Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országba érdemes au...

Melyik országba érdemes au pairkedni menni, "kiindulópontnak"? (Magyarázat lent! )

Figyelt kérdés

Szóval. Szeretnék au pairkedni (voltam már), mindenképpen Európában, de még nem tudom, melyik országban keresgéljek családot. Nyelvi problémáim nem nagyon vannak, angolul, németül, olaszul és franciául jól beszélek, úgyhogy ez nem annyira szempont. Bár szívesen megtanulnék egy új nyelvet, így egy olyan ország is szóba jöhet, aminek még nem beszélem a nyelvét - Hollandiával szemezek nagyon.


Szempont még (a kérdésben ezt a "kiindulópontot" így értettem), hogy esetleg ott tudjak maradni az au pairkedés után, letelepedni egy időre vagy végleg. Tehát nem olyan drága pl. a tanulás, mert azt szívesen tenném külföldön (nyilván azt már másik munka mellett, mert az au pair fizu erre nem elég, hacsak nem ingyenes az oktatás, de ilyen országról nem tudok).


Tehát egy élhető, érdekes ország kellene Európában. Ti hova mennétek? Egyelőre holland családokat nézegetek, de hátha adtok hasznos tippeket. :)


Köszi!


2011. júl. 21. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Svédország,Hollandia,Ausztria,Németország.:)
2011. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én most megyek Svájcba :)
2011. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Svájc engem is nagyon érdekel, azt mondják, olyan, mint Luxemburg, ahol volt szerencsém 3 hónapot eltölteni és azóta is visszavágyom. :)


Az is vonz benne, hogy mind a három hivatalos nyelvét beszélem. Ami viszont visszatart, hogy nem EU-s ország, és kicsit macerásabb a kijutás és az ottlét.


Te mikor mész? Au pair leszel? :)

2011. júl. 21. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Én biztos Izlandra, Svédországba vagy Norvégiába mennék! De ha keresnének a Feröer-szigeteken, oda leginkább :D
2011. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

igen, au pair leszek, teljesen hivatalos szerződéssel 1 évre. Aug 13án megyek, mert ott 15én már suli van. Bern mellé megyek. :)

Én azért választottam ezt az országot, mert bár angolul beszélek, de nem vonzott Anglia inkább az ismeretlen. Itt meg az átlag au pair fizetéshez képest is jól keresek, nagyon betartják a szerződésben foglaltakat ( a host familyről csak jókat mondanak az elődeim) és még az ország is gyönyörű :)

2011. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
finnország , svédország, dánia, luxemburg, az egyetem ingyen van ! :)
2011. júl. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!