Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ugye törvénysértő ilyet...

Ugye törvénysértő ilyet kérdezni a munkavállalótól?

Figyelt kérdés

Feltöltöttem a cv-m a profession.hu-ra és ma megkerestek e-mailen a következő szöveggel:


A profession.hu oldalra feltöltött önéletrajza alapján úgy tűnik, Ön alkalmas lehet a feladatra.



A Baltex cégcsoport munkatársai egy részletesen meghatározott kiválasztási folyamat alapján kerülnek a rendszerbe melynek első állomása, hogy az önéletrajzok alapján alkalmasnak tűnő jelölteket megkérjük, hogy néhány sorban mutatkozzanak be nekünk konkrét szempontok alapján.


Kérjük ezért, hogy egy maximum A4-es oldalnyi szabad fogalmazásban meséljen nekünk az alábbiakról:


· Mi az, amit korábbi munkájában fontosnak tartott?


· Mik voltak az erősségei, esetleg az mik voltak a gyengeségei?


· Mi az, ami kiemelten fontos a szabadidejében?


· Mik a rövid és hosszabbtávú céljai, tervei?


· Néhány szóban említse meg a családi állapotát: családos, házas, házasság előtt áll, gyermekei vannak?


· Milyen olvasmányok, témák érdeklik?


· Sportol, vagy sportolt aktívan?


· Hányszor volt külföldön, esetleg élt-e ott huzamosabb ideig?


· Melyik külföldi kultúra áll Önhöz a legközelebb?


· Milyen céljai vannak a munkájával kapcsolatban, hogyan képzeli el a munkavégzést?



Cégünkről a baltex.hu oldalon talál több információt. A bemutatkozását a baltex.hr@gmail.com címre küldje!



Üdvözlettel


Baltex HR management


Én kicsit fel vagyok háborodva ezeken a kérdéseken mert csak töredéke kapcsolódik a munkához a többihez meg semmit köze.


Vélemények?


2011. júl. 20. 13:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

jó akkor megnyugodtam hogy tudok

:D

2011. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
48%
nem értem a felháborodásod okát... a munkáltató kíváncsi rá, hogy milyen ember az, akivel a jövőben dolgozni fog. nem értem mondjuk, hogy az miért titok, hogy milyen a családi állapotod vagy hogy hol voltál már külföldön, szerintem ezekkel a kérdésekkel semmi gond. amíg munkát kerestem, addig tőlem minden helyen megkérdezték, hogy mikor akarom szülni vagy hogy mi a hobbym. ha tovább keresgélsz meg fogod látni, hogy más helyeken is legalább ilyen kérdéseket fogsz kapni.
2011. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"- Hányszor volt külföldön, esetleg élt-e ott huzamosabb ideig?


- Melyik külföldi kultúra áll Önhöz a legközelebb?"


Ha ez nem állami cég (szóval, nincs A, B, C típusú átvilágítás), akkor miért fontos ezeket megválaszolni?


A családi állapotra rákérdezni diszkriminatív, bunkó dolog.

2011. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"- Hányszor volt külföldön, esetleg élt-e ott huzamosabb ideig?


- Melyik külföldi kultúra áll Önhöz a legközelebb?"


-Mert lehet hogy az a cég nam csak ahatárokon belül gondolkodik, és lehet hogy van több külföldi leányvállalata, és szeretne olyan emberekkel foglalkozni, akiket esetleg a jövőben át tud oda mozgatni.

- Mert ha mondjuk nem jön be neked az arab világ, akkor nem biztos, hogy kiküldene mondjuk Dubaiba kereskedelmi képviselőnek.. :P

2011. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek Veled, jogos a kérdésed. Szerintem a családi állapotra, gyerekekre például határozottan NEM kérdezhetnek rá. És igen, pontosan azért, mert gyakori oka a nőkkel, családosokkal szembeni diszkriminációnak.
2011. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!