Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudnék még tenni, hogy...

Mit tudnék még tenni, hogy munkát találjak?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok (24 éves), Budapesten lakom, szakmám van érettségivel, középfokú német nyelvvizsgám, gépkezelői engedélyeim, jogosítványom, erős felhasználói szintű számítógépes ismereteim. Nem vagyok pályakezdő. Az elmúlt hetekben kb. 80-90 állásra jelentkeztem, illetve spontán jelentkezéseket küldtem végzettségeim alapján. Álláskeresési hirdetéseket adtam fel, regisztráltam önéletrajzommal a nagyobb munkaközvetítő honlapokon (profession.hu, workania.hu stb), illetve fejvadász cégeknél. Nem vagyok válogatós, a McDonald's-tól kezdve a Tescoig mindenhova jelentkeztem már (természetesen nekem szakirányú helyekre is). Naponta nézem az álláshirdetéseket, minden nap jelentkezek újabb 5-10 pozícióra. Az esetek 90%-ában arra sem méltatják az embert, hogy megírják, nem kellek. Mit tudnék még tenni, hogy végre munkám legyen?
2011. febr. 18. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg mégegyszer jobban az önéletrajzod, hogy elég jó-e, külső szemlélőnek elég feltűnő-e. Rengetegen jelentkeznek egy-egy munkára, gyorsan futják át az önéletrajzokat, tehát ami fontos, az legyen kihangsúlyozva, könnyen látható legyen-tehát a végzettséged, szakmai tapasztalatod.

Nagyon jó motivációs levelet kell írnod, mikor csak úgy beküldöd egy céghez az önéletrajzod, egy meg nem hirdetett munkára. Nézz körül a neten, rengeteg mintát lehet letölteni, és tippeket, ezek alapján tudsz egy saját, ütős levelet összerakni.

Sok sikert!!

Ja, és kezdj el angolul tanulni!!!

2011. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg valami _nagyon_ ütős anyagot csinálj. Én most felvételiztettem, nem viccelek, 136 jelentkezés jött egy négyórás munkára!! Aki beküldött valami sablon önéletrajzot, születtem ekkor, ezt tanultam, itt dolgoztam, ez volt a munkaköröm, az kb meg se maradt a fejemben.

Ellenben aki izgalmas stílusban írt, vagy megcsinálta az önéletrajzát, hogy úgy nézett ki, mint valami plakát (igaz, grafikus volt :)), az nyomot hagyott.


Próbálj meg te is valami igazán ütős anyagot összeállítani. A sablon dolgokat felejtsd el, nem nagyon fogsz általuk munkát találni.

2011. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy elég jó önéletrajzot írtam. Van CV is meg normál is, újabban inkább a CV-t preferálom, igazodva az igényekhez. Motivációs levelet is mindig küldök, kiemelve az erősségeimet.

Köszönöm segítőkészségeteket!

2011. febr. 18. 19:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam, volt olyan állás, ahová októberben adtam be a cv-t, s múlt héten hivtak fel, hogy még aktuális-e. Sok helyről sajnos nem is jeleznek vissza
2011. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!