Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadság? Lehet vagy sem?

Szabadság? Lehet vagy sem?

Figyelt kérdés

Hosszabb munkanélküliség után sikerült elhelyezkednem, tegnap értesítettek, jövő héten már kezdek is ahogy a papírokat elintéztük. /A közvetítő cégtől aki felhívott ritka bunkó volt./

Gyár, közvetítő cégen keresztül foglalkoztatnak, 3 műszak, hétvégén is, 60ezer nettó kb.


Még ez előtt a terveim között szerepelt, hogy a nyáron meglátogatom a távol élő nagyszüleim pár hétre, konkrétan jövő héten mentem volna.

Nyilván ez így nem fog összejönni.

De van rá esélyem, hogy még a nyáron kapok valamennyi szabit?


Neten ezt találtam:

"Pályakezdőként jár-e már a nyári hónapok alatt a szabadság vagy végleg elfelejthetem? Hogyan lehet kivenni a szabadságot és mi a menete?


Jár a szabadság időarányos része a próbaidő alatt is, ám ezt teljes egészében a munkaadó határozza meg. Így ha a munkaadó ragaszkodik ahhoz, hogy a próbaidő alatt nem lehet szabadsáégra menni, akkor június elsejei munkába állás és 3 hónapos próbaidő esetén megakadályozhatja a nyaralást. Célszerű azonban szem előtt tartani: a szabadság kivételének szándékát a tervezett időpont előtt 15 nappal jelezni kell, ráadásul az éves szabadság háromnegyedével a munkáltató rendelkezik."


Tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2011. jún. 11. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lett volna már a felvételedkor megemlíteni. Én is kezdtem már úgy munkahelyen, hogy alig 10 nappal későbbre volt befizetve két hetes nyaralás, és eleve szóltam a felvételemkor, hogy csak úgy tudom elvállalni a munkát, ha arra elmehetek. Azt mondták, ez természetes.
2011. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szerződés-aláírás csak jövő héten lesz.

A munkának a minél hamarabbi kezdés a feltétele, ezt nyomatékosította az illető, nem túl kedvesen, ugyanis az egyik rendelőintézetbe telefonáltam tüdőszűrés miatt (ugye kell az alkalmassági vizsgálathoz), de csak két hét múlvára kaptam időpontot, közölte a közvetítő cég képviselője, h akkor majd ő kér máshová, mert minél hamarabb kell kezdeni, és már aznap hogy értesítettek mennem kellett vizsgálatra.


Most egyszerre örülök és nagyon szomorú is vagyok, mert szívesen elutaztam volna, de a munkára is szükségem van.

2011. jún. 11. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében azon múlik, mennyire kapós az állás, vagyis hogy könnyen felvehetnek helyetted mást, vagy sem. Ha olyan munka, amihez a környéken nem sokan értenek, vagy esetleg olyan rosszak a feltételek, hogy aki ért hozzá, annak esze ágában sincs odamenni, akkor jó esélyed van, hogy te is diktálhatsz feltételeket, nem csak ők. Ha viszont melletted még tizenöten jelentkeztek az állásra, akkor sajnos jobb, ha elfelejted a nyaralást, vagy csak nagyon finoman próbálod megemlíteni, és azt sem most, hanem amikor már látják, hogy érdemes téged megtartani.
2011. jún. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Minőségellenőr a munkakör.

Rajtam kívül még legalább 10en jelentkeztek, 2 embert vettek fel, még az interjún mondták, hogy elsősorban nem diplomásokat keresnek, mert kedvezőtlen körülmények (3 műszak, hétvégi munka, kevés fizetés, hatalmas zaj a gyárban, kötelező füldugóval, ahol a 8ból több órát kell eltölteni) miatt jobb híján vállalják el, amint jön jobb továbbállnak, és mivel 3-5 hónap a betanulási időszak ezért nekik hosszú távra éri meg felvenni valakit. Egyébként nekem is van érettségim, több szakmám, de a munkának a szakmáimhoz sok köze nincs.

2011. jún. 11. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is nemrég kezdtem egy cégnél, s elvileg a próbaidő alatt tényleg nem lehet szabadságot kivenni, viszont járni jár, mert én is a próbaidő után kivehettem a 3 hónapra járó szabadságot.


Nálam az volt a helyzet, hogy a 3 hónap letelte előtt egyik alkalommal ki kellett vennem 2 nap szabit, mert temetésre kellett mennem (csütörtöki nap volt), s hogy már ne utazzak vissza fölöslegesen 200 km-t, ezért a pénteket is kivettem, s a főnök elengedett.


Emberség az egész, de sajnos az ilyen cégek elég nagy mellénnyel vannak, s szinte kizsigerelik az embereket. Úgy vannak vele, hogy bárki helyére 5 másikat találnak, úgyhogy inkább próbáld meg a nyaralást kicsit csúsztatni. Mondjuk szeptember végére/október elejére. Még akkor is vannak szép, napsütéses napok. Ha nagyon nincs munkalehetőség, akkor ne kockáztass.


Sok sikert!

2011. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még csak június van, szerintem kezdj el dolgozni, aztán majd augusztus végén-szeptember elején már biztosan tudsz kivenni szabadságot, és lemehetsz a nagyszüleidhez.
2011. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!