Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan az Istenből van ennyi...

Honnan az Istenből van ennyi pénzük az embereknek?

Figyelt kérdés

26 évesen végigjártam a szamárlétrát. Diploma, autó, elhelyezkedtem szakmában, megkeresem az országos átlag nettót.

Látom instán itt ott velem egyidősök egész évben Velence, Bursa, Köln, horvát,görög. Körbeutazzák fél európát. Nagy lagzi, kicsit idősebbek már háromszobás lakás, 1-2 gyerek.. Én meg itt állok, hogy hatalmas szülői segitséggel (15 milka) + kis hitellel sikerült vegyek egy szros 28 m2es garzont amit persze még kell újitani úgyhogy van még mire költsek 30 éves koromig, sehova nem utazok, nem nyaralok minden forintom félreteszem. Míg én elvagyok autó + ingatlannal más már évi 5-szor logatja ki magát nyaralni…

Ha szülők nem lennének még ez a kis garzon is kb képtelenség számba menne megvenni. Mit rontottam el? Honnan az Istenből van mindenkinek ennyi pénze, nyaral, lagzi, nagy autó, nagy lakás, gyerek.. Miből élnek ezek velem egyidősen?



ma 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nagyobb hitelt vettek fel.

Többet kaptak a szüleiktől.

Jobban keresnek.


Ezek lineáris kombinációja.

ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Általában nem az átlag meg alattiak töltögetnek az instára..
ma 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A szamarletrat meg csak most kezdted... Netto atlag nagyon nagyon alacsony...
ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltal hogy mondjuk egy reszuk parkapcsolatban osztoznak a koltsegek jelentos reszen es ketszer annyit tudnak felretenni. Plusz ket csalad tanogathatja oket?


Miert kell irigykedni?

Te igy is tobbet kaptal a szuleidtol es tobbet ertel el mint a magyarok 80%a..

ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Többnyire szülői segítséggel.

Ismerek olyat, aki a szüleitől kapott egy kis garzont. Azt eladva befizették az önerőt, plusz még bődületes hitel és vettek egy nagy lakást, + CSOK.


Van gyári munkás ismerősöm és én is csak néztem, hogy miből él ilyen jól. Orrba-szájba utazgat, mindig a legújabb telefon, laptop, sovány tv, PS5, stb. de Carpe Diem, csak a mának él. S nincsenek is olyan céljai, mint nekem, hogy pl. cégalapítás. Ott fog megrohadni a gyárban.

ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Pl. felvették a tenyészpénzeket, lefialtak és abból van a lakás.

Vagy bitang nagy hitelbe verték magukat. Igen, sokan képesek hitelből nyaralni, na az a legnagyobb idiótaság, ami csak létezik.


Az emberek többsége pénzügyi analfabéta és elszórja az összes pénz, meg nyakig adósságba veri magát, aztán majd később néz. Ne irigyeld őket!

ma 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen utazások nem olyan drágák ám, sokszor 20-30 ezeről kijön, vagy még olcsóbban is, az meg nem olyan nagy összeg.

A lakás pedig sok esetben CSOK-ra megy.

ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen anyuci-apucinál él, nem fizet rezsit, lakbért/lakáshitelt, gyakran kaját se. E három a kiadások legnagyobb része. Aztán van aki autót se tart fenn, hanem tömegközlekedéssel megy, az még egy hatalmas spórolás. Így máris mindenre fogja futni az átlag nettóból. Na ha ezeknek egyszer elpatkol a pénzeszsákjuk, majd nézhetnek. Persze lakbér és hitel nem lesz (hacsak nem örökli azt is meg a lakással együtt), de azonnal ott a rezsi, kaja, ami jókora összeget elvisz, máris nem lesz az olyan sok.
ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha érdekel az én konkrét esetem, így nézett ki az elmúlt 10 évem:

- szereztem egy mérnöki diplomát

- a munkahelyeimet magas fizura optimalizáltam, jelenleg egy nyugati cégnek dolgozom nyugati fizetésért, Magyarországról távmunkában

- családtól örököltem egy lakást, amit nem eladtam, hanem sajátkezűleg felújítottam és kiadtam

- a feleségemmel az első közös lakásunkat relatív jókor vettük egy pici családi segítséggel, sok kifizetett túlórával, és hitellel, amit 5 év alatt visszafizettünk

- amikor a második, nagyobb ingatlanunkat vettük a gyerekünk születése után, akkor sem adtuk el a lakásokat, hanem kiadtuk mindkettőt. Ez egyben azt is jelenti, hogy kisebb házat vettünk, mint amit technikailag megengedhettünk volna magunknak ha eladunk mindent.


Most vagyok 35 éves, végig sokat nyaraltunk, nagy lagzink volt, jó autónk van, és már gyerekeink is.


Egyébként ha megnyugtat, annak ellenére, hogy nem vészes az anyagi helyzetünk én is gyakran elgondolkozom rajta, hogy mégis hogyan lehetséges, hogy simán el tudnak adni ilyen újépítésű házakat Budapesten:


[link]


200 millió alatt alig van választék, pedig semmi extra nincs beállítva a keresési feltételek között: újépítésű, budapesti, 4 szobás családi ház, normális méretű kerttel. Az igazán szépek meg inkább 300 milliónál kezdődnek, amit mi sem tudnánk megvenni, ha minden vagyonunkat beleöljük sem. Ilyenkor megfordul a fejemben, hogy bizonyára valamit rosszul csinálok én is, hiszen valaki megveszi ezeket is, és nem hiszem el, hogy mindegyikük milliárdos, sikeres vállalkozó.

ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem mindenki csóró.
ma 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!