Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van ilyen sok pénzük...

Honnan van ilyen sok pénzük az embereknek?

Figyelt kérdés
Én is dolgozok, ráadásul hiány szakmában és az átlagnál magasabb a fizetésem. Mégse tudom felújítani a házamat, nem tudok új autót venni, stb... mert ezek olyan sok tíz milló forintba kerülnek, hogy az átlagnál magasabb fizetésből se tudom összegyűjteni. Látom a falunkban hogy egymás után szépülnek meg a házak, új ablakok, új tető, hőszigetelés, a fideszes polgi családjának két Teslát szállított a minap egy kamion, sok ház előtt ott állnak 10-15 milliós autók. Egyszerűen nem értem, honnan van ilyen sok embernek ennyi sok pénze, hogy a házukra és az autókra 50-100 milliókat költöttek az elmúlt években. Én ha megszakadok se tudok évente 500-800 ezernél többet félre tenni. Azért írom ezt, mert a minap a postán megkérdeztem a polgi feleségét, hogy melyik bantól vettek fel hitelt a házukra meg az új kocsikra és azt felelte, hogy nem vettek fel hitelt. A két tesla 80 millió forint, a házukra legalább 30 milliót költöttek az elmúlt két évben... de a faluban nagyon sok munkás embernek is rengeteg pénze lett. Csak én vagyok ilyen gyapa, hogy nem tudok normálisan fejlődni és gyarapodni?

2023. nov. 1. 18:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
A megtakarítások 80%-a 30%-nál van. 70%-nak semmilyen megtakarítása nincsen. Te miről beszélsz?
2023. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne a külsőségek alapján ítéld meg az embereket.

Itt mindenki azt teszi. A fiamat csúfolják az iskolában, hogy csóró. Kérdeztem, hogy miért? Hát mert minden nap ugyanabban a kabátban megy iskolába. De most komolyan? És ő elhitte, hogy csórók vagyunk. Tény, hogy nem veszek évente új autót, nekem az autó egy használati eszköz és nem presztizs szimbólum.

2023. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
73%
Onlyfans meg drogkereskedelem.
2023. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
38%

Az évi 500-800 ezres megtakarításon “átlag felett” jót nevettem.

Én ezt havonta teszem félre pályakezdőként, albérlet mellett. Mit értesz te átlag alatt? 🤔

2023. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
39%
#24 pályakezdő programozóként lehet is ennyit, de sokan örülnek, ha havonta 50 ezret félre tudnak tenni.
2023. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
83%
#25: De azok nem is gondolják magukról, hogy hiányszakmában átlag felett keresnek.
2023. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
11%
#25: hat ha csak 50k-t tudsz félre tenni akkor inkább krvázd el, mert azzal a havi 50k-val semmire se fogsz menni...
2023. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
34%
24-es, magas lóról lehet nagyot esni.
2023. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
#27 miért ne, egy év alatt 600 ezer, annyiból össze lehet hozni egy szép nyaralást. Házat nem ennyiből fog venni az ember, de lehet nem is az a cél :D
2023. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
21-nek van igaza, jól összefoglalta a lényeget. KSH adat, láttam én is, Puzsér is szaftos műsort csinált a témából: "A magyar megtakarítások 80%-a a népesség 30%-nál van." Ez itt a baj. Mert ez nyilván csak úgy lehetséges, ha nem fizetik neg a dolgozó embereket. A tisztességes bér ki nem fizetése is lopásnak számít a biblia szerint és ebben egyet értek vele, bár nem vagyok nagy vallásos. Apám annak idején szakmunkás bérből egyedül eltartotta a családot, még egy nagy házat is kifizettek belőle. Most meg két felsőfokú végzettséggel rendelkező ember se tud eltartani egy családot. Pedig pénz lenne magasabb bérekre, csak tisztesség és becsület nincs.
2023. nov. 4. 10:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!