Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám elkezdeni a...

Hogyan tudnám elkezdeni a rezidensi állást Angliában mert Magyarországon az orvosoknak nincs jövőjük?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Nem hozták be törvénynek azt,hogy a végzős orvosok X évig nem mehetnek el az országból? Hiszen nem ezért tanultak az adófizetők pénzéből,hogy amint végeztek már megpattanjanak..Volt erről egy téma hogy törvény fogja szabályozni hogy X .időt otthon kell letölteniük..
2011. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az egyetem által lehet állást találni, nem???

Fejvadász cégek kiközvetítenek vagy álláshirdető oldalak.

Angolul üsd be, hogy orvos-állás-Nagy-Britannia és biztosan kidob valamit.

2011. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Ha te valoban orvos vagy es megis itt kerdezoskodsz ezugyben, akkor valahol nagyon nagy baj van :(((
2011. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
csak gondoltam hogy itt is megkérdezem
2011. márc. 13. 23:07
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
2011. márc. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

"nem ezért tanultak az adófizetők pénzéből"


Ezt felejtsük már el... Az orvosi egyetem rohadt drága és kevés az állami hely.

De ennyi erővel az "adófizetők pénzén" képzett építész elmehet?


Kérdező:

A rezidensek idén elvileg a szakvizsgájukig az államtól UGYAN ANNYI EXTRA JUTTATÁST kapnak, mint a fizetésük. Magyarul dupla fizu. Ezért lehet érdemes már itthon leszakvizsgázni és utána kacsingatni külföld felé. Bár valószínűleg rezidensként is a sokszorosát keresnéd külföldön.

2011. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

ma 19:42

a tévében benne volt,hogy egy diák orvosi képzése évente több millió forint..Azért kíváncsi lennék hogy ki az aki ennyit zsebből kifizet? szóval bizony valahol az adófizetők pénzéből állják a többi részt..

2011. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

utolsó:


Nagyon sokan. 500.000 forint felett van egy félév az orvosin, amit az állam megtérít egy résznek, míg a többi diák ezt KIFIZETI kp-ban.

Ezen felül az állami diákok is évente kb. 50.000 forint tankönyvi és egyéb költség merül fel.


De azt ne hidd ez olyan hűde... Egy akármilyen BSC képzés évente ~600.000 forint körül van és ezek a legolcsóbb képzések. Pl. a BME-n a legolcsóbb mérnök infó képzés 598 ezer forint évente + vizsgadíjak...

Inkább ezeket a 600 ezreket kéne lefaragni és nem állami támogatni a büfé és ruhatáros szakokat nem az orvosiról sajnálni az "adófizetők pénzét"...

2011. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

A 00:05-ös hozzászóló vagyok.


Azoknak üzennék, akik a "az adófizetők pénzén tanul, nehogy elmenjen már, bla-bla" szöveget szajkózzák:


1. Szerintem, nem azért tanul valaki még érettségi után még 6 évet (vagyis tisztán 18 évet szán az életéből csak a közoktatásra) az egyik legnehezebb képzésen, hogy utána alig többet kapjon, mintha 8 általánossal elmenne utcát seperni. Jelenleg a rezidensi fizetés 85-90ezer forint!!! És ezért bizony ÜGYELNI is kell és emellett HATALMAS FELELŐSSÉG és stressz is jár a munkával.

Milyen dolog azt elvárni, hogy valaki éjjel háromkor is tökéletes munkát végezzen valakinek az életveszélyben levő családtagján (bizony, nem egy rezidens ismerőshöz érkezett szó szerint életveszélyben a beteg és a főorvos le se ment az osztályra, hanem azt üzente, hogy "oldja meg"), annyi pénzért, amennyit más egész napos semmittevésért kap ilyen-olyan segílyke jogcímén?!

És még az egyetem majd 2 év rezidens + 3 év szakképzés után majd a "mesés" 125ezres szakorvosi fizetés fogja várni...


2. A közgazdász, mérnök és informatikus kimehet külföldre, egyedül csak a rezidenst kellene röghöz kötni, úgy mint egy középkori parasztot a földesúr? (Amúgy ezt a törvény nem szavazták meg; sőt, a diszkriminatív jellege miatt akkor is el kellett volna törölni, ha megszavazták volna).


3. Az adófizetők pénze jobb helyen van a padlófűtéses, könyvtáras, konditermes wellness-börtönökben, ahol egy rabra annyit költenek, amiből 10 kollégista vígan élhetne? Vagy Kolompár Szandokánnál és Lakatos Dzsennifernél, akik a 10 purgyéra NULLA MUNKÁVAL többet kapnak, mint két 30 éve praktizáló főorvos? Esetleg azokkal jobban járnak az adófizetők, akik képzésére (tibetilógus, esztétika és társaik) 1000x annyit fordít az állam, mint az orvosokra és utána munkanélküli segélyért állnak sorba (mert oké, hogy az ő képzésük 4-ed annyiba kerül, de belőlük több százszor annyi van, mint orvostanhallgatóból).


Lehet mondani, hogy hivatástudat és társaik, de az embernek valamiből meg kell élnie. És azt se felejtsük, hogy valaki szakorvos (6 év egyetem + 5 év szakképzés) a 30-as évei elején lesz, és ilyen idősen kell(ene) olyan egzisztenciát teremtenie az embernek, hogy családot tudjon alapítani. De ennyi pénzért már áltsuli után el lehetett volna menni krumplit szedni, és akkor is előrébb lenne az ember 10 évnyi fizetéssel...


Nekem még kicsit több, mint 2 évem van a végzésig, és már most látom, hogy itt Mo.-n nem fog semmi sem változni, ezért nem is áll szándékomban itt elkezdeni a rezidensképzést.

Akik pedig azt mondják, hogy ez kapzsiság, akkor ők menjenek ki Szudánba önkéntesnek életük végéig (oké, csak 30 évre) és utána formáljanak véleményt...

2011. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
03-14 23:01 --> Nagyon jól leírtad! Én ugyan nem állok semmilyen kapcsolatban az orvosképzéssel (vegyészmérnök hallgató), és ugyanúgy aggódnék az adóalapba befizetett pénzemért és a jövőbeli egészségügyi szolgáltatás színvonaláért mint bárki más. Csakhogy mindennek van határa! Az orvosok messze a legalulfizetebb dolgozók ebben az országban. Személy szerint úgy érzem, nincs jogom elvárni egy végzett orvostanhallgatótól, hogy Magyarország egészségügyi ellátásában dolgozzon. Ilyen bérekért, ez egyszerűen RÖHELYES.
2011. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!