Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet a munkaadó, ha...

Mit tehet a munkaadó, ha valaki nem tölti ki a felmondási idejét?

Figyelt kérdés

A munkahelyem nagyon toxikussá vált és idegileg nagyon rosszul bírom, ezért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés.


Arra gondoltam, hogy a felmondási idő alatt nem dolgoznék máshol, meg semmi különös, egyszerűen csak nem mennék már be dolgozni és ezt igazolatlanul tenném, tehát nem szabadsággal, vagy táppénzzel. Ilyenkor a cég tehet valamit?


Előre is köszönöm a válaszokat!


Off: Ha rossz kategóriában tettem fel a kérdést, akkor elnézést!



ma 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Jogi eljaras kereten belul karteritest kovetelhet.
ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Csak éppen nem fog. Ha a felmondási időt nem töltöd ki, akkor kirúgás. Ennyi.
ma 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Közös megegyezéssel nem engednek el?


Vagy el kell menni orvoshoz, kimerültségre hivatkozva táppénzt kérni.


De ez a felmondási idővel szarakodás csak magyar cégeknél van.

Miben reménykednek, mit várnak el egy már felmondott dolgozótól?!


Én már dolgoztam osztrák cégnél, kollégám felmondott, gyakorlatilag kizavarták a csarnokból, hogy ne nyúljon semmihez.


A büfében töltötte a műszak nagy részét, pedig nem volt próbaidős, nem hogy még 30 napot kínlódjon.

ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha esetleg bemondanám, hogy beteg vagyok, ezért nem megyek, majd amikor kilépek ezt táppénz formájában nem igazolom az egy rossz forgatókönyv?
ma 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
A lehető legrosszabb!
ma 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát figy, találj ki vlmi hihetőt, 2 hétre realisztikusan még kiírhat a doki TB-re, 2 hetet meg vlhogy élj túl úgy, hogy a lehető legkevesebbet csinálod.
ma 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Legtisztább ha megbeszéled a munkáltatóddal, hogy ne kelljen letölteni a felmondási időt. Szerintem ha nagyon nem vagytok kibékülve egymással akkor elengednek és nem akarnák, hogy csak kárt csinálj, vagy bármiben is akadályozd őket.

Ha ez nem megy szinte bármelyik orvos kiír táppénzre, illetve vedd ki a fennmaradó szabadságod.

ma 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!