Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha így rugták ki a páromat,...

Ha így rugták ki a páromat, mit tehetne?

Figyelt kérdés
Szóval elment egy új munkahelyre, van munkaszerződés minden... Dolgozott kb 3-4 napot, már az utolsón úgy ment be, hogy tüdőgyulladása volt, látták is rajta, hogy beteg. Most otthon van egy hete, erre ma felhívták a cégtől, hogy már ne is menjen be, mert MEGBÍZHATATLAN! Közölték vele, h nem volt bejelentve és nem is kap semmi pénzt. Ezt megtehetik? tudom, hogy nem dolgozott sokat, de elvileg táppénz is járna neki, nem? plusz a ledolgozott napok... Mondtam neki, hogy fenyegesse őket munkaügyi bírósággal, csak sajnos nem nagyon értünk ezekhez a dolgokhoz. Tudna valaki segíteni, mivel lehetne őket megfenyegetni, hogy fizessenek? Illetve próbaidő alatt is kirúghatnak valakit, ha táppénzen van az illető? ksözönöm
2011. febr. 2. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól teszitek ha megfenyegetitek vele őket!ha szerződése van és aláírta a főnök, lepecsételte akkor mennetek is. Minden ledolgozott napot köteles kifizetni így is, és ha nem jelentette be a szerződés mellett, akkor majd jól meg is büntetik még azért is.
2011. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt megindokolni sem kell,és bárkit elküldhetnek szerződés ide vagy oda..De a ledolgozott időt ki kell hogy fizessék,még ha csak 3 nap,akkor is..
2011. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amúgy nálam az volt, hogy 3 nap után felmondtam, de fizetni kell szóval, nekem fizettek is.

és ha van szerződés amivel igazolni tudja nyugodtan vigye perre, mert a munkáltatót büntetik majdnem mindig meg!

2011. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. febr. 2. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az elozo irta, ha lepecsetelt, alairt munkaszerzodese van akkor ne hagyjatok ennyiben . lehet,hogy a szerzodes meglete mellett nem jelentette be, de az nem ti bajotok. Ti azt nem tudhatjatok.

A lenyeg,hogy jar neki arra par napra fizu es a tappenz is.

A tappenzes papirt ti is leadhatjatok szemelyesen,ha bementek a TB-hez. Aztan a munkaugyi birosagnak van panasznapja, oda be kell menni es elmondanak mindent.

A munkaugyi perek nagy reszet a dolgozok nyerik, nincs mitol felni, ha o torvenyt sertett mindent meg kell fizetnie nektek es meg a perkoltseg is az ove.

De ha van ra penzetek ugyvedet is fogadhattok,vannak ismeroseim akik igy 1 millios karteriteseket kaptak.

Sajnos sokan nem ismerik a torvenyeket es a munkaltatok meg azt hiszik barmit megtehetnek,de ez nem igy van.

Ahol meg talan tudnak segiteni,az az illetekes munkaugyi kozpont, regebben en is ott kaptam segitseget,igaz mas ugyben.

2011. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!