Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A te főnököd is azt hiszi,...

A te főnököd is azt hiszi, hogy a fizuért cserébe a nap 24 órájában rendelkezésére állsz, és persze azonnal?

Figyelt kérdés

Én már óvakodok az ilyen helyektől ezért saját vállalkozásba kezdtem egyből az egyetem után. Nekem elég volt pár év tapasztalat ebből az egészből.

Hasonló tapasztalatok? Mit dolgoztok, azt is írjátok oda, légyszi.


2011. ápr. 14. 11:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

NA pont ezért én nem fogadom el a céges telefont...ha valamit kell intéznem telefonon, azt majd a munkahelyi vonalasról intézem.


Van két telefonom, az egyik számát a munkahelyem tudja a másikat pedig barátok, rokonok... ahogy leszállok a buszról és hazaérek, az első dolgom az hogy kinyomom a "saját céges telefont"...ennyi...probléma megoldva :)))) hétvégén be sem kapcsolom :))))


Azért már, ne 24/24 ben aggódjak a céges ügyek miatt...elvileg csak 8 órát fizetne...tudom ezért nem is szeretnek bent melóhelyen, de nekem nem is létszükségem hogy szeressenek...

2011. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyszerű amerikai multicégnél dolgozom. Itt nem a fizetésért cserébe várnak el mindent. Egyszerűen csak elvárják, parancsolják, hogy légy elkötelezett a céggel szemben, és ennek okán várnak el mindent.

Előzőleg vállalkozónál dolgoztam. Ő is elvárt nagyon sok pluszt, de ő legalább meg is fizette...

2011. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

11:49-ES SZÍVEMBŐL SZÓLTÁL!!!


Jelenleg 24 órában dolgozom egy vagyonvédelmi cégnél, folyamatos munkarendben, tehát hétköznap, hétvégén, mindig...

- a 4 óra pihenőidő helyett 2 órát vehetünk ki

- ünnepnapra nincs plusz pénz

- nem vagyunk bejelentve rendesen (majdnem minimálbér)

- havi 240 óra a minimum teljesítendő, ehhez jöhet még túlóra, ami csak normál órabérrel van számolva

Hirtelen ennyi, de biztos lenne még egy csomó minden.


SZÓVAL HAJRÁ MAGYAR VÁLLALKOZÓK!!!

2011. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

A Párom egy nyomdába dolgozik maszeknál. Na az olyan szar, h elötte tudja meg mikor kell másnap mennie de h 8 vagy 12 óra lesz a munkaidő azt másnap napközbe tudja meg. Semmit nem lehet tervezni mert nincs az h egyik héten délelött máskor délután. Teljesen össze-vissza. Nem élünk együtt így elég kellemetlen. Volt sokszor h vasárnap hívták fel délután fél 6kor h mikor menjen hétfőn.

Kész káosz. És ennek én iszom meg a levét mert alig látom pedig egy városba élünk.

2011. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
nekem azt mondta a főnököm, hogy ha 8 órányi munka nekem 12 órán át tart, az az én személyes magánügyem...
2011. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

A férjem munkahelyét franciák vették meg.

Azt teljesen normálisnak vélték, hogy amikor ők szólnak, akkor ugrani kell. Nem számít, hogy hétvége, ünnepnap, akármi. Volt úgy, hogy péntek este szóltak, hogy menjen ki a reptérre a főnökéért szombat reggelre (majd 300 km) A magán telefonszámát megadták boldog-boldogtalannak, meg a lakcímét is. A szabadság csak papíron létezett, mert kiírni ugyan ki kellett, de naponta legalább egyszer be kellett "ugrani" valamiért a munkahelyére. Aztán szabadsága alatt, saját kocsival munkaügyben kellett mennie (késő este), hazafelé karambolozott, a férjem kórházba került, aztán sokáig lábadozott, a kocsink totálkáros lett. Még a betegsége alatt sem hagyták nyugodtan lábadozni, a kisfőnöke elvárta, hogy az ő magánügye miatt keltsem fel (előző nap hoztuk haza a kórházból) Közben más betegsége is kiderült. Amikor visszament dolgozni, rövid úton kitették.

2011. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Na pont ezért kell kikapcsolni a telefonokat...tanulják meg. Csak az a baj, hogy MINDENKINEK
2011. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

így kellene cselekednie, különben hatástalan az egész....


Annyira szemetek....


Amúgy voltam már én is úgy, hogy túlórázni kellett, a főnökömmel meg megbeszéltük hogy nem tudja kifizetni, hanem azt lecsúszhatom. Abban is megállapodtunk hogy akkor majd egybe veszem ki a két napot...erre miután lement a hajtás, közölte, hogy csak úgy csúszhatom le, hogy 8 óra helyett 7 órát legyek bent...egybe ki sem adja... én meg távolságis voltam, így baromira nem érte meg nekem az hogy napokig 1-2 órát túlóráztam.... ráadásul kivettem és a papíromon nem 8 óra szerepelt hanem 7 -ami után fizettek. Tehát teljesen megszívtam, vagyis duplán szívtam meg, mert túlóráztam és még azt sem fizették ki...

2011. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondold, hogy a telefon kikapcsolása megoldás lett volna. Ha nem tudták elérni telefonon, képesek voltak este 10kor is elautózni hozzánk, nyomták a csengőt, mint az állat, amíg ki nem mentünk. Az se érdekelte őket, hogy gyerekek vannak, pedig tudták nagyon jól. Ráadásul még nekiálltak pattogni, hogy miért van kikapcsolva a (saját!) telefonja.
2011. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ez nem meglepő egy olyan országban, ahol már azt szivességnek kell venned, ha egyáltalán felvesznek dolgozni.


Amúgy mit vállalkozol?


Nekem van 3 végzettségem, és már volt vagy 8 munkahelyem épp csak akasztott ember nem voltam még, volt vállalkozásom is kb 6 hónapig.


Per pill gyárban húzom az igát, és próbálok gyorsabb lenni mint az ipari robotok..

2011. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!