Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üzemi baleset esetén mekkora...

Üzemi baleset esetén mekkora táppénzre leszek jogosult?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én 100 %-os táppénzt kaptam..De nagyon utána néznek,hogy tényleg üzemi baleset volt,hogy betartottad a munkavédelmi előírásokat,hogy nem a te hibád volt..Nálam még ki is jöttek jegyzőkönyvet venni..

(a lábam tört el munkavégzés közben)

2011. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Van már határozat: elfogadták üzeminek.


Mivel mostanában változott agy csomó szabály - köztük a táppénzes pont most, már nem tudom mennyit kapok. Régebbi eset így nem mérvadó.


Valaki azt mondta 90%.

2011. máj. 1. 20:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100% táppénzre vagy jogosult üzemi balesetnél.
2011. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az üzemi balesetnél 100%..Nekem még mindig gipszben van a lábam,és 2 hónapja kapom a 100%-os táppénz.Egészen addig amíg vissza nem megyek melózni..
2011. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jut eszembe: minek a 100 %-a?

3 műszakban dolgozok.

2011. máj. 1. 21:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Tegyük fel áprilisban következett be a baleseted.Ez esetben a márciusi fizetésed 100%-át fogod megkapni.
2011. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok..Az alap fizetésed 100%-a..Vagyis a délutáni és éjszakai pótlék nincs benne..
2011. máj. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 23:00

Ez nem így van.

Ha áprilisban ér valakit az üzemi baleset,akkor Májusban kapja az első 100%-os táppénzt..

A márciust még rendesen ledolgozta,és ha valaki 3 műszakban dolgozik akkor megkapja a neki járó pótlékokat is..Áprilisban baleset éri,táppénzre megy.Májusban kapja az első táppénzét és ebben az esetben az alap fizetés 100%-át..

2011. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem valami olyan rémlett, hogy előző éviből számolnak.
2011. máj. 1. 23:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Miért fizetnék az előző éviből??

Ugyanmár!

Gondolj bele.Mondjuk előző évben a havi nettó kereseted 100 ezer forint volt.De a következő évben egy jobb munkát találtál ahol a netto fizetésed már 160 ezer forint..Mondjuk baleset ér..Akkor miért az előző évet vennék?? Te a baleset idejére mész táppénzre..

Mivel üzemi baleset így más szabály vonatkozik rá..Nekem március 2-án tört el a lábam. Vagyis március 3-tól voltam táppénzen. Minden hónap 5-kén kapok fizetést,így márciusban rendesen megkaptam a februári fizetésemet a délutános pótlékkal együtt.Hiszen azt a hónapot végig dolgoztam. Áprilisban megkaptam a márciusi 100%-os táppénzemet.A mostani fizetésemet vették ,csak úgy mintha állandó délelőttös lettem volna..

2011. máj. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!