Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A te főnököd is azt hiszi,...

A te főnököd is azt hiszi, hogy a fizuért cserébe a nap 24 órájában rendelkezésére állsz, és persze azonnal?

Figyelt kérdés

Én már óvakodok az ilyen helyektől ezért saját vállalkozásba kezdtem egyből az egyetem után. Nekem elég volt pár év tapasztalat ebből az egészből.

Hasonló tapasztalatok? Mit dolgoztok, azt is írjátok oda, légyszi.


2011. ápr. 14. 11:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Engem 12 óra munka után nem szokott felhívni a főnököm, főleg, hogy az utazás miatt (napi 4-5 óra) jó, ha 6 órát alszom. Viszont nem is keresek több 100ezer forintot havonta...
2011. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt ilyen munkahelyem, egy magán fogorvosi rendelőben dolgoztam, mint asszisztens. A főnöknőm abban a házban lakott, ahol a rendelő volt, úgyhogy akkor rendelt be beteget, amikor azok kérték. Hol reggel 8-ra, hol este 6-ra. Olyankor volt, hogy 23 óráig is bent voltam. Ha nem jött a beteg, valamiért lemondta az időpontot, csak telefonáltak, hogy ne menjek, hiába ültem már a vonaton. 40 km-re voltunk egymástól. Mit mondjak? utáltam ott dolgozni.
2011. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Elmúl 6 hónapos a kisfiam amire kb leesett neki, hogy GYED-en vagyok... Hivatalosan irodavezető vagyok, de a munkám sokkal többre kiterjed.
2011. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyárakban szokott még az lenni, hogy minimálbérért a megadott db számon még akár túl is teljesíts, és ha megvan, már azt veszik minimum db-nak, nem is az, hogy megdícsér vagy valami, hanem ez bizonyíték, hogy lehet többet, és akkor még többet kérnek. Na nekem ebből is van elegem a gyári melókból.
2011. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Ez elég jellemző, a főnökök a 100-szor nagyobb fizuért és megbecsütségért ibolyakék szemekkel várják el az alkalmazottaiktól, hogy ugyanúgy lelkesedjenek az ő céljaiért 24 órában, mintha a saját érdekük lenne. :)
2011. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Volt ilyen, amikor személyi asszisztensként dolgoztam. Ami kb annyit tett, hogy a asszony ügyeinek intézése, idejének szervezése és az alapítványának koordinálása mellett neveltem a gyerekét és kb vezettem a fél háztartását is a végén (volt, hogy pályázatleadás közepén otthagyott, hogy ki kéne teregetni, meg a gyereknek sem csinált kaját..). A kaput az tette be, amikor vasárnap este felhívott, hogy nem működik az internete és úristen... erre én: miért nem a szolgáltatót hívod, miért engem? :) Nemsokára rá felmondtam, az utánam következő csajszi kemény két hónapig bírta...
2011. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tőlem az utolsó helyen azt kérték, hogy hajnalban menjek át a városon keresztül kocsival két kollégáért, akiket nem ismerek, és a számukat sem adta meg a főnök, hogy meg tudjam beszélni velük, hol szedjem fel őket, mondván, nem jogosították fel, hogy a számukat megadja másnak. Én tettem volna szívességet, nem röhej? Mellesleg mondtam, hogy a kocsim szervízben van, erre a válasz: hozd ki előző este, és utána visszaviszed az autót a szervízbe. És most jön a poén: Ahol céges látogatást tartok, a házam mellett van:) egy perc gyalog, de keljek fel 4-kor, hogy reggel 7-re beérjek... Persze ezt úgy, hogy előző este fél 10-kor szóltak, hogy be kell menni, és ilyen feltételek mellett. Tiltakoztam, utána keményebben, de nem fogadták el, vicces.

Most eljöttem, és még rajtam keresik a könyvelést, mintha bármi közöm is lett volna, és persze még mindig nem fizették ki a céglátogatásokat. Nálam van pár cuccuk, így már nem is érdekel.

2011. ápr. 14. 11:43
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

"hogy a asszony ügyeinek intézése," jav: főnökasszony


:)

2011. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is azt hiszi.
2011. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Ez Magyarország jelenleg, jogod semmi, ha nem tetszik, azonnal találnak 100 másik balekot a helyedre. Legalább a magánszféra magyar munkavállalói jogainak megerősítésén is dolgohatna most a Fidesz, mert ez pont olyan, ami még pénzébe sem kerülne!
2011. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!