Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyi Központba érdemes...

Munkaügyi Központba érdemes bemenni?

Figyelt kérdés

Idén végeztem az iskolával, eddig dolgoztam, csak nem voltam bejelentve, de még nem mentem be a munkaügyibe, nem volt energiám a sok indián között várni órákat.

Ha három hónapig nem találok munkát utána adnak valami pénzt? Viszont csak egyszer kaphat munkanélkülit az ember, akkor ha majd esetleg kirúgnak akkor megint kapok? Vagy ez külön van? Vagy ez hogy van?


2010. szept. 20. 01:35
 1/4 anonim válasza:
83%
az a helyzet, hogy ha végeztél a sulival, és nem jelentkezel be a munkaügynél, akkor neked kell fizetni az egészségbiztosításodat, és az apeh visszamenőlegesen is be fogja hajtani (havi 5000 kb), én is így jártam, szóval baromi gyorsan jelentsd be magad. plusz adnak kedvezményt a munkáltatódnak, és neked is munkanélkülit, ha dolgoztál.
2010. szept. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Egy büdös forintot nem fogsz kapni! Sőt munkát sem! A központ csak egy látszatsegítség.
2010. szept. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A diákigazolványod érvényességénak lejárta utáni 45 napban még passzív jogon biztosított vagy. Azaz ha most júniusban végeztél, okt.31-ig érvényes a diákod, +45: dec.15ig jogosult vagy a természetbeni eü. ellátásokra.

A TBdet csak akkor rendezi a munkaügyi, ha pénzt (járadékot/segélyt/képzési támogatást) kapsz tőlük. Ha regisztrált munkanélküli vagy, de nem folyósítanak neked pénzbeli ellátást, akkor a TBd sem rendezik.

Pénzt csak akkor kapsz a munkaügyi központtól, ha az elmúlt 4 évben volt legalább 365 nap munkaviszonyod/vállalkozási jogviszonyod, vagy ha nem volt 365 (járadékot), de volt legalább 200 (segélyt).

Viszont ha regisztrált munkanélküli vagy, jelentkezhetsz a mü.központ által szervezett tanfolyamra, és a képzés ideje alatt minimálbért kapsz (meg a TBd is rendezik)

Attól, hogy regisztrált vagy, a jövendőbeli munkáltatód nem kap támogatást a munkaügyitől. A regisztráltságon kívül még más kritériumok is vannak.

Viszont ha lesz munkalehetőséged, munkábaállás előtt kiválthatod a start kártyát, és arra járulékkedvezményt vehet igénybe a munkáltatód.

Ha legalább egy évig regisztrált álláskereső vagy, akkor az önkormányzattól igényelhetsz rendelkezésre állási támogatást.

Munkanélkülit nem csak egyszer kaphat az ember. Mindig azt vizsgálják, hogy megvan-a az utolsó 4 évben a 365, illetve 200 járadéka jogosító napja. Ha már voltál munkanélkülin, akkor a járadékra jogosító napokból levonják a már "felhasznált" napokat (amik után már kaptál ellátást) www.afsz.hu

Szóval menj el a munkaügyibe és rigisztráltasd magad álláskeresőként. Azt a fél napod kibírod. Utánna meg csak 3 havonta kell menni.

2010. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm a választ!!!
2010. szept. 20. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!