Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ugye törvénysértő ilyet...

Ugye törvénysértő ilyet kérdezni a munkavállalótól?

Figyelt kérdés

Feltöltöttem a cv-m a profession.hu-ra és ma megkerestek e-mailen a következő szöveggel:


A profession.hu oldalra feltöltött önéletrajza alapján úgy tűnik, Ön alkalmas lehet a feladatra.



A Baltex cégcsoport munkatársai egy részletesen meghatározott kiválasztási folyamat alapján kerülnek a rendszerbe melynek első állomása, hogy az önéletrajzok alapján alkalmasnak tűnő jelölteket megkérjük, hogy néhány sorban mutatkozzanak be nekünk konkrét szempontok alapján.


Kérjük ezért, hogy egy maximum A4-es oldalnyi szabad fogalmazásban meséljen nekünk az alábbiakról:


· Mi az, amit korábbi munkájában fontosnak tartott?


· Mik voltak az erősségei, esetleg az mik voltak a gyengeségei?


· Mi az, ami kiemelten fontos a szabadidejében?


· Mik a rövid és hosszabbtávú céljai, tervei?


· Néhány szóban említse meg a családi állapotát: családos, házas, házasság előtt áll, gyermekei vannak?


· Milyen olvasmányok, témák érdeklik?


· Sportol, vagy sportolt aktívan?


· Hányszor volt külföldön, esetleg élt-e ott huzamosabb ideig?


· Melyik külföldi kultúra áll Önhöz a legközelebb?


· Milyen céljai vannak a munkájával kapcsolatban, hogyan képzeli el a munkavégzést?



Cégünkről a baltex.hu oldalon talál több információt. A bemutatkozását a baltex.hr@gmail.com címre küldje!



Üdvözlettel


Baltex HR management


Én kicsit fel vagyok háborodva ezeken a kérdéseken mert csak töredéke kapcsolódik a munkához a többihez meg semmit köze.


Vélemények?


2011. júl. 20. 13:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezni szabad bármit. Ha téged zavar, nem válaszolsz. Esetleg hevesebb vérmérséklet esetén elküldöd őket a búsba...
2011. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél felháborodva, teljesen jók a kérdések.

Feltételezem, hogy a szakmaiság lejön az önéletrajzból, de az, hogy mondjuk mennyire vagy rugalmas, céltudatos, csapatjátékos, egészségcentrikus, stb, az interjú nélkül ebből felmérhető. Mivel fogalmazásban kérték, ezért a szövegalkotás is látható, ami valljuk meg, olvasva néhány itteni hozzászólást, elég siralmas helyzetet mutat.

De ha nem akarsz, ne válaszolj.

2011. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
egyik kérdés sem törvénysértő, nem értem miért vagy felháborodva....ami nem tetszik' arra meg ne válaszolj
2011. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sincs tv ellenes ezekben a kérdésekben. Végülis ez még egy interjú előtti szakasz, itt nyugodtan kérdezhetnek, amit akarnak. Talán csak a családi állapotos kérdés, amit nem kellett volna beletenniük...De azt esetleg ki lehet hagyni. Viszont nem ismered, mi alapján válaszolnak, lehet a gyerekes, családos embereket részítik előnyben.
2011. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom miért de én is úgy érzem hogy a kérdések zöme nem tartozik a munkahely kereséshez.

Inkább olyan közvélemény kutatásnak tűnik..

Én is meglepődnék ha jelentkeznék egy munkára,és olyan kérdésekre kéne válaszolnom,hogy sportolok-e vagy sem vagy voltam -e külföldön,és milyen kultúra áll hozzám közel..Ezek mind magánügyek,és semmi köze a munkához.

2011. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Abból, hogy sportolsz-e elég sok mindent elárulhat rólad, hiába nem tartozik a munka közvetlen környztébe, de olyan információkat sugározhat, ami esetleg pozitívabban befolyásolhat egy interjút.
2011. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb dologhoz a világon semmi közük! Ritkán részesítik előnyben a családos embereket, pláne a gyerekes anyukákat. Az egyedülálló férfiakat, nőket inkább, mert ők biztosan nem akarnak otthon maradni a beteg gyerekkel, vagy nem hivatkoznak családi eseményre a túlórázás helyett... És, hogy hányszor voltál külföldön? Igen, biztos sok minden leszűrhető ennek megválaszolásából is, csak éppen magánügy. Szerintem is felháborító, hogy arc nélkül, teljesen ismeretlenül így vájkálnak.
2011. júl. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Mint ahogy az is magánügy, hogy kit vesznek fel dolgozni.

Nem kell felháborodni a kérdéseken, nem kötelező odamenni dolgozni. Lehet, hogy amúgyis kiesnél az elő rostán, mert igenis sok cég nem csak azt nézi, hogy alkalmas vagy-e a feladatok elvégzésére. Hidd el, én sem dolgozok szívesen olyan emberrel aki nekem nem szimpatikus: puffog mindig, mindenen felháborodik... meg ilyenek..tudod...

2011. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem tetszik, hogy a magánügyeidben vájkálnak, nem jelenti az, hogy egyébként puffognál.

De azt hiszem a feltett kérdések miatt ők már nem szimpatikusak neked, így talán az is eldőlt, hogy mennyire szeretnél náluk dolgozni.

2011. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom h a magánéletem csak rám tartozik.Az pl h van egy 2 évesem nem jelenti azt h állandóan itthon leszek vele mert van mondjuk segítségem.Eszem ágában sincs ilyen helyen dolgozni.


Én ezt a válasz küldtem nekik vissza és ezzel rövidre is zártam a dolgot:

Köszönettel vettem megkeresésüket.Az Önök által kért bemutatkozó levélnek nem tudok eleget tenni mert a kérdések több pontja is törvényt sért.A törvény tiltja, hogy személyes, a munkavégzéshez nem kapcsolódó kérdést tegyenek fel.Ezen kérdések megválaszolása negatív diszkriminációra adhat okot.

2011. júl. 20. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!