Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett most ilyen felkapot...

Miért lett most ilyen felkapott ez a KATA módosítás? A kisemberekért nem áll ki senki, de a vállalkozókért igen? Nyugaton nincs is KATA.

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A KATA vállalkozók döntő többsége kisember.
2022. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, kisemberek. Keresnek majdnem 1 milliót havonta. Inkább felső-középosztálybeliek. Akkor én mit mondjak a minimálbéres gyári fizetéssel?
2022. júl. 13. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Én fordító vagyok a Decathlonnak és 1-2 német cégnek dolgozom elsősorban, mivel franciára és németre specializáltam magam. Kb nettó 400-500e jövedelmem volt, úgy, hogy tényleg naponta 6-8 órát dolgoztam sokszor hétvégén is. Most több 100ezerrel csökkenhet a jövedelmem egy tollhúzás miatt.

Nem csaltam, nem loptam, de nem is éltem rosszul, de nagyon jól sem. De megnézheted az ételfutárokat is.Na ők sem gazdagodnak meg a biciklizésből, ők is KATÁztak korábban. Most megy az egész a levesbe.

2022. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
A csőcselék bármit megragad ürügynek.
2022. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, te is az a dögöljön-meg-a-szomszéd-tehene-is típusú jó magyar ember vagy, látom.


Te a gyárban dolgozol, minimálbérért, más meg tanult és több fizetést kap, mert pl. tud németül és franciául, mint a #3-as.


Vagy megtanult programozni, és most informatikus és jól él.


Te miért nem tanulsz nyelveket vagy programozni?

Csak mert neked valami miatt nem jött össze egy magasabb fizu, most örülsz neki, mert mások, akik szerencsésebbek voltak vagy okosabbak, mint te, megszívták? Ettől most neked jobb lett?

2022. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fejlesztőórákat tartok magánban a teljes munkaidős állami gyógypedagógia állásom mellett. A magánórákért havonta 110-120.000 orintot vittem haza (miután befizettem a részmunkaidős KATAt). Az új rendszerrel ez az összeg csak 85-95ezer forint lesz.

Annak függvényében, hogy emiatt szinte minden hétköznap este 8ra érek haza és jóval kevesebbet tudok a családommal lenni, mint szeretnék, ez így egyre kevésbé éri meg. Viszont valami kell a pedagógusi bér mellé.


Nem gondolom, hogy nem lennék kisember, már megbocsáss...

2022. júl. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akik eddig Kata-ban voltak, nem tudják kiváltani mással? Még így is a Kata éri meg a legjobban? Milyen más opciók vannak?
2022. júl. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7: Én dolgozok KATÁ-s magántanárként cégnek és magánszemélynek is egyetem mellett, a bevételem 95%-a magánszemélytől érkezik. Eddig 25.000 forintot fizettem havonta, ha maradok KATÁ-s vállalkozó, akkor ez 50.000 forint lesz most már. Ha átmegyek általányadóra, akkor kell fizetnem tb-hozzájárulási adót, de szja-t nem, mert 25 év alatti vagyok, de legalább fogadhatok céges ügyfeleket is, de cserébe valszeg kell könyvelőt fogadnom a bonyolultabb adminisztráció miatt. Mindenképpen rosszabbul jövök ki anyagilag, akármelyiket választom, de hosszabb távon talán az általányadó volna a szerencsésebb.
2022. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!