Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő a felmondás?

Mennyi idő a felmondás?

Figyelt kérdés
Első munkahelyem, és átvennének másik helyre. Hogy működik ez? 30nap vagy mennyi? És a két váltás között ha eltelik egy nap, akkor mi van a TB-vel lógok a levegőben?
2011. ápr. 27. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve:


"92. § (1) A felmondási idő legalább harminc nap, az egy évet azonban nem haladhatja meg; ettől érvényesen eltérni nem lehet.


(2) A harmincnapos felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött


a) három év után öt nappal,


b) öt év után tizenöt nappal,


c) nyolc év után húsz nappal,


d) tíz év után huszonöt nappal,


e) tizenöt év után harminc nappal,


f) tizennyolc év után negyven nappal,


g) húsz év után hatvan nappal


meghosszabbodik."

2011. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A munkaszerződésedben benne kell lennie a felmondási idő hosszának,de általában 30 napot szabnak.
2011. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami a szerződésedben szerepel, lehet ez 30 nap, 60 nap is akár. A tb-d még 45 napig érvényes, emiatt ne aggódj! A felmondási időd felét kell hivatalosan letöltened a régi munkahelyeden, a másik felében nem kell bejárnod, de ez már megegyezés kérdése.
2011. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, akkor a TB-vel semmi gond, jólvan akkor. Szerintem is 30 nap lesz csak gondoltam megkérdezem itt is :)
2011. ápr. 27. 16:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma felmondtam és 2hétig igen be kell még járnom, majd ha lesz helyettem más akkor eljöhetek 2 hét után, ha nem akkor marad a 30nap
2011. ápr. 28. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!