Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tőletek szokták kérni az...

Tőletek szokták kérni az érettségit a munkaadók hogy vigyétek be?

Figyelt kérdés

Nincs erettsegim, nyolc altalanos iskolau vegzettsegem van. Nem Budapesten lakom, lehetetlen munkat talalni itt még diplomasok is munkanelkuliek. Pedig mar barmit elvallalnek de sehova nem hivnak be interjura sem.

Arra gondoltam azt irom az oneletrajzomba, hogy erettsegivel rendelkezem hatha igy nagyobb eselyem lenne.

Eddig tolem sehol nem kertek a bizonyitvanyom a nyolc altalanosrol, nem tudom az erettsegit kernek e tolem pl bejelentesnel de ott mindig csak a szemelyes irataimat kertek.

Azoktol kerdezem akiknek van, toletek szoktak kerni?

Rosszindulatu kommentekre nem vagyok kivancsi, mar ongyilkossagi gondolataim vannak ha arra gondolok miota nem dolgozok es hogy sosem lesz munkam.

Koszonom azoknak akik normalisan valaszolnak!


ma 13:06
A kérdező szavazást indított:
Kérik az érettségit
Nem kell bevinni
14 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Nagyobb helyeken nem dolgoztam még mint pl penztaros vagy egy bevasarlokozpontban vagy ilyesmi, csak bufekben, etteremben, peksegben. Voltam mar penztaros interjun az Auchanban es amint kimondtam hogy nincs erettsegim, tudtam hogy targytalan az egesz.

De nem tudom elkepzelni hogy azt mondom van, es nem kerik az ilyen nagyobb helyeken. Akkor barki barmit hazudhatna

ma 13:07
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
A legmagasabb bizonyítványt be szokták kérni, pláne akkor, ha KELL a munkakör betöltéséhez.
ma 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos kérik!

-Fogalmuk sincs arról a munkáltatóknak, hogy mennyi kiváló munkaerőt diszkriminálnak ezzel a primitív megközelítésükkel!

Nem kell szélsőségekben gondolkodni, de igenis vannak olyan munkakörök, ahol nincs valós jelentősége az érettségi meglétének, csak jól hangzik és ezért kérik!

ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
6 munkahelyem volt az elmúlt 5 évben, kivétel nélkül mindenhol kérték. Volt, ahol már az interjúra be kellett vinnem (a 6 helyen felül), volt, ahol a számát kérték vagy hogy szkenneljem be, volt, ahol lefénymásolták, de valamilyen formában legkésőbb a belépéskor mindig kellett bizonyítanom, hogy megvan.
ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Mindenhol kérik.

Melósnak sem tudsz menni?

ma 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Mióta áll fenn ez a helyzet? Ha jól tudom be lehet pótolni az érettségit, akkor meglenne a papír. Hacsak nincs valami alapos okod arra, amiért ezt nem tudod megtenni, ezt nem tudhatom.
ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
8 általánost nem kérik, de hidd el, az érettségit elkérnék. Megjegyzem estin, gyorstalpalóval 2 év alatt tudnál szerezni érettségit, és akkor emberszámba vennének a munkáltatók is (szomorú igazság de ha nincs érettségid a mai világban, nem is számítasz embernek 🤷‍♂️)
ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Le kellene érettségizned estin vagy távoktatásban. Gyerünk, láss neki, sikerülni fog, akkor legalább valami jobb jövő áll előtted.


Én diplomás vagyok, tőlem is mindig kérték a diplomámat is...

ma 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!