Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vállalkozók miért sírnak ,...

A vállalkozók miért sírnak , hogy éhbérért senki sem akar nekik robotolni?

Figyelt kérdés
Fizetni nem akarnak utána meg jön a hiszti hogy senki nem akar dolgozni.

ma 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
A vállalkozók minden szarért sírnak, undorító az összes. Bezzeg árakat a sztratoszférába emelni azt tudnak, de megfizetni a nekik güriző alkalmazottat már nem
ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert ha bagóért dolgozol akkor több a profit amit zsebre lehet tenni. Szimpla matek.
ma 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
37%
Ha éhbérből összenyomorogsz egy microvállalkozásra, nem úszol csilliókban amit hebehurgyán szórhatsz. Ha éhbér egyáltalán szóbajöhet, jövedelmezőbb szakmát kellene tanulnod.
ma 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
52%
Sírás helyett lehet nézni nyelvoktató anyagoktól kezdve a szakmai oktatási kínálatig mindent. Egyszerűbb örökké nyafogni és nézni a tévét.
ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked sokat fizetnének a keveset érő munkádért, akkor miből lenne meg a vállalkozónak az új AMG, az új iPhone-ok a családnak is, plusz évente Maldív és Dubaj?
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
71%
Ez is csak egy ostoba sztereotípia, hogy egy vállalkozó gazdag. Akár mínuszban van akár egálban, akár agyonkeresi magát, neked kéne jövedelmezőbb szakmát szerezned ha szóbejöhet éhbér. Buta emberek ritkán keresnek jól.
ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Mindig megdöbbenek, hogy itt a válaszolók nagy része a vállalkozókat védi. Erre az oldalra csak jómódú emberek írogatnak? Csórók nem interneteznek, vagy ebben az országban tényleg mindenki gazdag? Nem értem az egészet. Senkinek nem alacsony a fizetése?
ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

'Mindig megdöbbenek, hogy itt a válaszolók nagy része a vállalkozókat védi.'

Szerinted melyik válasz volt az, amelyik őket védte?

Na, majd akkor én.

Képzeld el, hogy összehozol egy vállalkozást. Van alapötleted, ami piacképes, van rá kereslet. Felépíted a nulláról. Tied a kockázat, vagy van megrendelés, vagy nincs. Ha nincs, a járulékokat akkor is fizetned kell magad után. A szabidat, táppénzedet senki nem fizeti. Ha nincs megrendelés, éhen is halhatsz, erre nincs biztosítás. Aztán eljutsz egy olyan szintre, hogy felvehetsz alkalmazottat. Az alkalmazott meg majd azt képzeli, hogy a bevételt a főnök szétosztja arányosan köztük?! De azért, ha nincs munka, akkor is kell a fizetés, nem mondhatja neki azt a főnök, hogy bocs, most nem volt megrendelés, most nincs fizetés. Szóval övé az ötlet, a kockázat, ő adja neked napi szintem a munkát, neked annyi a dolgod, hogy bemész, és megcsinálod.

Egyébként meg tisztában vagytok vele, hogy mennyi adót, járulékot kell egy vállalkozónak befizetnie? Ha mindent legálisan akar csinálni, képtelenség megélni, nem véletlenül csal mindegyik.

Szóval ha ennyire irigylitek őket, nosza, el lehet kezdeni vállalkozni. Szabad ilyet csinálni ebben az országban. Az más kérdés, hogy a kkv-ket még az ág is húzza, ebben az országban csak a multikat támogatják, a kisvállalkozó csak fizessen, fizessen.

Apám vállalkozó volt, láttam, hogy él. Nem volt egy szabadnapja, folyton azon idegeskedett, lesz-e holnap megrendelés, miből fizetem ki az alkalmazottakat. Rám száll-e az adóhatóság? Aki keres, talál, mindig volt valami bírság, más nem egy elveszett 5000 ft-os számla miatt.

Ezek után én úgy döntöttem, hogy kell a fenének a vállalkozósdi, én inkább elmentem alkalmazottnak.

Reggel bemegyek, elém teszik a munkát. Ha nincs munka, nem az én bajom, fizetést akkor is kapok. Az adóhatósággal, munkavédelemmel, egyéb hatósággal sem én küzdök. Nekem ez így sokkal jobb. Oké, van 2 diplomám, beszélek 2 nyelvet, és hiányszakmában dolgozom.

Így is lehet.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hát mert ostoba sztereotipizálás az egész. Ha van olyan vállalkozó aki sír hogy nincs senki jelentkező, az növelje a kínált bért, igen. Ez nem azonos a vállalkozókkal, hogy van egy hülye és akkor ő a vállalkozók. Ilyen erővel aki alkalmazott, miért sír hogy nincs egy olyan barom sem aki ilyen bérigényt neki kifizet hogy repülhessen a Bahamákra home officozni? Nem értem miért védi mindenki az alkalmazottakat.


Úgyhogy trollság az egész.

ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

7

Én a proli rétegek ostoba, sztereotipikus gondolkodása miatt szimpatizálok a vállalkozói réteggel. Ja és nem, nem a dubajban yachtozós NER-es tolvajokra gondolok, hanem a KKV tulajdonosokra, akik sokkal több kockázatot és felelősséget vállalnak, mint a NER-es tolvajok és a munkavállalók együttvéve.

ma 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!