Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy bírják ezt egyesek?

Hogy bírják ezt egyesek?

Figyelt kérdés

Néhány hete elkezdtem tanulás mellett "dolgozni". Heti 2-3 nap, rendes 8 órában, szalagmunka. Az e helyzet hogy én ettől is szinte meghalok, egyszerűen az életkedvem is elmegy ettől a munkától, az idő olyan lassan múlik hogy az hihetetlen...

De vannak olyanok, akiket ott ismertem meg, akiktől elállt a lélegzetem... Konkrétan sokan vannak, akiknek van rendes melójuk (sokuknak az is ilyen betanított rabszolgamunka) és még az mellett eljárnak ide is dolgozni ahova én. Vagyis egy nap lehúznak 16 órát dolgozva és órákat töltenek utazással. Pihenés, szabadidő, hobbi, stb. szinte nulla...

Milyen életük van ezeknek az embereknek?


Mellesleg őszinte elismerésem az ilyen kitartó embereknek, én már tuti beleőrültem volna...


2011. márc. 19. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Na ezeket az embereket nézi semmibe Lázár János.
2011. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom hogy hogyan bírják. Én biztos nem csinálnám, és mivel nagyon jól beszélek angolul kijöttem külföldre, és nyugodtan élem a mindennapjaimat, nem kell olyanokban döntenem, hogy eszem vagy a számlákat fizetem-e ki. Ma Magyarországon nincs perspektíva, szerintem.
2011. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Én dolgoztam így.16 óra munka(nyomdában)és mellette esti iskolába jártam,hogy érettségim legyen,Én hülye hittem a sok okosnak,hogy érettségi nélkül ma már senki nem boldogul.Inkább tettem volna le a jogsit,avval többre mentem volna.Én nyelvtudás nélkül jöttem ki Angliába,és mára már nyugisabb életem van..Itt az érettségimmel a fenekemet kitörölhetem,egy jogsi jobb lett volna..
2011. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Én meg Magyarországon is nagyon jól élek, mindezt tudással, munkával elérve, Lázárnak teljesen igaza van.
2011. márc. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, de én inkább éheznék, minthogy ilyet elvállaljak. Megöli a lelket.
2011. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezeket az embereket. Én biztos nem bírnám. Nekem szükségem van a napi pihenésre, olvasásra, barátokkal beszélgetésre, stb...azt nem lehet, hogy az ember csak robotoljon egész nap...persze minimálbéres keresettel itthon sokaknak nincs más választása.

Én becsülöm azért ezeket az emberkéket, mert még mindig jobb, h dolgoznak, nem pedig kocsmába járnak, meg lopják a napot...és panaszkodnak, segélyt kérnek.

2011. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam gyárban szalagmunkásként..

Azért elég érdekes ilyen helyen dolgozni.Nagyon sok emberrel ismerkedik meg az ember,sok dolgot megtapasztal,és sokan ilyen gyárakban találják meg életük párját is.Ahogy én is..Nagyon sok olyan ember dolgozik itt szükségből vagy csak miért ne alapon akik tanultak,értelmesek,okosak,jó fejek.

A párom akit a gyárban ismertem meg is tanult ember,és ő csak kezdő lépésnek szánta ezt a melóhelyet..

Megismertem olyan embereket akiknek hatalmas humoruk van,és sokszor a monoton munka mellett végig röhögtem a napot,mert előadták magukat..Persze megtapasztaltam a rosszindulat,az irigység,az árulkodás,gáncsolás,taposás viselkedéseket is más emberek által..De így összességében aki tud alkalmazkodni az elég jól el tudja viselni a 12-16 órás munkákat is..Voltaképpen egy gyárban igencsak zajlik az élet..Mint egy brazil szappansorozat :)

2011. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!