Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kilátástalan helyzet, mit...

Kilátástalan helyzet, mit tennétek?

Figyelt kérdés

48 éves vagyok, 15 éve itthon. Először a nagypapámmal voltam ápolási díjon évekig, aztán beteg lettem, majd a nagymama esett le a lábáról. Tavasszal bekövetkezett haláláig ápoltam. Azóta a férjem tart el.

A helyzet, h durván depressziós vagyok, ami agorafóbiával párosul, gyakorlatilag be vagyok zárva a lakásba, kimenni nem tudok. Emellett komoly egyensúlyzavarom van, minimális étkezés mellett extrém elhízás, alig bírok menni, magasvérnyomás, illetve már csak az egyik szememre látok.

Most jutottam el arra a szintre, hogy nem akarok a férjemtől függeni. Tudnátok javasolni olyan munkát, amit így is el tudnék látni? Az nem opció, hogy "gyógyuljak meg", mert nincs időm, illetve nem bírom már. Azt érzem, beleőrülök a helyzetbe.

Légyszi, ne bántsatok, már tényleg nem látok kiutat.



ma 09:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

#9

Reklám még talán Facebookon megoldható lenne, de a posta tényleg nem, igazad van.

Így tényleg nem marad kb semmi.

ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Pedig a szociális ápoló jó szakma, azzal még talán el tudnál helyezkedni. Nyelvtudás van?
ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

A legnagyobb jóindulattal írom: először tegyél lépéseket a gyógyulásod irányába, majd azután foglalkozz a munkakereséssel.


Lehet, hogy le leszek pontozva, de nem izgat, valakinek muszáj reálisan megírnia, hogy mi a gond.


A fenti leírással téged még wc takarításra sem vennének fel.

Nem akarsz emberekkel érintkezni, kommunikálni, nem akarod elhagyni az otthonod. Első körben keress fel egy jó pszichológust, vagy inkább pszichiátert. Először fejben kell rendbe jönnöd!

Útközben kicsit változtathatnál az étkezésen. Nem kell mértéktelenül zabálni, nassolni a tv előtt.

Sétálgass az udvaron, tornázz otthon.

Van olyan érzésem, hogy neked annó pont kapóra jött az otthoni ápolás, így addig sem kellett gyakran kimozdulnod.

Kifogást tudsz gyártani rendesen, a panaszkodás is egészen jól megy, de a változtatáshoz, a problémák kezeléséhez már nincs kedved.


Ki alkalmazna így téged? Nagyon sokan keresnek otthonról végezhető munkát, mert otthon kényelmesen el van az ember. Akik fizikailag és mentálisan is épek, még nekik sem könnyű ilyen téren munkát találniuk. Olyan munkára gondolok, ami nem egy MLM átverés, hanem amivel biztos jövedelemre teszel szert. Ha nem vagy IT-s, akkor nagyon rosszak a kilátások.


Nálad az ápolás sem jöhet már szóba, mert már lassan ott tartasz, hogy téged kellene ápolni..

Lehetsz YouTuber, ahol bemutatod a kis életed, de az olyan szánalmas. Ne a nyomoroddal akarj pénzt keresni.

Ha értesz a sütik, torták készítéséhez, akkor rendelésre készíthetnél. Kiadod a kapun, kifizetik és kész.

Ismerek olyanokat akik ezzel foglalkoznak és mindig van munkájuk!

Sajnos olyan világban élünk, ahol az embereknek már egyre kevesebb idejük, energiájuk jut ilyesmikre, így inkább rendelnek. Neked pedig időd mint a tenger...


Én ezt javaslom, aztán a többi rajtad áll!

ma 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%

Nem fog tetszeni a válaszom, de őszinte leszek: azt tudod csinalni, hogy elfogadod, hogy elcseszted. Nem is tudom, hogy kéozelted el ezt mar a legelején én biztos nem ápolnék senkit úgy, hogy mellette a munkámat, megélhetésemet fel kelljen adnom.


Jelentkezzél gyárba 3 műszakba meg ilyen melókra, aztán hátha szerencséd lesz és felvesznek, más megoldás nincs.

ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#7 Hogy horgolna, ha fél szemére nem lát?
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Felesleges bármiben is gondolkodni, míg az egészségügyi állapotát nem rendezi.


Kérdező, miért nem mész orvoshoz?

ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy 15 éve otthon vagy. Ha ezidő alatt nem volt bejelentett munkád, már csak ezért sem fognak felvenni sehova, nem hogy még betegen, ennyi problémával. Én a helyedben felkeresném a háziorvost, ő biztos tud tanácsolni valamit, hogy mások ilyen helyzetben hogyan oldják meg a megélhetést. Annyira leszűkíted a kört ezzel a mozgásképtelenséggel, hogy a fél szemedre látsz csak és hogy egyensúlyzavarod van, illetve nem tudsz kommunikálni a férjeden kívül mással, hogy minden lehetőséget kizársz.

Hiába írod, hogy nincs időd a gyógyulásra, ez nem így működik. Gondolod, hogy ha most nincs rá időd, munka mellett menne?


Gondolom, az extrém túlsúly az elmúlt 15 évnek köszönhető, amíg otthon voltál. Ezt nem lehet két nap alatt helyretenni, de már tavasszal elkezdhetted volna, azóta hogyan telnek a napjaid? Gondolom, még a házimunkát sem tudod elvégezni. A férjed hogyan áll ehhez az egészhez?

ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tünetek alapján pajzsmirigy betegséged biztosan van, amit ha nem vizsgáltatsz ki mihamarabb és kezeltetsz, nem fogsz sokáig élni. Én is úgy látom, hogy jelenleg nem tudsz dolgozni, először egészségügyileg jobban kell lenned, így a helyedben erre fókuszálnék. Férjed 15 éve probléma nélkül eltart, ne ezen a fel-1 éven fog múlni, hogy dolgozni tudj!
ma 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!