Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van ilyen sok pénzük...

Honnan van ilyen sok pénzük az embereknek?

Figyelt kérdés
Én is dolgozok, ráadásul hiány szakmában és az átlagnál magasabb a fizetésem. Mégse tudom felújítani a házamat, nem tudok új autót venni, stb... mert ezek olyan sok tíz milló forintba kerülnek, hogy az átlagnál magasabb fizetésből se tudom összegyűjteni. Látom a falunkban hogy egymás után szépülnek meg a házak, új ablakok, új tető, hőszigetelés, a fideszes polgi családjának két Teslát szállított a minap egy kamion, sok ház előtt ott állnak 10-15 milliós autók. Egyszerűen nem értem, honnan van ilyen sok embernek ennyi sok pénze, hogy a házukra és az autókra 50-100 milliókat költöttek az elmúlt években. Én ha megszakadok se tudok évente 500-800 ezernél többet félre tenni. Azért írom ezt, mert a minap a postán megkérdeztem a polgi feleségét, hogy melyik bantól vettek fel hitelt a házukra meg az új kocsikra és azt felelte, hogy nem vettek fel hitelt. A két tesla 80 millió forint, a házukra legalább 30 milliót költöttek az elmúlt két évben... de a faluban nagyon sok munkás embernek is rengeteg pénze lett. Csak én vagyok ilyen gyapa, hogy nem tudok normálisan fejlődni és gyarapodni?

2023. nov. 1. 18:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Sopron mellett lakok , itt akik hazavisznek 2 ezer euró körül évi 14x Ausztriából azoknak van pénze
2023. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
Ha évi 800k-t teszel félre akkor nem átlagnál magasabb a fizetésed eleve.
2023. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
22%

"Én ha megszakadok se tudok évente 500-800 ezernél többet félre tenni."

Hahaha, akkor jó nagy bohóc lehetsz. Én havonta teszek ennél többet félre és még különösebben tehetséges sem vagyok.

2023. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
88%

A polgármester mutyizik, egy egyértelmű.

De alapvetően alkalmazottaknak nincs túl magas fizetése. A vállalkozóknak futja ilyesmire, mert ők számla nélkül dolgoznak, feketén.

Amúgy mi tavaly újítottunk fel, az állam adott 3 millát a gyerekeseknek. Azt az összes gyerekes ismerősöm kihasználta.

2023. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
89%

"Én ha megszakadok se tudok évente 500-800 ezernél többet félre tenni"


Szerintem gondold át mégegyszer azt a mondatodat, hogy átlagon felül keresel...

2023. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd, hogy kp-ra megvett mindenki mindent. Annak a 70-80%-a hitelből van.
2023. nov. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Itt az egyik hozzászolonak, kah sopronba 5 kmre a határtól könnyű ám euróért dolgozni !
2023. nov. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem élsz átlag felett, hogyha megszakadsz a munkában és mégis havi szinten alig 50e tudsz megspórolni, saját lakás/házban.


Polgámesternél lehet üzleti autó, illetve valószínűleg duplaját keresi, mint te (+egyéb kiegészítők).

2023. nov. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú, hogy ahogy az átlag ember, te is azonosítod a külsőségeket az anyagi helyzettel. És pont a polgármester családját interjúvolod, hogy miből van pénzük? :D Nemáár...

Ha átlag feletti kereset mellett ennyit tudsz félretenni, akkor vagy mégsem keresel átlag felett, vagy nagyon rosszul tudsz gazdálkodni a jövedelmeddel.

Mi ténylegesen átlag felett keresünk a férjemmel, de ezt valószínűleg nem mondanád meg rólunk az autóink alapján. Talán az ingatlanunk sem feltétlenül árulkodik erről, ha az utcáról nézed. Ellenben nem akasztja meg az életünket, ha holnap bemondja az unalmast a hűtönk és rendelni kell egy újat. Míg vannak a szomszédaink között is olyanok, akik új autót vettek (nem tudom miből és nem is különösebben zaklat fel a téma), ugyanakkor nekem panaszkodik arról, hogy újra kéne kenetni a lábazati vakolatot, vagy mit és 100 ezer forintért vállalta a mesterember, most mondjam meg... Hát nekik erre nincs keretük. :D

2023. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Pedig 100 lábazatjavításra nem is sok, nekünk 270 ért csinálták igaz abban volt teljes újravakolás, vízszigetelés, hálózás és festés.


Mi szomszédunk vett egy új jaguárt és kettő témát szokott felhozni amikor összefutunk:

1. hogy le kéne cserélni a mi régi priusunkat mert látszik rajta, hogy 10+ éves

2. hogy nincsen pénze benzinre

Nem ismerem az anyagi helyzetét vagy mennyibe került a kocsija de akinek van pénze majomra annak legyen banánra is és aki nem tudja kifizetni a benzint az nem engedhet meg drága autót.

2023. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!