Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvéddel menjek be fizuosztás...

Ügyvéddel menjek be fizuosztáskor? Nem akarják megadni a megbeszélt összeget.

Figyelt kérdés
4 hónapja dolgozom a munkahelyemen, tehát lejárt a próbaidőm. Kis cég, a főnök rendszeresen azt csinálja, hogy az alkalmazottaknak nem fizeti ki a próbaidő után a megállapodott bért(sajnos megteheti, mivel nem 100% bejelentett bér). Előre jeleztem neki, hogy én a megbeszélt fizura számítok, de azt mondta, nem fogja megadni. Megtehetem, hogy tanúval, vagy jogi képviselővel jelenek meg a boríték átadásakor?
2011. márc. 25. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
MEgteheted, de semmi értelme, csak annyit köteles kifizetni, amennyi a hivatalosan megállapitott. A szóbeli megállapodást nem tudod bizonyitani, és ha tanu elött kijelented, hogy részben feketén dolgozol, akkor még meg is büntethetnek téged.
2011. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól írja az első, szerintem se csinálj hülyét magadból. A főnök azért csinálja ezt így, mert megteheti. Ha kiderül, hogy feketén dolgozol nála, akkor azért te is büntetést kapsz, és neked sokkal nagyobb érvágás lesz azt a büntetést kifizetni mint neki.
2011. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, de következő hónapban már nem fogsz ott dolgozni az tuti.
2011. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te SZÓBAN megegyeztél abban, hogy X Ft-ra bejelent, ami kb 0,65X nettóban, és kapsz hozzá még valamennyit FEKETÉN? Jóhogynem egyből a NAV megfelelő munkatérsaival mész :)

Ezt bebuktad két okból: 1. a szó elszáll. 2. még tapasztalatlan vagy.

2011. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem. úgy egyeztem meg, hogy x a bejelentett, ehhez jön próbaidőben y, próbaidő után y+ z. a könyvelő jelenlétében szóltam a főnökömnek, hogy erre a hónapra már a z részre is igényt tartok. ő nem tagadta, hogy ebben egyeztünk meg, de azt mondta,nem fizeti ki.


tényleg nem lehet ilyen esetben semmit tenni, ezrek állapodnak meg így!! nyilván nem a próbaidős fizuért ígérkezik el senki. ??

2011. márc. 26. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésben ezt le kellett volna

írni.

2011. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

CSAK annyit kell fizetnie, amennyi a munkaszerzödésben LE VAN IRVA, csak az az érvényes.

Az, hogy TE igényt tartasz még ennél többre - a te magánügyed, ha sokat hözöngsz, akkor kereshetsz mask munkahelyet.

2011. márc. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

őszintén kérdezem,hogy az itt hozzászólók közül mindenki 100%-osan be van jelentve? mert én nagyon örülök neki, de azt gondoltam, nem ez az általános Magyarországon. (Sajnos! - ezt hozzáteszem)

Csupán érdekesnek találom, hogy mindenki hőzöngésnek veszi azt a megközelítésemet, hogy szeretném azt a fizut kapni, amiben megállapodtam az interjún..

2011. márc. 27. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, dühítő a helyzet, de nem nagyon tehetsz semmit.


Én be vagyok jelentve. A béralkunál sikerült a próbaidő utánra magasabb fizut kialkudni, ez bele is került a szerződésbe.


Jogilag létezik a szóbeli megállapodás kategória, de az elég gyenge és a munkajogban korlátozott is 30 napra, azután írásba kell foglalni.

2011. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!