Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak a főnökömmel?

Mit csináljak a főnökömmel?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy ebbe a kategóriába írtam, de máshová nem tudtam beilleszteni a kérdést!

Biztonsági őrként dolgozom egy kormányhivatalban! Hatan vagyunk szolgálatban, öt biztonsági őr és egy objektum vezető /szolgálatvezető/! Elég kekec emberről van szó, önmagát makulátlannak tartja, mindenki mást lenéz! Egébként, egy elég primitív valaki! A múltkor vele voltam egy szolgálatban és elég rendesen kiborított! Mindenbe belekötött, kritizálta a munkámat és elmondta, ha neki az őrség munkája után fizetnie kéne, nem adna 5ft-ot! A többiekkel sincs megelégedve, csak az egyikünkkel, aki a kebel cimborája! Ha a haverja mindenre sz@rik, akkor is jó a munkája, ha mi mindent megcsinálunk, akkor is talál kivetnivalót! A múltkor belekötött, hogy hogy nézek ki /eléggé mackós vagyok/, belekötött, hogy miért dohányzom és hagyjam abba, belekötött, hogy 20 perc alatt csekkolok és nem 15 perc alatt /egy éve vagyok itt, eddig sosem volt probléma, hogy 20 perc, 3 emeleten csekkolunk, plusz garázstér/! A végén még azt is a fejemhez vágta, hogy máskor ne dohányozzak a bódéban! Mondtam neki, hogy nem bagóztam a bódéban, de nem értette meg és folyamatosan cseszegetett vele! Azért nem akarok neki menni vagy beolvasni neki, mert akkor kirúgat és kell a meló! Volt, hogy meg is verte bent az őr és válaszlépésként kirúgatta! Nem lehet nem foglalkozni vele, mert, ha nem figyel rá az ember, akkor is megoldja, hogy felhúzza a másikat! Szerintetek, mit csináljak vele!? Bocsi, ha hosszú voltam!


28/F


2011. jún. 1. 11:07
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

tudod 2 szabály létezik:

1: mindig a főnöknek van igaza

2: ha még sincs igaza, akkor életbe lép az 1. szabály

szal ameddig ott dolgozol, addig nem tudsz mit tenni. vagy próbáj összehaverkodni vele, vagy bosszankodjál

2011. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 napietus ***** válasza:
100%

hát itt két út van: először is ha ez egy hivatal, akkor neki ugyanúgy van főnöke. vele beszélj, hogy szeretnéd magad átkérni más helyre, mert itt nagyon nem jó dolgozni, és a többieknek sem. én voltam vezető közigazgatásban, ott felülről elég keményen odaszólnak, ha egy vezető képtelen a saját portáját rendben tartani.


vagy, ha nem akarsz árulkodni, akkor nincs más megoldás, mint hogy tűröd. vedd úgy, mintha ott sem lenne. majd meguja, vagy elkerül onnan.

2011. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
36%
haver ne hagyd magad szóljál be neki viccelődj vele ha nem ért a szép szóból szívasd meg mutasd meg kia góré a kormányhivatalban
2011. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom, hogy ha vége a melónak akkor vagy beolvasok neki vagy kap 1-2 állast! A múltkor szivesen beb@sztam volna neki!
2011. jún. 1. 11:19
 5/14 napietus ***** válasza:
abból Te csak rosszul jöhetsz ki. én azért írtam amit írtam, mert nagyon jól ismerem a közigazgatás működését.
2011. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egy ilyen főnökkel nem lehet mit csinálni, ha ott akarsz maradni. Meg lehet próbálni szólni az ő főnökének, de ilyenkor általában kiderül, hogy az illető miért is van a helyén(protekció), és kirúgnak az "árulkodásért".

Sajnos nagyon védve vannak a protekciósok, bármilyen rosszul is végzik a munkájukat. Nálunk az egyik főnök már vagy 10 alkalmazottnál érte el, hogy felmondjon, mindenkivel szemét volt, csak a csókosokkal nem. Nagy nehezen, 2 év után sikerült elérni, hogy fegyelmi tárgyalása legyen a főnökség előtt(csak azért, mert már annyit zargatták a nagyfőnököket a kollégák, hogy beleuntak), és megúszta egy ejnye-bejnyével, ma is itt van. Egy ilyet nem lehet kirakni.

Vagy végzed tovább a munkád, és nem törődsz a főnökkel(nehéz), vagy felmondasz, vállalva a tartós munkanélküliség kockázatát, pláne, hogy nem biztos, hogy a következő helyen nem ugyanez lesz.

2011. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem viselkedik a pozíciójához méltóan! De a nagyfőnökkel sem lehet beszélni, mert az is ezt a barmot támogatja! Már próbáltunk szólni, de mi lettünk leugatva! 10 éve ott eszi a penész ezt a gyökeret!
2011. jún. 1. 11:23
 8/14 napietus ***** válasza:
mondjuk családi okokra hivatkozva is kérhetsz áthelyezést máshova. az nem árulkodás, de megoldódna a gondod. keress másik helyet, és amíg nem találsz, semmiképpen ne mondj fel, mert manapság nagyon meg kell becsülni a biztos munkahelyet!
2011. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is voltam szolgálatvezető, de sosem cseszegettem a beosztottaimat! Mindig igyekeztem mindenkiből a legtöbbet kihozni! Felháborítónak tartom a hozzáállását!
2011. jún. 1. 11:27
 10/14 napietus ***** válasza:

jogos, sajnos vannak ilyen emberek, akik ha egy picike hatalmat kapnak, akkor mindjárt visszaélnek vele. nekem is volt ilyen beosztottam, az ő csoportjában folyamatosak voltak a konfliktusok, aztán rájöttem, hogy a fejétől bűzlik...leváltottam, és láss csodát: problémamentes lett a bérszámfejtés azután :)


de ez Rajtad nem segít, esetleg ha próbálnál a nagyfőnökkel barátkozni? vagy amiket írtam már, mert több ötletem sajna nincs :(

2011. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!