Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő vagyok. Mit írjak...

Pályakezdő vagyok. Mit írjak a motivációs levélbe? Semmi tapasztalatom nincs. Mit írjak bele, ha olyan helyre jelentkezem, ahol jelenleg nincs meghirdetve állás, de be akarom küldeni az önéletrajzom?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Bal oldalon szerepeljen a címzett neve, beosztása, a cég neve, míg a jobb oldalon a te neved és címed.

• Nyomozd ki, hogy ki foglalkozik a felvétellel és mi a beosztása, ennek megfelelően címezd a levelet és szólítsd meg az illetőt!

• Az első mondatban írd le, hogy hol találkoztál a hirdetéssel, pontosan melyik munkakörre pályázol, ha van, annak kódját is tüntesd fel, mert előfordulhat, hogy a cég párhuzamosan több állást is hirdet, s így könnyebben be tudja azonosítani, hogy melyik pályázatra jelentkeztél.

• A következő bekezdésben fejtsd ki, hogy miért szeretnél a cégnél dolgozni, miért érdekel téged adott pozíció, az mennyire van összhangban szakmai célkitűzéseiddel (ez utóbbi lehetőleg legyen összeegyeztethető a vállalati célokkal is).

• Foglald össze azokat a végzettségeidet (utalhatsz szakdolgozatod témájára is, ha adott szakterületet érinti), tapasztalataidat, feladataidat, melyek kapcsolódnak a megpályázott pozícióhoz (a hangsúlyt mindig a hasonlóságokra fektesd!), és amelyek alátámasztják, hogy alkalmas lennél annak betöltésére. (Ha nem egy konkrét hirdetésre jelentkezel, hanem csak adatbázisba, akkor azt írd le, hogy mely területen szeretnél elhelyezkedni, mit szeretnél csinálni, elérni, pontosan milyen munkakörök érdekelnek.)

• Ezután emeld ki azokat a képességeidet, készségeidet (tulajdonságokat és a nyelvtudást is), melyek szükségesek, kedvezőek lehetnek a pályázat elbírálása szempontjából. Itt ne szó szerint a hirdetésben elvártként megfogalmazott tulajdonságokat ismételd!

• A levél a kapcsolatfelvétel valamely lehetséges (számodra szimpatikus) módjának (telefonon keresed őket/ várod a visszajelzést) megemlítésével, majd az elköszönéssel zárul.


A motivációs levél tehát jól tükrözi, hogy hogyan kommunikálsz, milyen végzettséggel rendelkezel, milyen szakmai szinten állsz, milyen fontos személyiségvonásaid vannak, soraid mennyire tükrözik elhivatottságod, mennyire ügyelsz a részletekre (pl. helyesírási vagy egyéb hibák). Ebből kifolyólag gyakori, hogy döntően a motivációs levél alapján választják ki az első interjúra behívottak körét.

2009. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Szakmai gyakorlat?

Ha nincs, szerezz!

2009. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, te h*lye vagy...
2011. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

első: Miért jó az neked ha lopod a hozzászólásodat?

Itt az eredeti forrás:

[link]

2012. febr. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Első, köszi, sokat segítettél! :-)

Nagyjából összeszórtam, de képtelen vagyok röviden fogalmazni, főleg olyan kérdésekben, hogy mi az, ami motivál. Egy oldal lett, 35 sor.

2016. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!