Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A férjemet 149 e bruttóval...

A férjemet 149 e bruttóval vették fel szept.1. től dolgozni. Mit igényelhet vissza jövőre pontosan, és mennyit? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés
Az irodán olyasmit mondtak, hogy jövőre egy az egyben visszaigényelheti az adóelőleget (? ), vagy nem tudjuk mit, mert az évben nem dolgozott, m. nélküli se járt már neki. Nem értette pontosan,de nem mert rákérdezni. Nekem így mondta el.Tud valaki segíteni ebben?
2009. szept. 3. 11:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam,139 ezer!Azért kérdezzük,mert nem szeretnénk ,ha " elúszna" a visszaigényelhető pénz a hozzá nem értésünk miatt.Köszi.
2009. szept. 3. 11:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az adójóváírás az, amire ti gondoltok. Akinek jár az kérheti havonta a béréhez csatolva (ez kb havi 10ezer), vagy jövő májusban visszaigényelheti egy összegben. Ha a párodnak nem volt ebben az évben munkája akkor kérhetné,h havonta kapja meg, mert akkor tuti nem lépi át a határt.
2009. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: én tavaly júniustól dolgozok, brutto 140 a bérem, én havonta kértem az adójóváírást, és adóbevalláskor nem kellett semmit visszafizetnem, még 3ezret visszakaptam:)
2009. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet,hogy arra gondolt,nem tudom.
2009. szept. 3. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!