Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A ház felét 750. 000 Ft-ra...

A ház felét 750. 000 Ft-ra értékelte az Adóhatóság, kell adóznom? (magyarázat! )

Figyelt kérdés

1 éve halt meg az apukám, most zárult le a hagyatéki tárgyalás, mely szerint az én részem 750.000 Ft.ot ér.

Anyum már 10 éve nem él, a két rész eggyütt 1.500.000 Ft


ha eladjuk egyátalán nem kell adóznunk utána?

ha többért adjuk el, akkor sem?

és az adóbevallásba meg kell majd említeni?


2009. nov. 7. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Mivel most örököltél, ezért MOST esedékes az örökösödési illeték befizetése!


Csak azután tudod eladni a házat, ha kifizetted az örökösödési illetéket és átírták az ingatlant a te nevedre.


Ha azután eladod, akkor a kapott vételárat be kell majd írnod az adóbevallásodba és jövedelemadót kell fizetned utána...


A két adónem független egymástól : mindkettőt ki kell fizetned egymástól függetlenül!!!

2009. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az örökösédési illetéket már kifizettük,

de nem csak én vagyok az örökös

3an vagyunk testvérek, így egyenlőre 3 néven van, de el szeretnénk adni

2009. nov. 7. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy akkor kell adózni utána, ha 5 éven belül került a tulajdonotokba. A te esetedben, ha nem akarsz adózni, akkor majd csak öt év múlva érdemes eladni. (bár addigra úgyis változik megint)
2009. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eladjátok,akkor jövedelemadót kell utána fizetni,és az adóbevallásba is szerepeltetni kell.De nem értem,hogy miért fizettetek örökösödési adót?Tavaly fogadták el a törvényt,hogy a közvetlen leszármazottak (gyereke) nem fizetnek örökösödési adót (ezt nevezte az MDF haláladónak)

Nézz ennek utána.

2009. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen-igen tudom

nem örökösödési adó akart lenni

hanem az összeg amit a tulajdoni lapért + a hagyatéki eljárásért kellett fizetni

ne haragudjatok, csak egy kicsit zavart vagyok

2009. nov. 7. 22:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a ház felét (anyukád után) már tíz éve örököltétek, akkor az már nem SZJA köteles. A másik fele viszont igen, ha drágábban adjátok el, mint amire az APEH értékelte. A vételárnak veszitek a felét, és azt osztjátok 3 felé, amiből levonhatjátok a 750.000 Ft harmadát. Igy jön ki az egy főre eső adóalap, amit csökkenteni lehet évente 20 %-kal. A maradék 25 %-a az adó, amire lehet részletfizetést kérni.
2009. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a számokkal baj van, most néztem, hogy a te részed az apukád után 750.000. Akkor ez már nem osztható 3-mal.
2009. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!