Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a munkahelyen a hangula...

Milyen a munkahelyen a hangulat nálatok?

Figyelt kérdés

Ha az új kollégának van diplomája és szorgalmas, hogyan fogadtátok.

A régiek miért gondolják azt hogy már egyből kell tudni kéne mindent és gyorsan dolgozni.


2011. máj. 12. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék egy diplomás és szorgalmas munkatársnak!!!

Nálunk csak max. gimnáziumi érettségivel nettó 150-et kereső h.ly. pics@ van, aki azt hiszi, hogy ő az atyaisten, mert érettségivel rendelkezik. Ez így is volt, addig amíg oda nem mentem a jóval több végzettségemmel + nyelvvizsgával.(nettó 63-ért......) Érzed a kontrasztot? Én minden nap. A többiről ne is beszéljünk. A főnökömnek sincsen érettségije.... Szóval, én örülnék neked, legalább lenne egy értelmes ember a környékemen!!! Tűrni pedig tudni kell, mert különben éhen halok a gyerekkel.

Más: tapasztalatból mondom, hogy akik a másikat piszkálják, szurkálják, pletykálnak róla, stb. azoknak egytől egyig kisebbségi érzésük van azzal szemben, akit kikezdenek. Vagy nem olyan pontosak, vagy nem olyan gyorsak, vagy egyszerűen csak a másikat jobban szeretik az ügyfelek, mert kedvesebb, aranyosabb és lelkesebb és nagy valószínűséggel csendesebb, visszahúzódóbb, konfliktuskerülőbb és pusztán dolgozni akaró ember.

2011. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

18:27

hogy hogy te fele annyit kapsz mint a kolleganőd?

2011. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pont ez a kisebbségi érzés fogalmazódott meg bennem. Az egyetemen volt ilyen rosszindulatú évfolyamtársam, aki végül csúszik és akivel emiatt nem végeztünk egyszerre.

De a többiek is akik már eltudtak helyezkedni, arról panaszkodnak, hogy olyanok ülnek ügyintéző pozícióban akiknek max. kereskedelmi végzettségük van és úgy viselkednek mintha olyan nagy fejek lennéne. Sajnos sok helyen nem a motivált embereket veszik fel, hanem az ismerőst, akinek nagy szája van és lehet ha onnan elküldik talál másik állást ismerősei által. Ezért is viselkednek olyan kényelmesen, pedig egyszer legyenek huzamosabb ideig munkanélküliek.

Fizetés, munkahely jó, ezért próbálom nem felvenni az összenézéseket...

2011. máj. 12. 19:09
 4/13 anonim ***** válasza:

az én kolleganői is egyetemre jártak, és nem néztek le az okj-m miatt.

szerintem attól nem lesz valaki több legalábbis az én szemembe hogy van egy diplomája. majd ha bebizonyítja hogy arra képes is akkor oké:)

2011. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen igazad van neked is utolsó, de mégis azt hallom, hogy a sok érettségivel rendelkező dolgozó tartja többre magát és még esélyt sem ad a másiknak.
2011. máj. 12. 19:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem én hanem a főnök hangoztatja, hogy senki sem tud semmit és nem mennek a dolgok.
2011. máj. 12. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

A fönököd be..hatja:)

Az én főnököm felvett, majd 2 hétre rá közölte valakit kirúg mert nincs forgalom, szarok vagyunk...mind.

Mondom fasza, még alig tanultunk be.

(persze szöveg volt amit mindennap nyomatott).

Mindenért lebszott, ha nem csináltunk semmit azért (nem volt vevő), ha elkezdtünk porolni, rendezni, hajtogatni akkor azért hogy ne játszuk meg hogy dolgozunk...bazz mit csináljunk 10 órán át ? se vevő semmi...


És miután azt csinálgatta hogy na akkor te felmész az emeletre te lent vagy egész nap nagyon jó volt, vevők nélkül 10 órát fenn állni.


---bocsánat, kitört...de felmondtam nála.


Ne engedd hogy lenézzenek, ők sem érnek többet, max azt hiszik.

Az embert a tettei adják, nem a diplomája...

2011. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

azért azt hozzáteszem hogy az én főnököm elment a munkaidőben fodrászhoz, manikűrözni...és egész nap kint ült a kávézóban, 2en voltunk a boltban...és még lopás is volt...

na akkor ki nem csinálja amit kellene?

2011. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Azért kapok fele annyi pénzt, mert engem külsősnek vettek fel. Tehát nem a cég alkalmazottja vagyok, csak ott dolgozom velük. Olyan, mint amikor valakit kiközvetít a munkaerőközvetítő cég. Hiába. Kellett egy csicska, aki még ennyiért is kiteszi a lelkét, aki képben van több területen, mert ugye ezt tanulta. Kellett a többi közé, akik az érettségijükkel hiszik magukról, hogy ők az atyaisten, csak azért, mert dupla annyit keresnek, ész pedig semmi.

2011. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

sajnálom:( remélem találsz olyat ahol megbecsülnek!

és a közvetítők nem túl jók ahogy hallottam én is:(

2011. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!