Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállalnád ezt a munkát...

Elvállalnád ezt a munkát (házvezetőnő egy családnál)?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 1 évre szóló állásajánlatot az USA-ba, házvezetőnői állásra. Egy zsidó családhoz kellene mennem, napi 12 órát kellene dolgozni, heti 1 szabadnap van (szombatonként).
2011. ápr. 7. 17:25
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Hát 240 tényleg nem egy nagy pénz, osztrákoknál 300 körül kapnak a mosogatók 9 órában. Ha nincs más csak akkor vállald el, vagy ha nagyon vonz Amerika.
2011. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon elek es a parom rokonanak van ilyen bejaronoje,mert gazdagok. Hat ne tudd meg,hogy ejjel nappal dolgoztatjak,meg a kavet is neki kell felsolgalni az urasagnak. Egesz nap takarit, mos, vasal, kajat foz, mindennap sutit kell sutnie hadd ne soroljam. Megalazo nagyon, szegeny lanyt sajnalom is. Amit muvelnek vele,az NEM EMBERI!!!!!

Ne menj ki, mert megalaznak nap mint nap.

2011. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Zsidókhoz ne...én bébiszitter voltam zsidó családnál. A szart is kidolgoztatták belőlem, ahogy előttem már írta valaki, nem szívesen adnak enni, és persze nem ehettem azt, amit akartam, csak kóser kaját. A zsidók szombaton nem csinálhatnak meg semmit, így hiába lenne az szabadnap, valamit úgyis a nyakadba varrnak. Az én családom még áramot sem használt szombaton, és nekem sem lehetett. Sok jóra ne számíts, ha csak fele olyan szar lesz, mint nekem volt, úgy sem éri meg. Ott Amerikában kihez menekülnél, ha hirtelen le akarnál lépni? Európában legalább bárhonnan hazajössz pár óra alatt.
2011. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem írtam félre.


Heti! kb. 350-450 dollárt kapnék, az ugye havi 1400-1800.


Köszi amúgy a válaszokat, még átgondolom.

2011. ápr. 7. 17:45
 15/27 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem lenne gyerekem, én simán :) Végül is, gondolom, szállás adott, ellátás adott, így könnyű félretenni. És nem mindegy, hogy az ember 12 egy gyárban dolgozik, vagy kvázi az otthonában. Jó, persze biztos fárasztó, de ez lényegesen jobb szerintem.

Az nem tudom, hogy neked mennyire problematikus, hogy ők zsidók. Én személy szerint igazából kedvelem a zsidókat úgy általában véve, persze ettől még simán lehet, hogy ők személy szerint nem túl kedves, jóindulatú emberek, de ezt nyilván csak akkor tudhatod meg, ha már ott vagy. Viszont ha vallásosak, akkor az olyan szempontból tök jó, hogy a szabadnapodat tuti nem fogják megnyesni, mivel a zsidó vallás szerint szombaton a nem zsidókat sem lehet munkára fogni :) Ja, és hát a szombat, az péntek este kezdődik :)


Na, mindent összevetve, én biztos elvállalnám, egyrészt a pénz miatt is, na meg azért jó dolog világot látni, ki tudja, mikor máskor lenne alkalmam eljutni az USA-ba, és azért én úgy vagyok vele, hogy egyszer szívesen elmennék oda.

2011. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért nem, csak ha nagyon rá lennék szorulva. Inkább keresnék valami más külföldi lehetőséget.
2011. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

833 ft-os órabér.... hát...

nem tudom milyen célod lehet? MAjd ott maradni, vagy nyelvet tanulni? Mert csak ezért az összegért kimenni, úgy nem éri meg...

2011. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%

Tudod, jelen pillanatban úgy gondolom, hogy PERSZE. Na de ez csak hirtelen felindulás, jobban belegondolva már lehet nem lenne annyira jó "buli" és a repülőn ülve már nem sok mindent lehet tenni.


Hány éves vagy?

2011. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ennyiért? Hülye lennék.
2011. ápr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg h zsidók, hanem h ez elég kevés pénz ennyi munkáért, amerikai mércével pedig nagyon-nagyon kevés. Tapasztalatnak biztos érdekes lenne, de pl. óceánjáró hajókon, kb. ennyi, vagy kicsit több munkáért ezért jóval többet fizetnek. (pincérnő, takarító, stb.)
2011. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!