Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most hogyan tovább? Mivel...

Most hogyan tovább? Mivel próbálkozzam még?

Figyelt kérdés

3 éve dolgozom a munkahelyemen. Júliusban jár le a szerződésem. Januárban szóltak, hogy augusztus 1-től 2 évre hosszabbítanának.

Mivel a fizetés nem túl jó, és 10-12 órákat dolgozom, január óta próbálok másik munkát keresni, eddig sikertelenül.

Pár perce szóltak, még se hosszabbítanának, mert nem jött össze valamilyen üzlet.

Nagyon magam alatt vagyok, mert ennyi idő alatt se sikerült munkát találnom.

Folyton azt a választ kapom, hogy férjnél vagyok, és 25 évesen biztos hamarosan szülni fogok :(

Mivel próbálkozhatnék, hogy felfogják, dolgozni szeretnék, nem pedig rögtön teherbe esni?????

Az úgy se megoldás, hogy felveszem a beszélgetést, mert nem szeretnék olyan munkahelyen dolgozni, ahol utálnak. Meg úgy is kirúgnának valamilyen ürüggyel :(


2011. máj. 4. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeritned ha elköttetnéd magad és erről orvosi papírod is lenne, akkor könnyebben találnál munkát? Lehet hogy egyszerűen csak nem vagy alkalmas a megpályázott posztokra és ezt a kifogást tolják az orrod alá.

Miért akarsz hülyéknek dolgozni. Egy értelmes ember felfogja ha te azt mondod hogy nem akarsz, csak mondjuk 35 évesen szülni.

Nagyon nehéz helyzetben vannak a munkakeresők. Megoldásnak az is itt van hogy most, mikor úgysincsenek túl jó kilátásaid, gyereket szülsz és mire javul a hejzet és egy másik kormány kerül hatalomra, újból munkába állhatsz valószínűleg nagyobb sikerrel. És akkor már azt sem mondhatják hogy biztos most akasz majd szülni és évekig kimaradsz a munkából.

Sosem lesz megfelelő az idő a gyerekszülésre, ezt jobb ha tudod. Talán jobb lenne a karriered csúcsa felé haladva megszakítani a munkaviszonyodat és egyet visszalépni?Ráadásul egészségügyi szempontból is jobb ha fiatalon szülsz.

Persze ez óriási teher, ha az ember nem szeretné.

Talán elsőre úgy tűnik minha egy szükséges rosszat vállalnál be hogy később jobb legyen, de nem láttam még olyan nőt aki útálta volna a gyerekét mert miatta nem lett belőle törtető karrierista.

Egyébként meg nem sok beleszólásod van a dolgokba. Ha egyszerűen nincs rá módod most hogy elhelyezkedj akkor lehetsz bármilyen eltökélt vagy elkeseredett, a dolgok nem változnak.

2011. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok karrierista, de hála a mostani rendszernek nem kapnék gyedet :S

És tudom nem sok pénz, de akinek nincs sok, annak nagyon jól jön.

2011. máj. 4. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged? Milyen munkád van most? Hol laksz?
2011. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyetemet végeztem, most adminisztrátorként dolgozom egy nagyobb cégnél.

Megyeszékhelyen lakom, délen :)

2011. máj. 4. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
A fő állás mellett olyan munkát is szükséges lenne keresni, ami passzív jövedelmet biztosít! Hidd el van ilyen!
2011. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!