Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám elkezdeni a...

Hogyan tudnám elkezdeni a rezidensi állást Angliában mert Magyarországon az orvosoknak nincs jövőjük?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 17:57
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Ejj-ejjj ejjj...... Na látjátok itt a baj !! Undorító, egyszerűen mindjárt idehányok, attól amit itt 1-2 kommentelő ír!


Az orvosoknak azért is nehéz, mert aki nincs benne az ezt fel sem fogja, mivel jár ez az egész. És így könnyelmű kijelentéseket lehet ám tenni. Ha megengeditek mesélnék egy ici-picit.


18 évesen leérettségizel, ha szerencséd van elsőre felvesznek. Érettségi után , még van egy utolsó nyarad.


Az első év a gimihez képeset, hát meglehetősen ütős, esélyét nem látod annak, hogy te meg tudod tanulni azt az a 2 db 500-500 oldalas könyvet, Biofizikából meg Orvosi kémiából, de valahogy megcsinálod mégis. Második félévben végig nyomod az Anatómiát, Sejtbiológiát, Genetikát, Molekuláris biológiát! Ennek a terjedelme egyetem válogatja de olyan 2000 oldal kb. Ezután következik a 2 hetes nyári szünet. Majd a 4 hetes nyári gyakorlat, jobb esetben vért veszel meg EKG-t húzol a sürgősségin, rosszabb esetben 4 hét pelenkázás, ágyhúzás.


Ezután jön a másod év: Félévkor Anatómia szigorlat, 2000-2500 oldal, Egy kis Élettannal és Biokémiával. Az anatómia miatt kénytelen vagy a másik 2-t háttérbe szorítani, kevesebbet tanulni rá, de ne aggódj mert másodév végén ezekből is jönnek a szigorlatok. Második félévben, megcsinálod az évközi 18db ZH-t. Eljön a Vizsgaidőszak. És örülsz, ha Július 19-re megvan mind a 2 szigorlatod, amikre egyenként tanulhatsz 1-1 hónapot. Majd ez így megy még 4 évig harmad év végén 3 szigorlat, 6 éven meg 6 szigorlat. Aztán a rezidens képzés( lentebb majd kifejtem) meg a szakvizsga és akkor 32 éves vagy :)


"a tévében benne volt,hogy egy diák orvosi képzése évente több millió forint..Azért kíváncsi lennék hogy ki az aki ennyit zsebből kifizet? szóval bizony valahol az adófizetők pénzéből állják a többi részt.."


Ez a komment nagyon megérintett :D Ha nem haragszol meg hozzászólnék !



Szerintem az én anyám meg apám a 30-30 munkaévük alatt befizetett annyi adót amennyibe az én orvosi képzésem kerül !!!


Nálunk az orvosin egy félév 950ezer! Mi 260-an vagyunk abból 80 fizetős. Fogorvosi karon, 130-an vannak, ott is ennyi a képzési díj, és ott 110 a fizetős!


Tudod azok tudják ezt zsebből kifizetni, akik porsche-val járnak suliba. Aki sír, hogy hétvégén részegen elesett a motorjával és eltört a keze, úgy hogy jogsija sincs! És nem azért sír mert a keze fáj, hanem mert hogy fog így majd repülőt vezetni. Az fizeti ki, aki a vizsgáját is meg tudja venni. Meg az aki az Ipad-jával frizbizik, ha úgy tartja kedve.

A felső tízezer köjkei, akiknek semmi keresni valójuk nem lenne itt. (Tisztelet a kivételnek, bár szerintem aki nem üti meg már középsuliban sem azt a szintet, hogy felvegyék az nem ide való)


Azon kívül, hogy nagyon kevés fizut kapnánk, azon kívül még sok minden más is szerepet játszik itt!

Mo-n is meg lehet élni orvosként, de a jó helyekre, azok fognak bekerülni, akinek fizetnek, akiknek a szüleinek kapcsolata van, vagy aki nagyon nagyon jól tanul.


Egyébként a rezidens fizetés itthon 90 ezer ft. Abból 40-et a képzésre kell fizetni havonta , azt az állam már nem támogatja. Ha egy jobb helyre akarsz bekerülni, akkor azt mondják neked, hogy még azt az 50-et is kérik. HAVONTA!!! És akkor legyen pofám anyámékon élni 30 éves koromig ???????

Az Klinikákon tanító, orvos doktor tanárok, nem bírják a kitűnő tanuló gyerekeiket betenni oda ahova akarják, mert az beszél aki többet fizet!


Ezzel van itt a legnagyobb baj, nincs az egyetemen Pszichológiai felvételi, sok a fizetős majom, akik ráadásul apuci által könnyebben is boldogulnak! Megveszik a vizsgákat, megveszik a tanárokat, megveszik a jövőjüket.


Magyarországon van pénz, nagyon sok pénz, csak nagyon kevés ember kezében !!


Azok az orvosok meg akik itthon maradnak ( az öregek) nekik már van egy olyan kialakult körük, hogy a fizetős rezidenseikből meg hálapénzből összeszedik ugyan azt ami mi külföldön fogunk csak. Számoljunk már egy kicsit!

X6-os BMW-vel jár a doki az autó 15-20 milla körül mozog, még csak magánpraxisa sincs, biztos a 200ezres fizujából rakta össze nem ?? Nem inkább van a fizuja 200 meg 4 rezidense 200 meg a hálapénzt 400havonta, ha nem több!! 800-1 millióért én is maradnék szívesen :D ( Bár kint ennél is többet lehet keresni, és nem kell ilyen mocskos életet élni, ez sem egy utolsó szempont!)


Végszóként, külföldön számtalan olyan lehetőség van, az élet bármely területén, függetlenül attól, hogy orvosi, vagy sem, amelyek messze messze felülmúlják a Magyarországi lehetőségeket!! Ha valaki ebben benne van, és ezeket látja, akkor egyértelmű számára, hogy egy kiút AZ ÚT !


A szüleim befizették az adójukat, majd nekik meghálálom!

Felvettek, megütöttem a mércét, tisztességesen végigcsináltam, lediplomáztam!

Nem akarok tisztességtelenül élni! De szeretnék biztos anyagi hátteret, meg nyugodt családi életet!


Üdv: Bence!

2013. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!