Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzom mellé csatolja...

Az önéletrajzom mellé csatoljak motivációs levelet?

Figyelt kérdés

Most fogok először állásinterjúra menni kereskedelmi pályán. Nem kell (vagyis nem hiszem, hogy kell majd) előzetesen önéletrajzot beküldeni, mert csak kis létszámú meghallgatás lesz, azt se verték nagy dobra.

Nem tudom csatoljak-e motivációs levelet, hiszen ott úgyis alaposan kifaggatnak majd. Én arra hajazok, hogy csatolok, biztos, ami biztos. Szerintetek?


Ill. a motiv.l. és a kísérő levél ugyanaz? Ha nem, mi a különbség?


2011. febr. 8. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp csatolj! Motivációs levél a nevéből adódik, mit tartalmaz, a kísérőlevél meg csak pár sor. Én össze szoktam vonni, semmi értelme ezt is, azt is. Sok sikert!
2011. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, a kettő egy és ugyanaz. Egy olyan levél, amiben leírod, hogy miért jó a cégnek, ha téged alkalmaz. Az a célja, hogy meggyőzd őket, hogy behívjanak interjúra.

Ebből kiindulva nem, ha eleve interjúra mész, akkor teljesen felesleges. De természetesen tudj válaszolni arra a kérdésre, hogy miért pont téged kell felvegyenek. Ez ugyanaz mint a motivációs / kísérőlevél. És ha hiányolják a levelet, akkor elmondod nekik szóban.

2011. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen! :)
2011. febr. 11. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!