Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van ilyen sok pénzük...

Honnan van ilyen sok pénzük az embereknek?

Figyelt kérdés
Én is dolgozok, ráadásul hiány szakmában és az átlagnál magasabb a fizetésem. Mégse tudom felújítani a házamat, nem tudok új autót venni, stb... mert ezek olyan sok tíz milló forintba kerülnek, hogy az átlagnál magasabb fizetésből se tudom összegyűjteni. Látom a falunkban hogy egymás után szépülnek meg a házak, új ablakok, új tető, hőszigetelés, a fideszes polgi családjának két Teslát szállított a minap egy kamion, sok ház előtt ott állnak 10-15 milliós autók. Egyszerűen nem értem, honnan van ilyen sok embernek ennyi sok pénze, hogy a házukra és az autókra 50-100 milliókat költöttek az elmúlt években. Én ha megszakadok se tudok évente 500-800 ezernél többet félre tenni. Azért írom ezt, mert a minap a postán megkérdeztem a polgi feleségét, hogy melyik bantól vettek fel hitelt a házukra meg az új kocsikra és azt felelte, hogy nem vettek fel hitelt. A két tesla 80 millió forint, a házukra legalább 30 milliót költöttek az elmúlt két évben... de a faluban nagyon sok munkás embernek is rengeteg pénze lett. Csak én vagyok ilyen gyapa, hogy nem tudok normálisan fejlődni és gyarapodni?

2023. nov. 1. 18:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
Úgy hívják, hogy korrupció és nepotizmus.
2023. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%

Vállalkozás jó fizető szakma felső vezető jó pénzügyi érzékük tudják hova fektessenek be

persze sokan vannak akkik hitelre vesznek mindent

2023. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 TappancsMancs ***** válasza:
71%

Miért kellene 10-15 milliós autó? Az nem alap. Ami kell az úgy tűnik bőven megvan és a többi meg vagy van vagy nincs és kész.


Költs és takarékoskodj úgy, hogy félre tudj tenni a felújításra. Ha nem futja rá, akkor túlköltekezel a fizetésedhez képest. Ez sajna vagy sem de ilyen. Mások a jó fizetésből spórolnak a felújításra és nem szórják el napi életviteli dolgokra. Manapság a csapból is az folyik, hogy mindent meg kell venni... étteremben enni, drága italt venni, drága ruhát pármai sonkával és lazaccal és az emberek mielőtt megtanulnák, hogy miből mire futja már előtte fiatalon megszokják, hogy bármire költsenek ami látnak bárhol, tv, filmek, magazinok, üzletek mintha az lenne a cél és jár vagy valami ilyen.

2023. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 TappancsMancs ***** válasza:
89%
Nem népszerű téma, de az emberek több luxust vesznek, mint amire összességében futja. Bár a reklámok és egyebek tényleg hatékony csali és az emberek nem szokják meg, hogy kontrollt gyakoroljanak maguknak, hanem fiatalon is a pénzszórást szokják meg. Utána már a nagy igények mellett persze, hogy nem tudnak takarékoskodni.
2023. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Senior Séf ***** válasza:
77%
Gondolom, ők se egy év alatt tették félre.
2023. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
CSOK, Babaváró, stb.
2023. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem fogalmad sincs a tesláknak az áráról, még a pontos modelljüket se tudnád megmondani. Honnan tudod hogy újak? Láttál egy adásvételit? Kötve hiszem.


A hiányszakma a legnagyobb parasztvakítás az országban. Beetetik a magadfajtákat, hogy jobb a fizetés, aztán 300at keresel vagy 450-et az lepkefing. Abból az évi 1,3 milla difiből nem lesz drága autó.


Kitörölheted az átlagnál magasabb fizetéssel, ha csak havi 66e-et tudsz félretenni.


Kérdésre válaszolva: Nekem a vállalkozásomból van a pénzem + van befektetésem, de az inkább csak infláció csökkentő funkcióval bír. A vállalkozás termeli a pénzt.

2023. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%
Hat ha te az átlagnál magasabb fizuval se tudsz 500knál többet félrerakni akkor ott a költekezési szokásaiddal van gond...
2023. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

Legjobb haverom mindig kimaxolja a pályázatokat és támogatásokat, ő abból vett és újított föl.

Barátnőmmel mi mindketten jól keresünk, abból is lehet bőven felújítani.

Nem írom le mennyit mert egyből megköveztek.


Nem feltétlenül minden annyi és úgy van ahogy látod.

Sokan akik harmadannyit keresnek mint én sokkal drágább dolgokat vesznek amire én azt mondom, hogy nem engedhetem meg magamnak.

Pl 10 millió fölötti kocsi.

2023. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 TappancsMancs ***** válasza:
86%

A lényeg az, ha nem jött le jól, hogy ne arra panaszkodjunk, hogy nem futja 10 millás autóra. Beosztjuk amire tényleg futja, vagy elmekdonácozzuk. Még jó, hogy nem yachtra panaszkodsz. Gondolom nem ez a legmenőbb téma...


Átlagnál magasabb a fizetés mellett miért kellene tudni venni teslákat meg új autót? Azt vesszük amire tudunk takarékoskodni.

2023. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!