Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól tudom, hogy annak az...

Jól tudom, hogy annak az összegnek az erejéig igényelhet vissza valaki adót, amennyi adóelőleget levontak tőle?

Figyelt kérdés
Ha valakitől pl. levontak mondjuk 100ezer ft adóelőleget, akkor annyit vissza is igényelhet( pl. adójóváírás, v. más címen)?
2009. okt. 29. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, de vannak különböző korlátok még ezen felül is. Például jövedelemkorlát, az adójóráirás csak egy bizonyos összegig jár. A különböző kedvezmények nem haladhatják meg a 100 ezret, stb. De elvileg ha 100 ezret levontak, és nem érvényesítették az adójóváírást, azt visszakapod. Persze attól is függ, hogy hány hónap volt a munkaviszonyod, mert adójóváírás csak azokra a hónapokra jár, amire legalább 1 napra bért vagy táppénzt, vagy munkanélkülit is kaptál.
2009. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
4hónap munkaviszony alatt vontak le 100e.-et.11 ezer körül lehet az adójóváírást visszaigényelni havonta? És lenne még kb . 50 ezer ft amit az egyszeri befizetéses életbiztosítás után igényelhetnék vissza.Akkor ez még belefér,
2009. okt. 29. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:
HAvi max 11340 Ft adójóváírás jár vissza, amennyiben ezt nem érvényesítetted korábban, és a biztosítási kedvezményre is úgy tudom, hogy a 100-s határ vonatkozik, tehát más kedvezményekkel együtt nem haladhatja meg. Tehát elvileg belefér, azaz jó sok lóvét kapsz vissza.
2009. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!