Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » VAn ilyen hogy nem mehetek...

VAn ilyen hogy nem mehetek táppénzre? Mert a fönököm ezt állítja.

Figyelt kérdés
szerződéses vagyok egy gyárban. Tüdőgyulladásom lett. Elmentem az orvoshoz aki kíírt táppénzre. Felhivtam a fönököm hogy táppénzre irtad tüdőgyulladással. Erre ő azt mondja nem ne menjek táppénzre mert akkor nem hosszabithat meg. MOndta hogy hivjam fel a műszakvezetőm és kérjek inkább pár nap szabit. Felhivtam a műszakvezetőm aki azt mondta nem tud szabadságot adni maradjak táppénzen... Ilyenkor mi van ? :S Én ilyenről még nem halottam hogy nem mehet valaki táppénzre ha beteg :O szabit se kapok.. most tüdőgyuszival menjek dolgozni ?:O Ami persze ne utolsó hogy a betegséget a gyárban szedtem össsze... mert a fönököknek annyi eszük van hogy a legnagyobb hidegbe szélbe hajnal kettőkor csinálnak próba tüzriadot... és a munkaruhába kell kivonulni ami egy szál polo.... és kb 20 percet kell kint lenni mire végeznek a névsorolvasással.. kimelegedve a melobol ebbe a hidegbe nem csoda hogy beteg lettem :S valaki tudna nekem segiteni hogy mit lehet ilyenkor tenni ? mennék én dolgozni ha tudnék de igy hogyan ?:S most nagyon ideges vagyok és nem tudom mi a megoldás ....
2011. márc. 24. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Tüdőgyulladással semmiképpen ne dolgozz!!!

Táppénzre el lehet menni, de hogy utána mi lesz ha visszamész az más kérdés. Az nem tudom, hogy akkor mi a helyzet ha esetleg pont a táppénz ideje alatt jár le a munkaszerződésed.

2011. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

fenyeget. és be is váltja. megteheti, hogy nem hosszabbít meg. ha a táppénz alatt jár le, akkor tudomásom szerint ugyanúgy meneszthetnek, tehát a szerződés betartása alól nem mentesít a táppénz. A betartás pedig azt jelenti, hogx yyyy-mm-dd dátumon lejár, akkor vége, ha nem hosszabbítják meg.


EÜ ellátás utána még jár neked, talán 30 napig (?) passzív.

2011. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nehogymár a főnök döntse el, hogy beteg vagy-e vagy sem... Na az ilyen telefonos beszélgetéseket kéne rögzíteni és kikérhetővé tenni a szolgáltatótól munkaügyi per esetén...
2011. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz táppénzre.

A főnököd sem azt mondta, hogy nem mehetsz, hanem azt, hogy ha elmégy táppénzre, nem hosszabbíthatja meg a szerződésed.

Ha határozott idejű szerződésed van, akkor a szerződésed lejár a határozott idő végével, függetlenül attól, hogy esetleg táppénzen vagy.

A táppénzed bruttó összegének egyharmadát a munkáltatódnak be kell fizetnie az APEHnek, táppénz hozzájárulás címén. Valószínű ezért mondták azt a főnöködnek, hogy a táppénzesekkel ne kössön újabb szerződést, mert dolgozni nem dolgozol amíg táppénzen vagy (vagy másik ember kell helyetted, akinek fizetnie kell, vagy nincs elvégezve a munkád), viszont a munkáltató meg fizetheti a táppénzhozzájárulást.

2011. márc. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
A lényeg, hogy jelezted a munkáltatódnál távolmaradásod okát. A legjobb lenne, ha ennek írásos nyoma is lenne. (pl. faxolj el nyilatkozatot, hogy keresőképtelen vagy, nehogy rád fogják, hogy igazolatlanul lógtál.) A doki kiadja a keresőképtelenségről az orvosi igazolást majd, amit te leadsz a foglalkoztatódnak. 15 munkanapra betegszabadság jár, ezután, ha még mindig keresőképtelen vagy, akkor tápppénz. Attól, hogy szerződéssel dolgozol, jogosult vagy táppénzre.
2011. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen kiadta az orvos a papirt h keresőképtelen vagyok... én is igy tudotam h attól hogy szerződéses vagyok jár a táppénz .... ráadásul amugy az a szép az egészben hogy 3 naprol van szó... mert 4 műszakba dolgozom... és és a két pihenőnapommal már igy itthon vagyok majd egy hetet.. és mondtam h hétfőn én már ujra munkába állok....

azota beszéltem a főnökömmel ujra... és végül arra jutottunk hogy hogy a 3 napombol amit nem megyek 2 nap táppénz az utlso napot pedig mégis csak beirja szabadságnak és hétfőn remélhetőleg még lesz munkhelyem... :S nekem igazából az jön le ebből az egészből hogy a mai világba már csak az dolgozhat aki egy napot sem hiányzik a munkahyeléről... de pesze ha van ismeretség a munkhelyen belül akkor minden sima ügy... más 2-3 hete dolgozik ott nem jön be reggel és délbe beletefonál h bocsi alaludtam... annak egyből ráirnak egy szabit... és aki fél éve vagyok ott hetes szerződésekkel és még egy napot sem hiányzotam sosem.. de még tulorázni is jártam amikor csak lehetett.. egyszer leszek beteg és 3 napon igy fennakadnak és okozzák nekem az idegeskedést.. :S

2011. márc. 25. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!