Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Scrum masterként való elhelyez...

Scrum masterként való elhelyezkedésnél elvárás valamilyen releváns diploma?

Figyelt kérdés
Van felsőoktatásban diplomám, csak eléggé másfajta területen szereztem.

ma 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem, de gondolom cége válogatja, hogy hol milyen elvárások vannak.


Mondjuk normális helyen amúgy dedikált scrum master sincs, mert az az agilis fejlesztés egy félreértelmezése.

ma 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 IgaziÚriember ***** válasza:
35%
Még egyáltalán vannak olyan cégek ahol erőltetik ezt a kamu pozit? Úgy tudtam hogy már rég kihalóban van, mert semmi értelme.
ma 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Mi a félreértelmezés?
ma 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
#2 Nálunk indiaiak vannak ilyen szerepben, nyilván senki sem veszi komolyan őket, jira tologatónak vannak ha elfelejti a fejlesztő.
ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

#3

Beiktatsz egy szakmailag hozzá nem értő személyt a csapatok közti kommunikációba. Ez a legtöbb esetben az agilitásnak árt, legjobb esetben is azt lehet mondani, hogy nem lassítja a munkát, de nem is igazán segíti azt.


Az SM önmagában a technikai jellegű problémákat nem fogja tudni megoldani. Ha valami létező meeting-en virágnyelven el kell neki magyarázni, hogy mi van, akkor azzal megy az idő, ha pedig egy fejlesztőt visz magával meeting-ekre, akkor meg azzal megy.

Ennyi erővel maga a fejlesztő is lehetett volna SM, ha úgyis ott ül a meeting-en pluszban.


Minden más feladat, ami meg nem technikai jellegű olyan kis feladat, pl. egy napi megtartása, hogy semmi jelentősége nincs, hogy ki tartja.

ma 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

ScrumMaster manapság már nincs, kb amit a ScrumMaster csinált azt már a PO csinálja vagy a PM...

Illetve többnyire architektek felelősek a mindenféle azure-os, gitlabos, github-os stb dolgokhoz, jogokhoz, board rendezéshez, stb..


Ön személyszerint örülök, hogy az a kamu pozi megszűnt, mert nagyon agyhalottak mentek oda, akik verték a mellüket a semmire és fingjuk se volt mi merre hány méter, de azért okoskodtak, hogy ez meg az ekkora legyen meg :).

ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Itthon csak olyanról hallottam eddig, hogy valaki X pozícióban van és azon felül rakják rá a "scrum master" titulust. Tehát mondjuk van egy PO, aki mellette scrum master ként funkcionál.


Dedikáltan scrum masterről itthon nem hallottam. Mindig amikor ismeretségi körben feljött a dolog, kiderült, hogy mellette más felelősségei is vannak és nem igazán csak scrum master pozíció.


Tehát szerintem ennek nem érdemes dedikáltam készülni. A mostani piaci helyzetben mindenképpen előnyös a diploma és valamilyen tapasztalat.

ma 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5

Jobb helyeken azért egy SCRUM master nem a HR-es Gizinek a nagybátyja, hanem pl. egy pályaváltó dev, de mindenképp valaki akinek van legalább egy alap szakmai ismerete. Ezek kívül pont az lenne a feladata, hogy a businessel szót értsen és ne egy DEV-nek kelljen a fogalmatlan userrel vagy a fogalmatlan user managerével végeláthatatlan meetingeken részt vennie ahol azt sem tudják igazából mit akarnak.


A baj, hogy a legtöbb helyen mégiscsak a Gizinek a nagybátyja volt a SCRUM master, ezért nem is volt értelme a pozinak...

ma 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!