Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Költségtérítéses hallgató...

Költségtérítéses hallgató hogy igényelhet vissza a tandíjból? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy a tandíjamból visszaigényelhetem-e a 30%-ot? Kiskönyves alkalmi munkából származó jövedelmem volt, meg diákmunka, meg persze az ösztöndíj. Így is visszaigényelhetem? Ha igen akkor melyik lap melyik sorába kell beírni? Vagy halasztott visszaigényléssel később igényeljem vissza, amikor már rendes munkám lesz? És ezt hol kell jelezni a bevallásban?
2010. máj. 12. 01:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogalmam sem *volt* erről a visszaigénylési lehetőségről, viszont a kérdésed nyomán rákerestem, és azt viszonylag könnyen kiderítettem, hogy régebben ezt a lehetőséget az Szja. törvény 36.§-a szabályozta.


Ha viszont megnézel egy jelenleg hatályos SZJA tövényt, akkor a 36.§ helyén egy nagy büdös semmit látsz.


Hogy időközben mi történt vele? Nem tudom, de minden valószínűség szerint elfújta a szél, mint a szocpolt, meg úgy általában a többi kedvezményt.

2010. máj. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 2009-ben fizetett tandíjnak még van kedvezménye, 2010-től törölték. Ezért nem találja a hatályos törvényben.
2010. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ösztöndíjból nem vonnak adót, a kiskönyves és a diákmunka adóját valószínűleg fedezi az adójóváírás.

Adót pedig csak a befizetett adó mértékéig igényelhetsz vissza. Tehát ha a adód húszezer forint, levontak tőled 15 ezer forint adóelőleget, járna neked 40 ezer forint adókedvezmény, csak 5ezer forint adót igényelhetsz vissza.

Ha még lehet élni a halasztott visszaigényléssel, akkor inkább azt válaszd. Persze, ha nem éri el az adójóváírás a fizetendő adódat (magyarul: még fizetned kell, vagy van befizetett adód, amit az adójóváírással nem tudsz visszaigényelni) akkor kérd most a tandíjast.

2010. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!