Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melóhelyre ti, hogy szoktatok...

Melóhelyre ti, hogy szoktatok bemenni?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, de szerintem mindig úgy gondoltam, hogy egy melóhelyem lesz, és ott fogom ledolgozni az életem a nyugdíjig. Nem így van, de nem is ez a lényeg. Nekem eddig négy melóhelyem volt, a jelenlegivel is, és mondjuk tény, hogy nem ott vagyok és azt dolgozom amit szeretnék, de észrevettem, hogy mindig előbb utóbb elég hamar ráunok, megutálom a helyet, gyomorideggel megyek be, mindig van egy ember akit elkezdek nem kedvelni, ha csak a jelét is érzem, hogy alám akar vágni, ha fölényeskedni próbál velem szemben főleg, ha egész életünket nézve sehol sincs hozzám képest. Ti hogy oldottátok meg, hogy érdemes "bemenni" az ilyen melóhelyre? köszi :)
2011. ápr. 12. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Egy nem magad választott közösségben mindig lesznek olyan emberek akiket nem szeretsz vagy téged nem szeretnek.


"....fölényeskedni próbál velem szemben főleg, ha egész életünket nézve sehol sincs hozzám képest"


Szerintem ezzel a mondattal te is fölényes vagy azzal szemben, aki "sehol nincs hozzád képest". Szóval lehet benned is akad hiba nem kevés.

2011. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Úgy, hogy kell a pénz ételre a családomnak és örülök, hogy sikerült munkát találnom.
2011. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első melóhelyemre utáltam bejárni, ezért fel is mondtam,mert nem érte meg az állandó idegeskedé.Ahol most vagyok azt eléggé bírom, bár vannak nehéz napok,de a közvetlen kollégáim jófejek.Akiket enm bírok, azokat nem látom állandóan,max elmegyünk egymás mellett.A párom szomkott idegbeteg lenni a melóhelyétől.Aze gyiket ott is hagyta pedig jól keresett.Most utálja ezt a helyet is, de itt kevesebebtt keres, bár nem is fdolgozza halálra magát,de ezt még nem meri ott hagyni,mert nem engdhetjük meg magunknak.
2011. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Elsőhöz: De figyi azért lássuk be, aki elért most egy példát mondok neked van egy okj-s szakmám, tanári fősulis papírom, és dolgozok egy gyárban és ott egy az iskoláit benem fejező emberke akkor jött mint én és én megcsinálom azt amit kell, ő csak a felét, és állítja, hogy ő is, pedig ha kicsit több logika lenne benne, gondolhatná, hogy hiába írja be papírra, annak a valaminek fizikailag is megkell lennie. De,,, én nem akarom készék közé szorítani, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni sem. Konkrétan most itt ez a bajom, nem feltétlen baj, ha az ember elért valamit tanulmányi téren, és azért nem szereti ha a másik meg hülyének nézi. Ezt én így értettem.
2011. ápr. 12. 10:40
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, igen és én is muszály vagyok, ahogy a harmadik hozzászóló is írta. Csak tényleg nagyon zavaró na. Főleg, hogy az ujonnan érkező emberkéket komolyabb pozíciókba berakják, én meg itt is pont rosszkor jöttem. :(
2011. ápr. 12. 10:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok:


Én meg úgy értettem, hogy ilyenekkel nem szabad foglalkozni. Jót nevetsz rajta és nyugtázod, hogy jól lejáratja magát és az idő úgyis téged fog majd igazolni (ha igazad van).

Hidd el, hogy nincs olyan munkahely, ami hipi szupi lenne. Problémák vannak mindenhol ezeket kell kezelni. És ez a "leszarom" tabletta bevételével lehetséges.

2011. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Phúúú... hát az első melóhelyemen volt egy kis vitám a főnökkel ezért szétváltak az útjaink (Kisboltban dolgoztam, nem akartak lejelenteni, és amikor mondtam h engem márpedig jelentsenek le legalább 4 órában azt mondták oké, de akkor a plusz költségeket, adó meg ilyenek a fizumból vonják le, pedig akkor sem kaptam többet 60-nál).

Szerencsére hamar találtam még akkoriban egy másik állást, amit nagyon utáltam, de muszáj volt maradnom, ezért kibírtam valahogy. Voltak akik nagyon alám akartak tenni és tiszta ideggel mentem dolgozni. Szinte sírva. Szerencsére szép lassan kicserélődtek az emberek és mostanra már aránylag mindenkivel jól megvagyok. Megérte kibírni. Állítom ha akkor feladtam volna máig nem találtam volna másik állást és nem tartanék ott ahol most.


Tehát azt mondom neked, hogy a mai világban nagyon nehéz másik állást találni, ezért maradj mindenképp, próbáld meg kerülni azokat az embereket akiket nem bírsz. Nem kell barátkozni, ők csak a kollégáid, elég hogyha megfelelően tudtok egymással kommunikálni, nem kell haverkodni egyikkel sem, csak a munkátokat próbáljátok meg egymás mellett elvégezni.

2011. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
:) hát okés mondták már hogy bekell venni ezt a tablettát, csakhogy ha termelésnek dolgozol muszály vagy idegeskedni, mert őket meg nem érdekli, hogy ki hogy, miért nem csinált elegendőt, nekik kell az anyag. Ja, vagy ha megcsinálja, picivel, de kevesebbet, nehogy igaza legyen a másiknak.
2011. ápr. 12. 10:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző munkahelyemről többek között azért jöttem el, mert a közösség eléggé visszatetsző volt számomra. Direktben nem volt konfliktus, mert aki nem tetszett, azzal igyekeztem minimális udvariassági csevejre szorítani a kommunikációt.

Viszont amikor azzal b..gattak, hogy nem akarok beilleszkedni közéjük, mert nem járok el velük piálni...

Ennek előzménye, hogy párszor elmentem, megittam két pohár bort, mert ennyit bír a gyomrom, többtől rosszul leszek és rókázok. Egész este azzal nyaggattak, hogy "nem vagyok partiarc", mert nem iszok meg egy üveg vodkát. Hiába mondtam, hogy kényes a gyomrom, egyszerűen nem megy több.


Illetve volt egy srác, aki szerintem nem bírta ki, hogy ne ő legyen állandóan a középpontban és vagy állathangokat adott ki, vagy olyan kedves mondatokat ordított a levegőbe, mint "sz.aros a pi.csám". Ezt szó szerint idéztem.

Ha napi 50-60 alkalommal kell hallgatni, akkor füldugó nélkül nagyon frusztráló tud lenni...

Finoman kértem egyszer, hogy tekerje halkabbra magát, vagy mellőzze ezeket, mert zavar a munkában. Mire vigyorogva közölte, hogy ez annyira vicces és a többieknek is tetszik, dehogy hagyja abba. Befogtam, de továbbra is rohadtul zavart.


Ugyanennél a cégnél egy korábbi irodában volt több összetűzésem egy sráccal, mert nem érezte a határt a vicces beszólások és a bunkó megjegyzések között. Ott először szépen kértem, majd nyeltem, majd egyszer elordítottam magam az iroda közepén, hogy elegem van. Más okból váltottam irodát, de rá fél évre ő is odakerült. Az akkori főnökömmel korábban együtt dolgoztam, ő is tanúja volt annak, hogy mi ment vele. Leültem és kértem, hogy beszéljen a sráccal, mert békét szeretnék, nem az előző helyen elkezdett dolgokat folytatni. Beszélt vele, mekérte, hogy mellőzze a beszólásokat. A srác megértette, vele nem is volt gond a továbbiakban.

2011. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, valóban ez lehet a kulcsa, hogy csak kollégának tekinteni, csak ez akármilyen könnyűnek is látszik, nehezebb mint gondolná az ember. Mármint nem családtagként, haverként kezeli őket az ember, csak ilyen hátsó igazi érzelmekkel, és mosolyogni a szájába a másiknak nagyon nem az én világom, bár alkalmazom, mert konfliktust nem gerjesztek magamtól az tuti.
2011. ápr. 12. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!