöltő. Kizsákmányoltak, de tudtam, hogy valamiből meg kell élnem. Ilyen helyekre még mindig vesznek fel embereket az én városomban. Szerintem dolgozni nem szégyen.
2009. ápr. 21. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Aha, minidg, valószínű válságban is.

Persze gondolom az ismerősödnek tök jó..mert van tapasztalata, végzettsége, szakképzettsége.

De én, 21 évesen, miután már levelezőn folytatom az egyetemet, van egy érettségim, semmi tapasztalat, semmi szakképzettség, csak angol nyelvtudás, ott ahol a német a domináns.

És eddig sorra utasítottak vissza, csak alkalmi munkát vállaltam.

Sajnálni azért sajnálják őket, mert nem valami jó érzés rosszabb anyagi helyzetbe kerülni, és várni, hogy jön fél év munka meló, és tétlenül ülni.

De anyukám is itthon van fél éve, szerinted mennyire jó nekünk??


Van egy baromi gazdadg haverom akinek 19 évesen van lakása, autója...hát ő sem fogja fel, mit jelent nekem , hogy nem veszek nyomtatópatront 2300 ért, mert egyszere sok lenne, hirtelen, hanem úgy sporóltam, hogy kinyomtattam kb 400 ért azt a valahány oldalt. Akkor is, ha nem gazdaságosabb /papír.

Jam és azt sem érti meg, hogy volt hogy nekem pár 100 forint is számított.

És hogy nem ehetek, amikor akarok akármit, mert éppen tészta van itthon vagy krumpli és abból gazdálkodunk ki valamit.

A város ahol lakok, nem kínál sok munkalehetőséget, hogy úgy fogalmazzak, kereslet többször magasabb mint a kínálat. És megvan kikerül be ( tapasztalat, szakképzettség, és városi- hogy ne kelljen útiköltséget fizetni.) Sőt a gyáraink is 4 napos munkarendeben dolgoznak, 38 ezer forintos bérrel

2009. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Mért kell irigykedni arra, aki kicsit többet keres? Azért a Ti helyzetetek nem egészen ugyan az mint egy munkanélküli emberé, aki azt se tudja mikor lesz ismét állása. A számláit viszont addig is fizetni kell, ennie kell stb Azzal jössz, hogy senki nem sajnál titeket, hogy 4-en kevés pénzből éltek. Ha tudtad, hogy ilyen rossz helyzetben vagytok mért szültél 2 gyereket? Különben meg az emberek nagy többségének bekell osztania minden forintot, nem Te vagy az egyedüli, sajnos.
2009. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én együttérzek azokkal akik kevés pénzből élnek, a második gyereket is már majdnem 40 éves koromba szültem, mert a jobb helyzetet vártam. Bennem csak az váltotta ki a dühöt mert eddig az ismerőseim lenéztek bennünket és mindenkit akik keveset kerestek most pedig elvárják, hogy sajnáljuk őket. Én sohasem vártam el, hogy bárki sajnálkozzon rajtam. A kis pénzből is félre szoktam tenni a nehezebb napokra.
2009. ápr. 21. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

10.11-es vagyok

Szerintem különben olyan nagyon nem sajnálják a munkanélkülieket sem. Lássuk be, mindenki a saját helyzetével van elfoglalva. Az ellen meg nem tudsz mit tenni, ahogy hozzátok állnak. Nálunk is ez a helyzet különben, kevés pénzből spórolok, akiknek több van mindig sírnak, de olyan jól tálalnak, hogy aki nem ismeri eléggé őket megsajnálja. Inkább legyél magadra büszke, hogy Te a kevésből is megélsz, sőt felkészülsz a "nehezebb" időkre.

2009. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!