Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ugye törvénysértő ilyet...

Ugye törvénysértő ilyet kérdezni a munkavállalótól?

Figyelt kérdés

Feltöltöttem a cv-m a profession.hu-ra és ma megkerestek e-mailen a következő szöveggel:


A profession.hu oldalra feltöltött önéletrajza alapján úgy tűnik, Ön alkalmas lehet a feladatra.



A Baltex cégcsoport munkatársai egy részletesen meghatározott kiválasztási folyamat alapján kerülnek a rendszerbe melynek első állomása, hogy az önéletrajzok alapján alkalmasnak tűnő jelölteket megkérjük, hogy néhány sorban mutatkozzanak be nekünk konkrét szempontok alapján.


Kérjük ezért, hogy egy maximum A4-es oldalnyi szabad fogalmazásban meséljen nekünk az alábbiakról:


· Mi az, amit korábbi munkájában fontosnak tartott?


· Mik voltak az erősségei, esetleg az mik voltak a gyengeségei?


· Mi az, ami kiemelten fontos a szabadidejében?


· Mik a rövid és hosszabbtávú céljai, tervei?


· Néhány szóban említse meg a családi állapotát: családos, házas, házasság előtt áll, gyermekei vannak?


· Milyen olvasmányok, témák érdeklik?


· Sportol, vagy sportolt aktívan?


· Hányszor volt külföldön, esetleg élt-e ott huzamosabb ideig?


· Melyik külföldi kultúra áll Önhöz a legközelebb?


· Milyen céljai vannak a munkájával kapcsolatban, hogyan képzeli el a munkavégzést?



Cégünkről a baltex.hu oldalon talál több információt. A bemutatkozását a baltex.hr@gmail.com címre küldje!



Üdvözlettel


Baltex HR management


Én kicsit fel vagyok háborodva ezeken a kérdéseken mert csak töredéke kapcsolódik a munkához a többihez meg semmit köze.


Vélemények?


2011. júl. 20. 13:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
Tehát nem akarsz ott dolgozni, rendben, értettük, és nyilván ők is értették. Egyébként tévedtél, nem sértettek törvényt.
2011. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Mindegyik kérdés kapcsolatban áll a munkával. Ha nem lenne akkor nem tennék fel őket. A válaszokból lehet következtetni a munkavállaló személyiségére, ami kihatással van a munkára.
2011. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
azért, ha 2-3 év múlva se lesz munkád, azért gondold át a dolgokat ;)
2011. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
ráadásul ez nem is rossz cég...
2011. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván a munkakeresőnek még nem annyira fontos, hogy állást találjon, nem baj, majd lecsap rá egy rugalmasabb ember. A kérdező meg majd amikor a sokadik interjun szembekerül hasonló kérdésekkel, és mindegyiken felháborodik, majd elgondolkozik, miért egy általa gyengébb képességűnek titulált illető kapta meg az állást, és nem ő.

Szvsz ezek még nem azok a kérdések amiken ki kellene bukni. De pont ezzel be is sétált a HR-ek csapdájába, ugyanis egyik cég sem kukacoskódó, kekec munkatársat keres. Szóval elbukta az állásinterjút, még mielőtt erkölcsi győzelmet söpörhetne be észrevételével.

2011. júl. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

ez minden állásinterjún így van.. szerintem nyugodjál csak bele és örülj hogy legalább megkerestek...


hétfőn voltam egy cégnél tesztet irni... abba meg olyan abromságok is voltak hogy mennyi 200-175 meg melyik állat nem illik a sorba... meg ilyenek.. mondom ez mi? xD

2011. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, az a baromság egy IQ teszt volt!
2011. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
63%
de hála istennek negatív lett neki...
2011. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

tudom hogy iq teszt...de mi koze a szakmamhoz???

Egyebkent enyem lett a legjobb, fel is vennenek.de szar penzt fizetnek

2011. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy a szakmádon belül, szakmai kérdésekben tudsz-e önállóan gondolkodni, vagy minden csip-csup ügyekben a felettesedet zavarod, mert egyszerü feladatokat nem tudsz önállóan dönteni, vagy alap rossz döntéseket hozol...
2011. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!