Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van ilyen sok pénzük...

Honnan van ilyen sok pénzük az embereknek?

Figyelt kérdés
Én is dolgozok, ráadásul hiány szakmában és az átlagnál magasabb a fizetésem. Mégse tudom felújítani a házamat, nem tudok új autót venni, stb... mert ezek olyan sok tíz milló forintba kerülnek, hogy az átlagnál magasabb fizetésből se tudom összegyűjteni. Látom a falunkban hogy egymás után szépülnek meg a házak, új ablakok, új tető, hőszigetelés, a fideszes polgi családjának két Teslát szállított a minap egy kamion, sok ház előtt ott állnak 10-15 milliós autók. Egyszerűen nem értem, honnan van ilyen sok embernek ennyi sok pénze, hogy a házukra és az autókra 50-100 milliókat költöttek az elmúlt években. Én ha megszakadok se tudok évente 500-800 ezernél többet félre tenni. Azért írom ezt, mert a minap a postán megkérdeztem a polgi feleségét, hogy melyik bantól vettek fel hitelt a házukra meg az új kocsikra és azt felelte, hogy nem vettek fel hitelt. A két tesla 80 millió forint, a házukra legalább 30 milliót költöttek az elmúlt két évben... de a faluban nagyon sok munkás embernek is rengeteg pénze lett. Csak én vagyok ilyen gyapa, hogy nem tudok normálisan fejlődni és gyarapodni?

2023. nov. 1. 18:29
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Ezek a nép nyúzók sose értettek másból, csak az erőből. Amikor felkel a nép és pár ilyet lámpavasra akasztanak, akkor megijednek és pár évtizedig hagyják nyugodtan élni a középosztályt. De most már megint elszállt velük a ló, ők egyre csak gazdagodnak, a középréteg meg teljesen eltűnt az országból, egyre nagyobb méreteket ölt a szegénység, pedig pénz van bőven az orszagban, lenne miből tisztességes béreket fizetni. Azt hiszem eljön lassan az ideje, hogy a nép nyúzókat megint emlékezetessük...
2023. nov. 4. 10:35
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
De Te nem a középosztályhoz tartozol, hanem az alsóhoz. Mire mennél a felkeléssel...?
2023. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

""A magyar megtakarítások 80%-a a népesség 30%-nál van." Ez itt a baj. Mert ez nyilván csak úgy lehetséges, ha nem fizetik neg a dolgozó embereket."

Hazugság. Nem csak úgy lehetséges, sőt. A megtakarítás nem egy automatikus dolog, aktívan tenni kell érte, az emberek nagytöbbsége pedig ehhez szimplán túl buta. Szimplán elveri az összes pénzét, ezért nincs mit megtakarítania.

2023. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
95%
azért van a megtakarítások nagyrésze a lakosság 30% mert a magyarok pénzügyi tudatossága a békasegge alatt van ha többet keres többet költ
2023. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
60%

"ha többet keres többet költ"

Ez mondjuk elég normális dolog, ez nem jelenti, hogy az illető pénzügyi analfabéta lenne.

2023. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
81%

Nemtudom.

Én átlag alatt keresek mégis telik mindenre.

Nem mindenből a leg lehet hajkurászom és ennyi.

Jó nekem a 20+ éves autó is cserébe Lexarom ha 600 Ft a benzin.

Elvagyok szerényebb körülmények között is cserébe nem kell fél életen át hitelt fizessek.

Igazából nem is érdekelnek az anyagiak. Enni van mit minden szarságra van pénz, melegben vagyok, nyárra veszek majd egy klímát is.

Ennyi.

Nyaralás ól sem csinálok ügyet ha van rá pénz megyünk ha nem akkor nem.

Én még tanultam alkalmazkodni Ahoz amilyenek a lehetőségeim.

2023. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt nem irtad le, hogy a falu az ország melyik régiójában van. Amúgy a statisztika a legnagyobb vakítás. Bírom ezt a 30 %-nál van a megtakarítások x %-a. Aki ma vállalkozó és jól megy neki a munka, az minimálbérre bejelentve milliókat tesz félre havonta, az emberei szintén minimálbér, zsebbe meg bőven többet kapnak, mint az átlagbér. Sokan meg ezekkel a nagy szegénység dumával meg vannak vezetve. Azt is tisztázni kéne, hogy az említett lakók hány évesek, mert jó 20 éve, amikor még a boltokban számlát se kaptál, a fent említett vállalkozók még jobban megszedték magukat, ma meg a kamatokból többet kapnak egy évben, mint te egész évben keresel. Az egyébb anyagi háttérről meg nem tudsz, öröklés, gazdag szülők stb. Mert ha úgy tudsz félretenni, hogy pl egy lakás az öletbe hullik, bőven tudsz venni új autót, nem a hiteleket fizeted meg a beugród spórolod havonta.

Az igaz, a sok pénzel jól is kell tudni bánni. Mi sem keresünk rosszul (én se irom le, mert jön a minusz), de ügyesen is fektettük be. Ké lakásunk és egy házunk van, két új autó (egyik sincs két évesnél öregebb)... de nem hinném, hogy a felső 10ezerhez tartozunk, mert ismerettségi körben is az említett vállalkozók bőven többet aprítanak a tejbe minden szinten...

máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!