Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Terhes nôk tényleg képesek...

Terhes nôk tényleg képesek csôdbe vinni egy céget? Ezért vannak olyan jellegû kérdések " mikor tervez gyereket"?

Figyelt kérdés

ma 07:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
14%

"Vajon miért rak ekkora terheket a kormányzat a cégekre?"


MILYEN terheket? Egy cégnek csak annyi problémája lehet, hogy más valakit kell felvenni arra az idöre, amíg otthon van valaki a gyerekkel.

ma 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

"mert ugye kötelező visszavenni"


Igen, de megtartani nem....

ma 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

12: pontosan, és ez meg az a rész, ami már a visszatérő anyukával szemben nem korrekt. Mondjuk, ha előtte meg ő nem volt az, és ahogy írtam, a próbaidő után egyből bejelentette, hogy terhes, akkor munkáltatóként nem okozna álmatlan éjszakát ugyanígy viselkedni vele és kirakni.

Csak ugye ez akkor is gond, ha előtte éveket húzott le a cégnél az érintett nő. Mert ő jönne vissza, közben ott a másik, aki már szintén évek óta van a helyén. Szar helyzet.

ma 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Btw, az interjún megkérdezni nettó hülyeség, és nem azért, mert nem szabadna, hanem mert akinek egy csöpp esze van, úgyis hazudik. Csak az fog igazat mondani, aki egyáltalán nem akar gyereket, neki viszont nem hiszik el :D
ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
Maga a kerdes is hulyeseg, a cegnek semmibe se kerul, felfuggesztodik a munkaszerzodes. Nekem a felesegem be volt irva a cegembe...
ma 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Ne mondjátok már, hogy nem kerül semmibe sem, mert ez baromira nem igaz. Igenis kerül, nem is kevésbe. Szóval ugye első körben ott van maga a helyettesítés megszervezése, ami plusz költséget ró a vállalkozóra. Aztán ott van az anyasági ellátásokkal kapcsolatos adminisztráció. Ezek még a kisebb gondok, a nagyobb kiadások azzal vannak, hogy nem csak a csed/gyed létezik, hanem a kismamák jelentős része elmegy hónapokra táppénzre, aminek a harmadát a munkáltatónak kell fizetnie. Plusz ugye az anyuka felgyűlt szabadságait is a munkáltató állja, mivel a csed idejére és a gyed első hat hónapjára jár neki a szabi, ami 2-3 gyerek vállalása után elég jelentős, akár milliós teher is lehet a cégnek, amiért szó szerint semmit nem tett az anyuka. Szóval egy szülő nő simán millió feletti teher egy cégnek. Viszont továbbra is tartom, hogy amelyik cégnek ez gondot okoz, csődbe megy tőle, az annyit is ért.
ma 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16: igen, ha nem kizárólag a csed/gyed/gyesre fókuszálunk, hanem a járulékos dolgokra is, akkor valóban. Éppen ezért illene letenni valamit az asztalra, mielőtt elmegy az ember szülni.

Én harmincas anyukaként nagyon nem szeretem a nők részéről ezeket az "okos" húzásokat, hogy próbaidő után jelzi a terhességet, és akkor is nemhogy dolgozna még, amíg tud, hanem azonnal elhúz táppénzre. Ezek azok, akik évek után visszatérnek, és ötpercenként kiesnek, mert beteg a gyerek, korábban kell érte menni, tanítási szünet, akármi van. Nagyon zavar, mert a normális hozzáállású nők is hátrányban vannak miattuk a munkaerőpiacon. Másrészről, nem segít, hogy a covid óta, ha kétszer kifújja az orrát a gyerek, hazaküldik.

Kétszer interjúztam egyébként az utóbbi pár évben, mindkétszer felvettek, egyszer sem firtatták a gyerek témát az interjún, belépéskor tudták meg, hogy vannak, a pótszabis papír miatt. Sosem ért miattuk hátrány, de nálam csak nagyon végső esetben van olyan, hogy miattuk nem dolgozom (pl. ha tényleg nagyon betegek, nagyon rosszul vannak), enyhébb esetekben mindig igyekszem máshogy megoldani.

ma 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
33%

#16


"Viszont továbbra is tartom, hogy amelyik cégnek ez gondot okoz, csődbe megy tőle, az annyit is ért."


Igen? Miért is?

Te mit szólnál, hogy alapítasz egy céget, gürizel, mint a barom, másik 3-4-el, majd 3 hónap után, ameddig egy fillér hasznot nem termelt az emberke, elmegy, majd utána akár milliós terhet rak a cégre.


Te meg a másik pár barom gürizhettek ezért, hogy kb. egy félidegennek legyen, meg otthon vakarja a valagát.

ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

16 - vagyok. Az én cégemnél ez a helyzet sosem állt még elő és garantálhatom, hogy nem is fog :)

De a móka kedvéért tegyük fel, hogy mégis előáll, szerencsére 1-2 millió akkor sem vinné csődbe a céget. Igen, nyilván pipa lennék miatta, és igazságtalan is lenne és biztosan baromira ki lennék akadva. De csődbe, vagy csődközelbe akkor sem vinné a cégemet.

Azért egy olyan cégnek, akik alkalmazottakkal dolgoznak már, elég nagy probléma, ha ilyen kis kiadások csődbe vinnék.

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%

A milliós teher talán túlzás, de többszázezer összejöhet hosszútávon. A táppénz egyharmadát fizetnie kell a cégnek. CSED, GYED - itt csak a számfejtés költsége játszik, mondjuk havi 5000. Új ember felvétele - álláshirdetés vagy fejvadász, lehet hogy egyik se kell, tehát ez változó. A távollét első éve alatt is jár szabi, az olyan 1-1,5 havi bér (+járulék) kb, ez mondjuk azért húzós.

Az nagyon valószínűtlen, hogy emiatt egy cég csődbe menjen, de a nagyon kicsik meg fogják érezni.

ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!