Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a munkahelyen a hangula...

Milyen a munkahelyen a hangulat nálatok?

Figyelt kérdés

Ha az új kollégának van diplomája és szorgalmas, hogyan fogadtátok.

A régiek miért gondolják azt hogy már egyből kell tudni kéne mindent és gyorsan dolgozni.


2011. máj. 12. 18:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kb. fél éve vagyok egy cégnél mint adminisztrátor (3 diplomám van és 2 nyelvvizsgám, amelyeknek nem veszem túl sok hasznát).


Kicsit zavar néha, hogy hülye gyereknek néznek, s fénymásoláson és egy-két levélen kívül nem bíznak rám semmi mást, de ez van.


Egyébként a kollégák rendesek, kedvesek, aranyosak. Vannak, akik nehezebb esetek, de a legtöbbjükkel jól ki lehet jönni.


Az én kolléganőmnek pl: titkárnői középfokú végzettsége van, mégis többet tud, mint én vagy egy másik diplomás a cégnél.(Már úgy értem, hogy a cégről többet tud, így jobban átlátja a dolgokat, fejből képes mondani dolgokat)


Néha úgy érzem, hogy alja munkát végzek, nem érzem azt, hogy fontos vagyok.


Mivel azonban egy hosszú munkanélküli időszakon vagyok túl, így nem akarok ugrálni, vágyom a stabilitásra. Amit valójában szívesen csinálnék, azt nem lehet, mert tanárként a kutyának se kellek.


De talán lesz ez még másképp is.


27 L

2011. máj. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ja még annyit tapasztaltam, hogy az új kollégát, ha jól is fogadják, de esetleg féltékenyek lehetnek rá a kollégák, félthetik a helyüket. (Az én kolléganőm néha anyatigrisként védi a feladatait. = a múltkor megkérdeztem tőle, hogy nem tudna-e adni valami feladatot, hogy ne üljek ott tétlenül. Mire közölte, hogy amit éppen csinál azt nem adja oda, mert azt egy embernek jó csinálni, egy kézben legyen a számlázás. Mire meg kellett magyaráznom, hogy nem azt mondtam, hogy azt adja oda, amit éppen csinál, hanem, ha van esetleg letéve más feladat ,akkor azt.)


Nálam is volt és van is olyan, hogy úgy jönnek oda a kollégák, hogy ők evidensnek gondolják, de én még kanyarban nem hallottam olyanról, amit ők beszélnek.

Ilyenkor finoman lehet éreztetni, hogy azért neked ez új dolog, s ilyennel még nem találkoztál.


Én is lelkes voltam/vagyok, de néha ez kevés (legalábbis úgy érzem)


Előző voltam

2011. máj. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáfűznék, hogy jó hogy tisztában van a régi kolléga a cég dolgaival, de mindenki kezdte valahogy és ezt hajlamosak elfelejteni.
2011. máj. 15. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!